1 zł
2 600 000 zł

NACHT-SAMBORSKI Artur (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

Portret chłopca

olej, tempera, papier;
46 x 34 cm w świetle passe-partout
Na odwrocie owalna pieczęć NACHT/ SAMBORSKI oraz
Nr 309/ Pieczątkę postawiła Aniela Nacht-Łempicka

cena wywoławcza: Wykup abonament

Głowa dziewczyny zielono-czerwona

olej, papier;
36 x 27,5 cm w świetle passe-partout
Na odwrocie owalna pieczęć NACHT/ SAMBORSKI oraz Nr 217/ Pieczątkę postawiła Aniela Nacht-Łempicka/ Głowa dziewczyny zielono czerwona, olej/ 217

Mężczyzna przy stole

tusz, papier, 42 x 29,5 cm;
rysunek dwustronny

Mężczyzna przy stole

tusz, papier, 42 x 29,5 cm;
rysunek dwustronny

Człowiek i światło, 1956

gwasz, olej, karton; 61 x 45,5 w świetle passe-partout
niesygnowany
Na odwrocie obrazu studium martwej natury artysty oraz pieczęć owalna: NACHT/ SAMBORSKI . Obok tekst: Pieczątkę postawiła Aniela Nacht Łempicka.

Na odwrocie na kartonie passe-partout p.d.: Nr 968, pieczęć owalna NACHT/ SAMBORSKI i tekst: Pieczątkę postawiła Aniela Nacht Łempicka

KOBIETA WE WNĘTRZU, ok. 1965-70

olej, płótno
Na odwrocie na płótnie napis : owalna pieczątka z napisem: NACHT oraz napis : Pieczątkę postawiła | Aniela Nacht Łempicka
73.5 x 60 cm

Dziewczynka na tle fikusów, 1958 r.

olej/płótno, 50,5 x 40,5 cm
sygnowany p. d.: `NACHT SAMBORSKI` oraz
na odwrocie: `NACHT SAMBORSKI 58`

Cietrzew - głuszec i cytryna, ok. 1960

olej, płótno,
72 x 100 cm
Na odwrocie na płótnie napis: PM 129
na blejtramie nalepki:
1. MUZEUM NARODOWE | W POZNANIU | Inw. DEP | AN 54
2. Artur NACHT-SAMBORSKI | Martwa natura z ptakiem | olej, płótno, 72 x 100 cm | PM 129
3. 32. ARTUR NACHT-| SAMBORSKI
Na blejtramie napis: P.7 8 III inw.31-94; Dp/AN 54

Kwiaty w wazonie, 1962 r.

olej/płótno, 75 x 63 cm
sygn. l. d.: `Nacht Samborski` oraz na odwrocie: `Nacht Samborski / 62`

MARTWA NATURA Z KWIATEM

akwarela, karton
34 x 24.5 cm
na odwr. szkic zwierzęcia (koń?) i dwóch głów l.d. napis oł.: DEP/AN 554, niżej oł.: 658, obok czerwona owalna piecz. z napisem: NACHT | SAMBORSKI, obok napis tuszem: Nr 658. Pieczątkę postawiła Aniela Nacht Łempicka na odwr. oprawy l.g. nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie, śr. napis dłg.: Poz. 13 (554/658) | 11.000,-

Głowa dziewczynki

olej, gwasz, tektura,
27,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stempel spuścizny autorskiej i napis: Nr 239 Pieczątkę postawiła Aniela Nacht Łempicka

FIKUS W DONICY, 1970 -1972

olej, płótno,
100 x 70 cm
sygnowany p.d.: NACHT SAMBORSKI

Mężczyzna z fikusem

olej, płótno,
92,7 x 46
nie sygnowany

Kompozycja z martwą naturą

olej, tektura, 50 x 34 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stempel spuścizny po artyście

Portret kobiety

tempera, olej, papier,
26.8 x 21 cm
Na odwrocie karty, przy jej dolnej krawędzi owalny stempel z napisem: "Nacht Samborski"; obok napis atramentem: "Nr 287. Pieczątkę postawiła Aniela Nacht Łempicka"; powyżej po lewej napis ołówkiem: DEP / AN 263 (nr inwentarza prac Artura Nachta-Samborskiego złożonych przez rodzinę artysty w roku 1993 w depozyt do Muzeum Narodowego w Poznaniu).

Głowa dziewczynki

olej, gwasz, tektura, 27,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. na odwrocie

Kaktusy

akwarela, papier,
35.5 x 17.5 cm
Wzdłuż d. krawędzi trudny do odczytania napis tuszem lub
atramentem, naniesiony od strony odwrocia (?).

Popiersie w pomarańczowej bluzce 1955-59

akwarela na papierze milimetrowym, 35 x 27 cm w świetle passe - partout, na odwrociu napis: nr inw. Dp/An 659
Literatura: "Artura Nacht - Samborski. Portrety". Katalog wystawy, Galeria Fibak,
Warszawa 2002, i.5, s.23.
Reprodukowany na okładce katalogu wystawy : "Artura Nacht - Samborski. Portrety". Galeria Fibak, Warszawa 2002
Wystawiany: 1999, Poznań -Warszawa-Kraków (poza katalogiem)

Liście fikusa na jasnoczerwonym tle 1959

olej, tektura, 67 x 49 cm, nie
sygn., na odwrociu napis: POZ. 98. Inw. 99 - 71, KAT. 184, LIŚCIE FIKUSA NA JASNOCZERWONYM TLE, fragmenty naklejek wystawowych 1959 rok.

liczba obiektów: 71