1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Fauny

olej, płótno; 34 x 23 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Góral (Hucuł), 1884 r.

olej, deska, 29,2 × 19,7 cm
sygn. i dat. l. d.: J Malczewski. 84
na odwrocie nalepki z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu: 1) z wystawy monograficznej Jacka Malczewskiego w 2004 r, 2) nalepka depozytowa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1901 r.

olej, tektura, 49 × 24 cm
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski/1901
na odwrocie nalepki z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu: 1) z wystawy monograficznej Jacka Malczewskiego w 2004 r, 2) wystawa Galerii Malarstwa Polskiego wrzesień 2000 – marzec 2001 3) nalepka depozytowa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z drzewami (Wielgie), 1895 r.

olej, tektura, 22,5 × 43,5 cm
sygn. i dat. w l. d.: J. Malczewski/[18]95

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Moczary

olej, płótno, 26,2 × 21 cm
sygn. l. g.: Polesie/J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dzieła

Z przedmową Stanisława Witkiewicza i tekstem Lucyana Rydla, Kraków 1907 - 1910.
Nakł. Salonu Malarzy Polskich. 49 x 32 cm, oprawa jasne płótno z epoki,
tłoczona złotem tytulatura z wizerunkiem artysty w kajdanach na licu.
40 tablic z obrazami artysty na oddzielnych kartach, każda przełożona bibułką w idealnym stanie, do każdego obrazu wiersz L.Rydla. Edycja zawiera około 10 obrazów, które zaginęły lub spłonęły na Kresach po wydaniu dzieła i nigdy więcej nie były prezentowane. Stan b. dobry.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja alegoryczna - studium malowidła sklepienia (?)

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J. Malczewski (ołówkiem);
Praca przed konserwacją.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przed domem - szkic z cyklu Powrót, 1900

akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski 1900;
Akwarela przed konserwacją.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa konia

olej, płótno; 85,5 x 72,5 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski;
Obraz po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice głów postaci mężczyzn

kredka niebieska; papier: 23 x 30 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice zabudowań

ołówek, niebieska kredka, papier; 18,5 x 24,3 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice wiejskiego wozu z koniem, 19.III.1896?

kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
Na odwrocie: szkice drzew bezlistnych

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g.: Jacek Malczewski;
w kompozycji litografowany czterowiersz: "Serce, jakieś ty przestronne ..."
z sygnaturą Karola Brzozowskiego (1821-1904) - poety, tłumacza Biblii, powstańca styczniowego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Główka dziecka

ołówek, papier, 22 × 13 cm w świetle passe-partout
Praca pochodzi ze szkicownika artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Klęczący mężczyzna i szkice twarzy

ołówek, papier, 22 × 16,5 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia lichtarza, łyżeczki, rysunek satyryczny głowy mężczyzny z profilu

ołówek, papier, 16,5 × 24,5 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Park w Lusławicach, ok. 1927 r.

kredka, karton, 59 × 79 cm
sygn. p. d.: JMalczewski
na odwrocie okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ
na odwrocie nalepki wystawowe:
Jacek Malczewski, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 1.10.2004-23.01.2005 r. z opisem pracy

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Złożenie do grobu

akwarela, ołówek, papier, 17 x 22 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski.
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej, oraz drukowana nalepka TPSP w Krakowie z tekstem atramentem: Jacek Malczewski / „Złożenie do grobu” / akwarela / wł. pryw.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Syrena i trytony, 1903 r.

olej/tektura, 53 x 45 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J.Malczewski 1903'
na odwrociu nalepki depozytowe i wystawowe

liczba obiektów: 1290