1 zł
2 600 000 zł
/6

ŁAPIŃSKI Tadeusz (1928 Rawa Mazowiecka - 2016 Floryda)

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;

cena wywoławcza: Wykup abonament

Figura osiowa, ok. 1958

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
Lit.: Tadeusz Łapiński. Przestrzeń nieskończona, [katalog wystawy monograficznej], Gliwice 2007, s. 16.

"Birth of Dinosaur", 1971 r.

litografia barwna/papier, 75 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Color litograph 50/32 Birth of Dinosaur T.Łapiński 71'

Kompozycja z cyklu Malarstwo materii

technika własna/płótno, 76 x 45,5 cm
sygnowany p.d.: 'T ŁAPIŃSKI'

Figura

olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: T. Łapiński.

Bez tytułu, 1962 r.

akwarela/papier, 29.50 x 43 cm,
oprawiony, na odwrociu dedykacja: Anusi Tadłapiński 62 kraków

olej, płótno, 76 x 50 cm
sygnowany p.d.: T. Łapiński

Figura osiowa, ok. 1958

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.

Bez tytułu, lata 50/60. XX w.

olej/płótno, 91,5 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'T. ŁAPIŃSKI'

Radiations, 1971 r.

litografia barwna/papier, 76,3 x 56,4 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T. Łapiński 71', opisany śr.d.: 'Radiations' oraz l.d.: 'artist's proof color litograph'

Equatible, 1993 r.

litografia barwna/papier, 76 x 56,7 cm
sygnowany p.d.: 'T. Łapiński 93', opisany śr.d.: 'Equatible' oraz opisany l.d.: '3/4'

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
reprodukowany: Tadeusz Łapiński. Przestrzeń Nieskończona, Gliwice 2007, s. 27.

Nostalgy, 2006 r.

technika mieszana/papier, 27,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T.Łapiński R 06', opisany l.d.: 'A/P NOSTALGY'

Kompozycja, przed 1962 r.

akwarela, tusz, papier, 30 × 42 cm
na odwrocie szkice i dedykacja z 1962 roku

Bez tytułu, około 1959 r.

olej, żywica/płótno, 92 x 62 cm
sygnowany l.d.: 'T. ŁAPIŃSKI'

Bez tytułu, 1962 r.

akwarela/papier, 29.50 x 43 cm, oprawiony, na odwrociu dedykacja: 'Anusi Tadłapiński 62 kraków'

- Galeria ARTEMIS, Kraków, 2015
- indywidualna wystawa "Łapiński sztuka uniwersalna" w Muzeum
Narodowym w Krakowie, listopad 2014 - marzec 2015

*opłata droit de suite

Kompozycja (1965)

sygn. dat. p.d.
technika własna, płótno
90x60 cm

Malarstwo materii

sygn. p.d.
technika własna, płótno
88x58 cm

Kompozycja , 1959 r.

olej, technika mieszana/płyta, 99,5 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. ŁAPIŃSKI 59'
(wymiary w świetle oprawy)

sygn. p.d.
technika własna, płótno
90x60 cm

/6
liczba obiektów: 101