1 zł
2 600 000 zł

MASŁOWSKI Stanisław (1853-1926)

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę

akwarela, papier, 25 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: ST.M.; dedykacja p.g.: J. W. PANI / W. CHRZANOWSKIEJ / Z ŻCZENIAMI / SZCZĘŚLIWYCH / ŚWIĄT / ST i W. MASŁOWSCY / 1.IV.18.

cena wywoławcza: Wykup abonament

WIDOK Z WOLI RAFAŁOWSKIEJ, pocz. XX w.

Akwarela, tektura; 69 x 100 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI | WOLA 190... (4?)

Pejzaż z łąką

akwarela, papier, 64 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 1919 / WOLA

Akwarela, tektura, 69 x 100 cm

PANNA MŁODA, [przed ?] 1925

Akwarela, gwasz, tempera na szkicu ołówkowym, cienie kredką i ołówkiem, gruboziarnisty papier akwarelowy
imitujący płótno, naklejony całą powierzchnią na tekturę;
41,8 x 30,8 cm (w świetle nowszego passe-partout typu "wiedeńskiego")
Sygnowany l. d. pędzelkiem zieloną akwarelą: ST. Masłowski 25

NA POLOWANIU, 1900

olej, sklejka,
28 x 39.5 cm
sygnowany p.d.: S MASŁOWSKI. WARSZAWA. 900
Na odwrocie l.g. napis czerwona kredką: 21 lipca 1920 r. Poniżej ślad ołówkowego napisu w trzech wierszach z dającymi się odczytać cyframi: 562

WILLA WTAORMINIE, 1922

ołówek, akwarela, gwasz na tekturze,
101,5 x 68,5 cm,
sygnowany p.d. "VILLA. NICLODI / TAORMINA. / S. MASŁOWSKI/ 1922.", z prawej strony drobne plamy.

WILLA GOUILLAN W TAORMINE 1922 r.

Akwarela, gwasz na papierze
97 x 67 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d. - "S. Masłowski / Taormina 1922"

Wyjazd na polowanie

akwarela, papier
wym.: 67x97 cm
sygn. l.d.: Stanisław Masłowski 1920

Willa Gouillan, 1922

akwarela, papier, wym.: 97 x 68 cm
sygn. pd.: Willa Gouillan S. Masłowski. Taormina 1922

Na drodze do wioski (W marcowy dzień), 1878

olej, płótno,
18 x 34.4 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 18 8/3 78

Polana, ok. 1900

olej, sklejka,
15 x 33 cm
sygnowany żółtą farbą l.d.: St. Masłowski

Na porębie, ok. 1900

olej, sklejka,
15 x 33 cm
Na odwrocie "Krajobraz o zachodzie słońca"

W słońcu Sycylii

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 100 x 68 cm;
sygn. u dołu: Villa Niclodi/ Taormina/ S. Masłowski/ 1922

PRZED CHATĄ

akwarela i czarna kredka,
56,5 x 91,5 cm,
sygnowana u dołu po prawej "Stanisław Masłowski"

SŁONECZNIKI PRZED CHATĄ, 1920 r.

Akwarela, papier; 66 x 96,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI | 1920

Przed dworkiem (1910)

sygnowany dat. p.d.
akwarela, papier
67x97.5 (w św.ramy)

WIDOK Z WOLI RAFAŁOWSKIEJ, 190. , r.

Sygn. p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI | WOLA 190 .(4?)

SZUWARY, 1921 r.

Akwarela, papier; 68,5 x 99,2 cm
Sygnowany szarą akwarelą p.d.:
STANISŁAW MASŁOWSKI | 1921.

Na targu

akwarela, papier, 88 x 121 cm;
sygn. l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. 1919.

liczba obiektów: 109