1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Ludzie i piasek XVI, 1969

Tusz, papier; wym.: 20 x 26 cm; sygn. p.d.: Kantor. Praca naklejona autorsko na podkład i nakryta pp (w jego wnętrzu nalepka z tytułem cyklu i kolejnym podpisem artysty); na odwrocie naklejka wystawiennicza z opisem pracy oraz odręczne życzenia Tadeusza Kantora z okazji Nowego Roku 1973. Z tego samego roku pochodził także cykl "Człowiek i stół".

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postać leżąca, 1969 r.

flamaster/papier, 20 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu napis odręczny `P. Jarnuszkiewiczowi | na wspomnienie | pięknego wieczoru | i p. Aherfeldt | Tadeusz Kantor` oraz papierowa nalepka z nazwiskiem autora i datą `1969`

Estymacja: 2 000 - 5 000 zł

Obraz, 1963 r.

olej, technika mieszana/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: `Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | CRACOVIE | julliet 1963 | "peinture"`

Estymacja: 130 000 - 150 000 zł

Z cyklu Multipart, 1970 r.

Egzemplarz nr 12
asamblaż/płótno, 120 x 110 cm
na odwrociu kopia naklejki wystawowej Galerii Folsal z 1970 r.

Obiekt po całkowitej renowacji - odtworzeniu stanu pierwotnego, sprzed interwencji z 1971. Dokonano wymiary zniszczonego podobrazia wraz z blejtramem, które nie mogło być już nośnikiem dla asamblażu. Scalono kolorystykę całości.

- 1970, Galeria Foksal, Warszawa
- 1971, Galeria Foksal, Warszawa

- pierwszy nabywca

Literatura:
W załączeniu dokumentacja ekspozycji pracy na pierwszej i drugiej wystawie Multipart-u w galerii Foksal w 1970 r. i 1971 r. wraz z oryginalnym dokumentem zakupu obiektu przez "kolekcjonera".

Estymacja: 160 000 - 190 000 zł

Atelier, 1955 r.

monotypia/papier, 20,70 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `atelier | Paris 1955 | T. Kantor`, l.d.: `monotypia`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ukrzyżowany

kredka/papier, 20 x 20 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `T Kantor` na pieczęci autorskiej

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

technika mieszana, flamaster/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany p.d. `TKantor` na pieczęci autorskiej

Estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Informel, 1959 r.

olej/płótno, 67 x 80 cm
sygnowany p.d.: `Kantor`
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. KANTOR | I 1959 | CRACOVIE`

Estymacja: 90 000 - 140 000 zł

Z cyklu Multipart, 1970 r.

olej/płótno, assemblage, 120 x 110 cm
na odwrociu naklejka Galerii Foksal z 1970 r.

- 1970 Galeria Foksal, Warszawa

Estymacja: 200 000 - 300 000 zł

Kazimierz Mikulski w spektaklu Umarła Klasa, 1975 r.

technika mieszana (farby olejne, flamaster, collage), papier, 29 × 20 cm
sygn. i dat l. d.: T. Kantor / 1975 (zapis w pieczęci)
u dołu `La classe morte`

Estymacja: 25 000 - 27 000 zł

Parasolka, 1972

technika własna, płótno, 120 x 110 cm
sygn.i datowany na odwrocie

Na odwrocie nalepki Muzeum Sztuki w Łodzi z informacjami o wystawach obrazu w Whitechapel Gallery w Londynie oraz Kultur huset w Sztokholmie w 1975 roku.

estymacja: 280000 - 350000 zł

Bez tytułu, 1948

tempera/płótno, 13x16 cm

Estymacja: 4500 - 5500 zł

Powrót Odysa, 1943 r.

gwasz, tempera/papier, 34 x 40 cm (arkusz)
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski p.d.: `1943 Kantor | Powrót Odysa`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Przesiadka

tusz, flamaster, pastel/papier, 20,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kantor` wpisane w pieczątkę imienną

OPINIE:
w załączeniu potwierdzenie autorstwa przez żonę, Marię Kantor z 2006 r.

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Leżąca

akwarela, tusz, kredka/papier, 13,5 x 17 cm
sygnowany p.d.: `T. Kantor`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Les epourantoile - cykl strachów na wróble, 1961

serigrafia barwna, papier, 29,2 x 39,2 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: T Kantor, napis l. d.: 51/300
napis na pracy u dołu: les epourantoile - cykl strachów/ na wróble, u góry napisy autorskie oraz data: maj/61

Kompozycja biało-czarna, 1976

serigrafia, papier, 29,5 x 39,2 cm;
sygn. ołówkiem p. d: T Kantor, dat. l. d.: 51/300 1976

Figury, ok. 1961

serigrafia, papier; 39,8 x 29,4 cm;
sygn. ołowkiem p. d.: T Kantor, napis l. d.: 51/300

Zestaw szkiców, 1957/58

zestaw 4 projektów ilustracji
do książki Witolda Gombrowicza "Iwona"
collage, tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; 35 x 25 cm (każda praca z ochronną bibułą), obwoluta; 36 x 31,5 cm;

tusz, piórko, gwasz, papier;
49 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor

liczba obiektów: 554