1 zł
2 600 000 zł

LAMBERT-RUCKI Jean (1888 Kraków - 1967)

Krucyfiks

brąz, krucyfiks drewniany, wymiary figury: 13 x 11,3 x 3 cm, wymiary krucyfiksu z podstawą: 20,5 x 11,5 x 11,5 cm
figura sygnowana z boku: 'Lambert Rucki'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pod mostem,1925

olej na płótnie,
sygn. w lewym dolnym rogu, zatutulowany i datowany na odwrocie,
mała konserwacja;
73 x 92 cm

Portret córki, 1941

olej, płyta, 59 x 36 cm
sygn. l.g.: J. Lambert-Rucki 41

KRUCYFIKS

brąz złocony, drewno
52 x 32 cm (figura 25 x 24,5)
sygn. z boku na szacie: Lambert-Rucki
krzyż wtórny

Chłopiec z psem, 1961 r.

pastel/papier, 25 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Lambert Rucki 61.`

ŚWIĘTY SZYMON APOSTOŁ

brąz patynowany, drewno
wys. 27 cm
sygn.: LAMBERT-RUCKI
na spodzie drewnianej podstawki wyciśnięte: CHERET | PARIS, poniżej: MADE IN | FRANCE

Medalion z wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem

brąz złocony, śr. 5 cm, płaskorzeźba, luty niskopróbne, inskrypcje: "NOTRE-DAME" i "DE CONSOLATION", masa: 63,30 g; sygn.: LAMBERT-RUCKI

Kot, ed. 6/8, ok. 1935 r.

brąz polichromowany, 35 x 18 x 7,5 cm
sygnowana na podstawie `Lambert Rucki`

numerowana na podstawie: `6/8` oraz pieczęć odlewni `TEP & JVD`
odlew współczesny, nakład 8 egzemplarzy + 4 autorskie, wydane za autoryzacją spadkobierców artysty

Błogosławiący Chrystus

brąz, 45 x 10 x 7 cm
sygnowany z tyłu: `J. Lambert-Rucki` oraz znak odlewni: `CHERET | PARIS`

Płot z niebieskim ptakiem, 1962 r.

pastel/papier, 32 x 25 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lambert Rucki 61`

Krucyfiks

brąz, drewno, 33 x 25 cm (wymiar krzyża) 21 x 20 cm (wymiar figury)
sygnowany na prawnym boku figury: `Lambert Rucki`

Różaniec

metal, drewno, wymiary krucyfksu: 4,5 x 4 cm, wymiary medalika: 2,5 x 1,5, długość różańca 50 cm
sygnowany na odwrociu krucyfiksu: `J. LAMBERT RUCKI` oraz na odwrociu medalika: `LAMBERT RUCKI | FRANCE`

Męzczyzna z balonami, 1930

gwasz na papierze,
sygnowany i datowany w lewym dolnym rogu;
33,5 x 25,5 cm

Scena teatralna, 1944

węgiel i kredka na papierze,
88 x 64 cm

Pierroci, 1934

ołówek i kredka na papierze,
sygnowany i datowany w lewym górnym rogu;
53 x 38,5 cm

Połykacz ognia, 1937

ołówek i kredka na papierze,
sygnowany i datowany w górnym lewym rogu, zatytulowany w lewym dolnym rogu;
31,5 x 28 cm

Marionetka, 1960

kredka na papierze,
sygnowany i datowany w prawym górnym rogu;
44 x 19,5 cm

Edyp, 1937

olej na sklejce,
sygnowany i datowany w lewym dolnym rogu, powtórnie sygnowany i datowany na odwrocie obrazu;
54 x 25 cm

Pod mostem, 1925

olej na płótnie,
sygnowany i zatytulowany w lewym dolnym rogu, powtornie zatytulowany i datowany na odwrocie obrazu;
73 x 92 cm

liczba obiektów: 135