1 zł
2 600 000 zł

MNISZECH Jerzy Andrzej (1823 - 1905)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1858

olej, deska, 109,5 x 73,5 cm
sygn. monogramem p.g.: AM1858
na odwrocie opis proweniencyjny w języku francuskim: appartient a M. le Comte A. Mniszech / depose chez Mme la Csse Fredro / Rue Vanneau. 15

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret mężczyzny

olej/deska, 78 x 56 cm
sygnowany monogramem wiązanym po lewo: '.8AM8.'; sygnatura częściowo starta

Portret syna Leona, 1857 r.

olej/deska, 32,5 x 24,5 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym, datowany i opisany: 'AM | 1857 | E: suae VII'
na odwrociu nalepka z symbolem kolekcji księcia Wandalina Mniszcha z opisem obrazu oraz napis farbą olejną: 'A. Mniszech' (ręką artysty?), nr 23 oraz nalepka ze zbiorów Tadeusza Litawińskiego z opisem obrazu

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1904
- E. Świeykowski, Pamiętnik Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków 1904, s.190

Portret z książką, 1857

olej, deska, 118 x 78 cm;
sygn. l. g.: AEtis suae XXXII / ANO MDCCCLVII / AM;

Jules Cornuau, 1884

olej, deska mahoniowa; 67 x 53 cm;
sygn. i dat. po lewej stronie na środku: 18AM (inicjał wiązany) 84.

Portret mężczyzny w kryzie, 1888

olej, deska; 100,5 x 61 cm;
napis l. d.: 18 AM (monogram wiązany) 88
na odwrocie nalepka z odręcznie opisaną historią obrazu w języku francuskim

ALEGORIA MALARSTWA, 1862

olej, deska parkietowana
147 x 68 cm
sygn. po prawej u dołu: 18 AM 62 (monogram wiązany)

olej, deska; 100,5 x 61 cm;

PARA obrazów - sceny z końmi wg mistrzów flamandzkich, 1839

olej na płótnie, 22 x 19,3 cm oraz 21,3 x 18 cm,
na odwrocie odręcznie:
(1) "Andreas Mniszech /pinxit an 1839" oraz
(2) "An.".

Rzadkość antykwaryczna!

Portret kobiety, ok. 1870

rocie odręczny, wtórny napis w języku francuskim z nazwiskiem i adresem artysty: Monsieur Le Comte de Mniszech / 6 r de la croise du Roule (ołówkiem)

Kilian Lucas, przed 1637

Miedzioryt;
wym.: 192 x 125 mm;
sygn. pod kompozycją: Lucas Kilianus Aug[ustan]us Scalpsit. W owalu opis: Illustris. d. Georg Mnischek comes de magna et Parva Kvnczyce Palat. Sendomirien. & Magni Moscoviae Dvis & Socer. U dołu cytat z biblijnej Księgi Tobiasza. Lit.: "Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających", Warszawa 1992, t. III, poz. 3529.

Portret syna artysty Leona w wieku 7 lat

olej, deska, 32,5 x 24 cm;
sygn. l.d. AM (monogram wiązany), / 1857 / E: suae VII
Na odwrocie nalepka z symbolem kolekcji księcia Vandalina Mniszcha (częściowo zniszczona) z opisem obrazu oraz napis olejny na desce A. Mniszech, nr 23 oraz nalepka ze zbiorów Tadeusza Litawiańskiego z opisem obrazu.
Bibl.: E. Świeykowski, Pamiętnik Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków 1904, s. 190.

olej, deska, 32,5 x 24 cm;
Na odwrocie nalepka z symbolem kolekcji księcia Vandalina Mniszcha (częściowo zniszczona) z opisem obrazu oraz napis olejny na desce A. Mniszec , nr 23 oraz nalepka ze zbiorów Tadeusza Litawiańskiego z opisem obrazu.

liczba obiektów: 13