1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dwie dziewczynki, 1914 r.

olej/tektura, 67 x 94,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jacek Malczewski | 1914`

Estymacja 130 000 - 180 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos (Śmierć), 1913 r.

olej/płótno, 105 x 74,2 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J Malczewski 1913`

Estymacja 360 000 - 450 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zabudowania

ołówek/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `J. Malczewski`
na odwrociu pieczątka: `Ze zbiorów Marii Malczewskiej`

Estymacja: 3 500 - 5 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Madonna z dzieciątkiem i świętym Janem, ok. 1910 r.

piórko/papier, 19 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęć: `Ze zbiorów Marji Malczewskiej`

Estymacja: 2 500 - 3 500

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kąpieli

ołówek, papier; 24,8 x 36,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Malczewskiej z córką Julią, 1888

olej, deska; 41 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz stempel 1 (oznaczenie formatu obrazu lub numeracja wprowadzona przez żonę artysty po jego śmierci).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Happe (?)

olej, deska, 46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Hyacinthe Malczewski - Cracovie 1922 Mars

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zagajnik jesienią

olej/tektura, 25 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: `J. Malczewski`

Estymacja: 15 000 - 25 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Synek artysty w ogrodzie, 1904

Olej, tektura; 29,4 x 23 cm
Sygn. l.d. J Malczewski
Na odwrocie u góry: Jacek Malczewski | 1904. | 4 Lipiec.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret ułana Pułku Galicyjskiego

olej/tektura, 98 x 68 cm
sygnowany p.d.: `Jacek Malczewski`

Estymacja: 120 000 - 160 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Malczewskiej z córką Julią

olej, deska; 41 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rafał i Julia - Portret dzieci artysty

olej, tektura, 32 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski
Na odwrocie stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ z numerem 98.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z okolicy Lusławic, 1921 r.

kredka, ołówek/papier, 24,5 x 31 cm
sygnowany i datowany p. g.: `JMalczewski | 1921 | październik`
ODWROCIE: stempel ze zbiorów Marii Malczewskiej
OPINIA: obraz posiada opinię Adama Konopackiego

Estymacja: 6 000 - 10 000

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Bachanalia [ok. 1899 r. ?]

olej/tektura, 50 x 80 cm (format podobrazia)
sygnowany i datowany (wtórnie) l. d.: `J. Malcz 99`

Estymacja: 75 000 - 90 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z Muzą, 1924 r.

olej/płótno dublowane, 72 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1924`
OPINIA: Agnieszka Ławniczak, 2008 r.

Estymacja: 220 000 - 300 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ex Libris Witoldi Hausneri

Technika mieszana, tektura, 45 x 27 cm.
Obraz reprodukowany w: Silva Rerum 1939, zeszyt 5.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie

olej, deska, 69,5 x 104 cm;
sygn. p. d.: 1920 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena historyczna oraz szkice postaci

akwarela, tusz lawowany, ołówek, papier,
28,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JMalczewski (piórem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice bitewne

tusz/papier, 37 x 53 cm
ODWROCIE: okrągła pieczęć: `ZE ZBIORÓW | MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz `244`

Estymacja: 2 500 - 3 500

liczba obiektów: 1290