1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

KOMPOZYCJA, 1980

akryl, płyta pilśniowa, drewno
42 x 42 x 3,5 cm
sygn. na odwr. śr.g.: 1980 | H. Stażewski
napis na ramie l.g.: MARTA

cena wywoławcza: Wykup abonament

Relief Biały XIX, 1961 r.

olej/relief, deska, 38 x 28 cm (dł. całk.:)
sygnowany na odwrociu: 'H. Stażewski'
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy: 'XIX 1961 | Henryk Stażewski , 1961 | 38 x 28'

Relief nr 19, 1969 r.

relief, akryl/drewno, płyta pilśniowa, 80 x 80 x 6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘nr 19 | H. Stażewski | 1969’
na odwrociu naklejka Galerii Milano oraz Galerii Foksal z opisami pracy

Nr 31, 1973 r.

relief/drewno, płyta pilśniowa, 61,5 x 60 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Nr 31 | H. Stażewski | 1973'
na odwrociu nalepka Galerii Foksal w Warszawie z opisem pracy

Kompozycja, 1980 r.

akryl/płyta, 45 x 45 cm (dł. całk.:)
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘1980 | H. Stażewski’
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Krakowie z opisem pracy

Portret Ireny Surdyk, 1943 r.

ołówek/papier, 33 x 26 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'Stażewski | 1943'

Rękopisy Henryka Stażewskiego - 4 arkusze

długopis/papier, 29,5 x 20,5 cm (wymiary największej pracy)
1. arkusz papieru w kratkę - zapis dwustronny
2. arkusz papieru w kratkę - zapis jednostronny
3. arkusz papieru w linie - zapis jednostronny
4. arkusz papieru gładkiego - zapis jednostronny

Scena rodzajowa, abstrakcja - praca dwustronna

długopis, gwasz, ołówek/papier, 17,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)

Nr 83, 1978 r.

akryl/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 83 | 1978 | H. Stażewski'

Kompozycja, 1970

akryl, płyta pilśniowa, 32 x 32 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 1970 / H. Stażewski
proweniencja: kolekcja rodziny Dłubaków, dar od artysty, kolekcja Kendart Ltd. Collection, USA

Relief biało - czarno - fioletowy, 1963

relief, deska, płyta, akryl, 57 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: H. STAŻEWSKI / Relief biało – czarno – fioletowy / IV – 1963 / 57 x 57

Relief nr 3, 1980

relief/akryl, płyta
62,5x62,5 cm
sygnowany na odwrocie: "nr. 3 | 1980 | H. Stażewski"

Relief nr 37, 1973

tech. własna, płyta, 61,4 x 61,4 x 4,3 cm
sygn. na odwrocie: H. Stażewski 1973 / nr. 37
na odwrocie naklejka Galerii Foksal

NR 42, 1977

akryl, płyta pilśniowa
60 x 60 cm
sygn. na odwrocie na płycie l.g.: nr 42 - 1977; pośrodku: H. Stażewski; poniżej: 178 [w kółku]
pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z nieczytelnym podpisem;
na płycie nalepiona kartka z Galerii Foksal: Potwierdzam autorstwo | Henryka Stażewskiego | 24. marca 1999 r. [maszynopis]; obok pieczątka: Wiesław Borowski | Galeria Foksal; powyżej podpis: W. Borowski

Nr 42, 1976 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 42 | 1976 | H. Stażewski'

Bez tytułu, 1977 r.

akryl/płyta, 50 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1977 | H. Stażewski'

Nr 36, 1973 r.

akryl/płyta, 80 x 53 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 36 - 1973 | H. Stażewski'

Kompozycja geometryczna

litografia barwna/papier, 52 x 63 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski' i opisany l.d.: '144/150'
Praca wydana w 1973 roku z okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowania artystycznego "Abstraction-Création" którego członkiem był Henryk Stażewski.

Kompozycja geometryczna - tryptyk, 1984 r.

serigrafia/papier, 15 x 14 cm (wymiary każdej pracy)
każdy arkusz sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'H. Stażewski 1984'

Kompozycja, 1984

serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).

liczba obiektów: 616