1 zł
2 600 000 zł

KĘDZIERSKI Apoloniusz (1861-1939)

Grzebieniaste koguty wyglądały spod zapasek kobiecych

akwarela, papier, 61 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z tytułem i napisem: "Seria II wrzesień 1948 / nr 65" oraz nalepione potwierdzenie autentyczności wystawione przez St. Turczyńskiego (24. X. 1949). por.: Apoloniusz Kędzierski 1861 - 1939 [Katakog wystawy monograficznej], Warszawa 1981, s. 84, poz. 312

cena wywoławcza: Wykup abonament

sygn. p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z tytułem i napisem: "Seria II wrzesień 1948 / nr 65" oraz nalepione potwierdzenie autentyczności wystawione przez St. Turczyńskiego (24. X. 1949).
por.: Apoloniusz Kędzierski 1861 - 1939 [Katakog wystawy monograficznej], Warszawa 1981, s. 84, poz. 312

Kobieta kopiąca ziemniaki

akwarela/papier, 63,5 x 47 cm
sygnowany p. d.: `A. Kędzierski`

Mała Łowiczanka

akwarela/papier, 72 x 40,5 cm w świetle oprawy

STUDIUM OGRODNIKA

olej na płótnie dublowanym,
54,5 x 51,5 cm, sygnowany p.d. "A. Kędzierski"

IDYLLA OPCZYŃSKA, 1920-1930

olej, płótno,
47 x 67 cm
sygnowany l.d.: A.Kędzierski

KAŹMIOREK Z WĘDKĄ

akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
47,5 x 62,5 cm,
na plecach odręczne napisy: "Rybak z wędką", "Kaźmiorek z wędką", "Zaswiadczam że niniejsza / akwarela Kaźmiorek z wędką / jest autentyczną pracą męża / mego s.p Apoloniusza Kędzierskiego / A. Kędzierska / Warszawa / 1948 r."

DOLINA W CHEŁSTACH, 1921 [?]

gwasz, akwarela, 52,5 x 69 cm,
na tekturowym zaplecku nalepki:
1) TPSP w Poznaniu (nr 342),
2) TPSP w Krakowie z 1937 r. (nr 1551/4),
3) TZSP w Warszawie z 29 kwietnia 1937 (nr 40927),
4) z odręcznym nr "6", oraz napis odręczny ołówkiem "Dolina w Chełstach rzeki Wel"; drobne uszkodzenia, p.d. rozerwanie - podklejone

ZWÓZKA DRZEWA

tusz na brystolu,
24,3 x 30,5 cm,
sygnowany l.d. "A. Kędzierski",
na odwrocie szkic oł.
z jeźdźcami w pejzażu
Rysunki Kędzierskiego są m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie - głównie sceny rodzajowe i pejzaże; tam też znajduje się akwarela "Zwózka drzewa".

4 portrety

Dziewczyna z gołębiem
pastel, karton, (kompozycja w owalu), 62 x 34 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: A. Kędzierski
Zamyślona
sygn. p. d.: A. Kędzierski
Portret młodej kobiety
sygn. p. d.: A. Kędzierski
Portret młodej kobiety

Boryna przygięty, straszny, kiej trup, czatował z widłami w ręku

- ilustracja do "Chłopów" W. Reymonta, 1927-28
akwarela, kredka, papier, 47 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kędzierski
por.: Apoloniusz Kędzierski. 1861 - 1939 [katalog wystawy monograficznej Muzeum Okręgowe w Radomiu III - V. 1981; Muzeum Narodowe
w Warszawie VI - VII. 1981, E. Charazińska, M. Kaczanowska], Warszawa 1981, s. 13, 84-85, il. 101

Rybak

olej, tektura, 37,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski
w Warszawie VI - VII. 1981, E. Charazińska, M. Kaczanowska], Warszawa 1981 - tu inne wersje obrazu "Rybak".

Rzeczułka wśród drzew, przed 1914

akwarela, karton,
48 x 61.5 cm
sygnowana p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie, w okienku tzw. pleców widoczna kartka-naklejka dawnej właścicielki (?) z napisem: 10 000.- | Jadwiga Łoskoczyńska | Bajońska 4 m. 1.

Rybak

olej, tektura,
37,5 x 44 cm;

Dzikie wino, ok. 1907

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
39,5 x 48 cm (w świetle oprawy);

Uchodźcy

gwasz, akwarela na kartonie, 28 x 36,5 cm
sygn. l.d.: "A.Kędzierski"

WIOSNA, przed 1935

akwarela na tekturze
42 x 49,2 cm
sygnowana l. d. "A. Kędzierski",
wystawiana: TPSP, Poznań 1934, naklejka wystawowa na odwrocie

Pelargonie

akwarela, papier, wym.: 48 x 34 cm
sygn. l.d.: A. Kędzierski

ZAKONNIK (KAMEDUŁA ?) ODPOCZYWAJĄCY W OGRÓDKU (WIRYDARZU ?)

Pióro, pędzel, tusz, lawowanie, biele i światła gwaszem, papier naklejony na tekturę; 15,3 x 10,8 cm (w świetle starego, szarobłękitnego passe-partout z tłoczoną obwódką).
Sygnowany w lewym dolnym narożniku pędzelkiem i tuszem: A. K.;
ne odwrocie naklejka: [druk: ] MAGAZYN ARTYSTYCZNY i SALON OBRAZÓW /
JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47. / No [stempel tusz.: ]
2277 [druk: ] Autor [atram.: ] A. Kiędzierski [sic] / [druk: ] Tytuł [atram.: ] Mnich [druk: ] Rodzaj dzieła [atram.: ] Akwa / [druk: ] Cena [atram: ] 075? = [druk: ] Własność [atram.: ] Salonu /
[druk: ] data [atram.: ] Grudzień [druk: ] rok [atram. ] 21.

liczba obiektów: 102