1 zł
2 600 000 zł

TETMAJER Włodzimierz (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Wesele krakowskie, po 1910

olej, płótno,
150.5 x 86 cm
sygnowany l.d.: Włodzimierz Tetmajer

cena wywoławcza: Wykup abonament

SPOTKANIE, 1909 r.

Olej na płótnie 101,5 x 97 cm
Sygnowany l.d. - "Włodzimierz Tetmajer / 1909"

RÓZECZCE SCYZORYK SIĘ KŁANIA

Pióro, pędzel, tusz, sepia, lawowanie w tonie szarym i brunatnym na szkicu ołówkowym, część świateł białym gwaszem, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 14,2 x 10,8 cm (w świetle passe-partout z epoki,
typu zwanego "wiedeńskim"). Sygnowany po prawej ponad dolną krawędzią pędzelkiem i sepią (atramentem?):Włodzimierz Tetmajer

MACIEJ DOBRZYŃSKI (WŁAŚNIE STARUSZEK CHODZIŁ PO SAMOTNYM DWORZE, NUCĄC PIOSENKĘ: KIEDY RANNE WSTAJĄ ZORZE [...])

Pióro, pędzel, tusz, lawowanie w tonie szarym na szkicu ołówkowym, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę;
14,1 x 10,4 cm (w świetle starego passe-partout typu "wiedeńskiego")
Sygnowany po prawej ponad dolną krawędzią piórkiem i tuszem: Włodzimierz Tetmajer

Projekty dekoracji ściennej do kościoła Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej (1914):

1. Projekt polichromii prawej ściany nawy
akwarela, papier, 68 x 114 cm (w świetle oprawy);

Swaty, ok 1900

olej, płótno, 100 x 115 cm

Kwitnąca jabłoń, 1911

olej, płótno
110,5 x 161 cm

Pochód rzemieślników

szkic do polichromii (?)
akwarela, tusz, papier,
16 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: WT

Dworek w Bronowicach

olej, tektura,
58 x 48 cm;
sygn. p.d.: WTetmajer

Scena rodzajowa wiejska

olej, płótno,
81 x 62 cm;
sygn. p.d.: WT.

Choinka

olej, płótno,
100,5 x 70,5 cm;
sygn. p.d.: Wł.Tetmajer / MCM
na odwrocie nalepka z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu z wystawy PROMETHIDION, IV - XI. 2001 r.

KOŁYSANKA

Olej na tekturze 49,5 x 35,5 cm
Sygnowany p.d. - "Włodzimierz Tetmajer"

Przed chatą

olej, płótno, wym. 53,5 x 101 cm

Akt kobiety

ołówek, papier, 22 x 13,5 (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: W.T.

Szlachcic polski

akwarela, papier; kompozycja w owalu 19 x 14,7 cm na papierze 32 x 27 cm;
sygnowana po prawej stronie: WT;na odwrocie nalepka wystawowa: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | 1938 | Nr 660 | Autor Włodzimierz Tetmajer | Adres Kraków | Dzieło Szlachcic polski | Rodzaj akwarela Cena

Przed dworem

olej, płótno, 43 x 56 cm; sygn. p.d.: WT Tetmajer

Studium dziewczyny

sygn. śr.d.
ołówek, papier
26.2x36.5 (w świetle passe-partout)

ZABAWA DZIEWCZYN WIEJSKICH NA ŁĄCE

olej na płótnie, 51 x 61,5 cm,
sygnowany p.d. "WT."

Scena sielska

olej, płótno, 70 x 100 cm; sygn. p.d.: WT

Przed dworem

olej, płótno, 43 x 56 cm; sygn. p.d.: WTetmajer

liczba obiektów: 227