1 zł
2 600 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wędrowiec, z cyklu Judaica, 1964 r.

linoryt, papier, 25,5 x 19 cm w świetle oprawy, 13/20, sygn. i dat. ołówkiem pod płytą p.d.: Duda G 1964, opisany l.d.: Judaica linoryt / 13/20

cena wywoławcza: Wykup abonament

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2093 (Łagów- osaczony), 1997

olej na płycie, 80 x 61 cm,, sygn. przód ‚Duda Gracz. 2093/97, na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy: 'TYTUŁ Obraz 2093 ( Łagów- osaczony) | TECHNIKA OLEJ | WYMIARY 80 x 61 | ROK 1997 | UWAGI: 1 WERNIKS

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Mroczków Ciemny - wierzby

olej na płycie
18 x 18 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret podwójny, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 69 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'DUDA-GRACZ 513/198'
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy: 'PORTRET PODWÓJNY | OLEJ, PŁ. PILŚN. | 69 X 60 } DUDA GRACZ | 1981/NR KATALOGU AUT. R. 513 | 1. WERNIKS, KWIECIEŃ 1982 | FOTOGRAFIA 18 X 24 cm | ZAKLEIĆ PAPIER. KLEJ.'

- kolekcja prywata, Polska (dar od artysty)
- Wystawa obrazów Dudy Gracza z lat 1968-1984, Zachęta, Warszawa, luty 1984
- Wystawa obrazów Dudy Gracza z lat 1968-1984, katalog wystawy w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych Zachęta, red. Helena Szustkowska, Warszawa 1984, s. nlb. (il.)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 15 x 25 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'DUDA-GRACZ 1981'
na odwrociu naklejka z opisem pracy

- kolekcja prywatna, Polska (dar od artysty)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz dla Doroci Małej, 1984 r.

olej/płyta pilśniowa, 44,5 x 65,5 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'DUDA GRACZ 831/1984'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy: 'TYTUŁ OBRAZEK DLA DOROCI MAŁEJ | TECHNIKA OLEJ NA PILŚN | WYMIARY44,5 x 65,5 | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1984/NR KATAL. AUTOR - 831 | UWAGI: 1 WERNIKS II 1985'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2349: Działoszyn-Prometeusz, 1998 r.

olej/płyta pilśniowa, 122 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'DUDA-GRACZ 2349/1998'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy: 'DUDA GRACZ | TYTUŁ: OBRAZ 2349 (DZIAŁOSZYN | - PROMETEUSZ) | TECHNIKA olej | WYMIARY 122 x 92 ROK 1998 | UWAGI 1 werniks'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ZIEMIA Z CYKLU MOTYWY WĘGIERSKIE, 1974

olej, płótno
40 x 40 cm
sygn. l.d.: J. DUDA GRACZ 1974
na odwr. na płótnie nalepka autorska z danymi obrazu na płótnie i na ramie pieczątki zezwalające na wywóz za granicę

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1318 trumienny czyli adoracja o zmierzchu, 1989 r.

olej/płyta pilśniowa, 100 x 72,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'DUDA GRACZ 1318/1989' na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy

- dom aukcyjny Rempex, 2008

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1182: Krzesany - 2, 1987 r.

olej/płyta, 200 x 130 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: 'DUDA GRACZ 1182/87'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski z kiełbasą, 1981

olej, płótno; 45,5 x 50,5 cm
sygnowany l.g. "DUDA GRACZ 524/1981"; na odwrocie nalepka z Biennale w Wenecji, nalepki
autorskie z opisem pracy, nalepka w języku rosyjskim z wystawy indywidualnej w Moskwie.
- Jerzy Duda-Gracz - wystawa indywidualna, Centralny Dom Artysty w Moskwie, 1987
- La Biennale di Venezia, 1984
Praca posiada atest córki artysty, wystawiony przez Fundację Wschód Sztuki.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 978/HOLENDERSKI, 1985 r.

olej, płyta pilśniowa, 21 x 26 cm
na odwrocie naklejka autorska z opisem obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1747 (Andenken von Lagow - 6), 1994

olej, płyta; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ * 1747 / 94*;
na odwrocie autorska nalepka z opisem: OBRAZ 1747 / / ANDENKEN VON LAGOW-6 / OLEJ / 60 X 70 cm / DUDA GRACZ / 1944 / NR KATAL. AUTOR. 1747 / 1 WERNIKS XI ‘ 94.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Poetyka wsi - obraz 1372, 1990

olej, płyta pilśniowa; 60 x 75,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: DUDA-GRACZ ·1372/90·;
na odwrocie:
- nalepka autorska z opisem pracy: I [w kole] / DUDA GRACZ / PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE / TYTUŁ OBRAZ 1372/POETYKA WSI / BRZEGI-3; WITKACEMU / TECHNIKA OLEJ, PŁ. PILŚN. / WYMIARY 63 X 78 cm / CENA / SYGN. DUDA GRACZ / ROK 1990/NR KATAL. AUTOR. 1372 / UWAGI 1 WERNIKS. VI/91;
- na krośnie oznaczenie: 15

Potwierdzenie autentyczności: Agata Duda-Gracz - córka artysty, Fundacja Wschód Sztuki.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Góralski Narzeczony, 1997 r.

akwarela/papier, 64 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jerzy Duda-Gracz', l.d. pieczęć: 'DUDA GRACZ'
datowany i opisany u dołu: 'Góralski Narzeczony 740/1997 (akwarela 70 x 50 cm)'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ZESTAW PAMIĄTKOWY Z III AUKCJI WIELKIEGO SERCA, KRAKÓW 23 KWIETNIA 1994 ROK

45,5 x 67cm
sygnatury:
"Jidijze Lider" (linoryt 36/50)/ Jerzy Duda G/ 1964
"Zuckerbit mit einen fude (KRAKÓW KAZIMIERZ)"
akwarela / gwasz / 28,5 x 20,5 Jerzy Duda G
"Aj der rebe Elimejtule (linoryt 36/50)/ Jerzy Duda G / 1964
opisany: Zestaw pamiątkowy z III Aukcji Wielkiego Serca Kraków 23 Kwietnia 1994 rok
Na odwrocie nalepki autorskie.

* opłata z tytułu "droit de suite"

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1631 - WIEŚ BARCIE - NATIONAL PARK, 1994

technika mieszana, płyta pilśniowa
50 x 38 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ 1631

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

HAMLET (Wersja 2), 1977

olej, płótno
55 x 55 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ . 296/1977 .
na odwr. na płótnie nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski, 1982 r.

olej/płyta pilśniowa, 35 x 30 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'DUDA GRACZ 82'
na odwrociu naklejka autorska

liczba obiektów: 379