1 zł
2 600 000 zł

MICHAŁOWSKI Piotr (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

Ułani

niesygnowany na odwrociu nalepki wystawowe
akwarela, papier
41x40.5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Konie w zaprzęgu (na odwrociu: Siwy koń - studium)

niesygnowany
akwarela, ołówek, papier
20.5x35.5 cm

Szkice kirasjerów

tusz, piórko, papier;
20,1 x 27,4 cm (w świetle oprawy)

Oddział kawalerii

akwarela/papier, 40 x 41 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 50 000 - 80 000 zł

Rycerz na białym koniu

olej, płótno: 70,5 x 58 cm;
na odwrocie, na płótnie nalepka: Piotr Michałowski | Rycerz na białym koniu | olejny | własność Róży Michałowskiej (?) / nieczytelnie; oraz nalepka wystawowa: MUZEUM NARODOWE W KRAKOWIE | Wystawa: "Piotr Michałowski. 1800 - 1855" | Gmach Główny 19.10.2000 - 15.01.2001 | Eksponat: Piotr Michałowski "Rycerz na białym koniu"| olej na płótnie, 70,5 x 58 cm | własność prywatna

Błękitny huzar, (ok. 1836-1850)

olej, płótno; wym.: 63,5 x 48,5 cm;
Na odwrocie płótna przyklejona kartka z napisem piórem: "Wyst. Retrosp. Komitet Krakowski / Dekl. (É) Nr 367 / Piotr Michałowski / Huzar austryjacki pędzący na siwym koniu/ Obraz olejny na płótnie/ Wł. Adam Łempicki, Krzysztoforzyce, p. Kocmyrzów".

Konie w zaprzęgu, 1844-45;

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 20,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: Siwy koń (tusz lawowany); u góry z lewej napis ołówkiem, częściowo nieczytelny: K(...) Adam.

Napoleon na koniu

Akwarela, ołówek, tusz, papier; 24 x 24 cm
Sygn. p.d. Piotr Michałowski

Szkice koni

ołówek, papier żeberkowy, 25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Szkice koni/ mego pradziadka/ Piotra
Michalowskiego/ Kraków 1971 r - Adam Michalowski.

Rycerz na białym koniu

olej, płótno,
70,5 x 58 cm;
na odwrocie, na płótnie nalepka:
"Piotr Michałowski / Rycerz na białym koniu / olejny / własność Róży Michałowskiej (?) / nieczytelne;
oraz nalepka wystawowa:
MUZEUM NARODOWE W KRAKOWIE / "Piotr Michałowski, 1800 - 1855"/ Gmach Główny 19.10.2000 - 15.01.2001 / Eksponat: Piotr Michałowski "Rycerz na białym koniu" / olej na płótnie, 70,5 x 58 cm / własność prywatna
Lit. Piotr Michałowski. 1800 - 1855. Katalog wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Krakowie, Kraków 2000.

Portret chłopca stajennego

akwarela, papier,
26,4 x 20,3 cm,
nie sygn.

Szkice koni

ołówek, papier żeberkowy,
25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);

KOŃ

akwarela, ołówek, papier,
41 x 56.3

Szkice koni i ułana na pędzącym koniu

ołówek, papier żeberkowy,
26 x 41 cm (w świetle oprawy);
oznaczenie p. g.: R

Szkice koni

ołówek, papier żeberkowy,
na odwrocie napis: Szkice koni/ mego pradziadka/ Piotra Michalowskiego/ Kraków 1971 r - Adam Michalowski.

POCZTYLION FRANCUSKI

akwarela, ołówek/papier,
29,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy)

KONIE - SZKICE (RYSUNEK DWUSTRONNY)

kredka/papier żeberkowy,
29,5 x 46 cm
numer p. g.: `29`

ołówek/papier, akwarela, papier żeberkowy,
31 x 48 cm
numer p. g.: `40`

Scena batalistyczna, ok. 1835

piórko, tusz, akwarela, gwasz, papier,
24 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: P. Michałowski

liczba obiektów: 191