1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET PANI, 1911 r.

Ołówek, papier 19 x 32 cm
Sygn. po prawej u dołu ołówkiem : JMalczewski | 1911-14 | Marzec 1911

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET PANA, Z KARYKATURĄ MALARZA, 1911 r.

Ołówek, papier 19 x 32, w świetle passe-partout
Sygn. po lewej, u dołu ołówkiem: Marzec 15 | J Malczewski | 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Śpiąca Maria, żona artysty

ołówek, czarna kredka, papier,
24,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JM 89 /Listopad Por.: Jacek Malczewski. 1954 - 1929.
Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 1998, poz. kat. 4

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z Ukrainy

olej na płótnie, 47,3 x 78 cm
sygn. u dołu po lewej: J Malczewski

Znaki na odwrocie: - na papierze oklejającym podramek dwie uszkodzone nalepki (brak instytucji wystawienniczej). Na pierwszej, różowej, odnotowany autor, tytuł "Z Ukrainy", technika, wymiary oraz "Nr kat. 125/42(?)"; na drugiej fragment nazwiska właściciela obrazu "p. ...szyńska / stacya Lwów"; na podramku pod papierem, zielona narożna nalepka firmowa sklepu materiałów malarskich i ram Juliana Kurkiewicza w Krakowie przy Małym Rynku; - na płótnie kartka z odręcznym napisem "własność panny Heleny Załęskiej".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret z muzą, szkic olejny, około 1914-1919

olej, płótno (dublowane); 41 x 68 cm;
sygnowany u góry po lewej stronie: J.Malczewski
"(...) obraz jest jakby niedokończonym szkicem tajemniczej, pełnej symboliki kompozycji. Widzimy autoportret artysty w zbroi, czyli rycerza w zakonie sztuki, w towarzystwie dorodnej, młodej kobiety, której zamknięte oczy i malarska enigmatyczność kształtu przypominają bardziej zjawę, twór wyobra¼ni, może bliższy wyobrażeniu śmierci niż muzy." (cytat z ekspertyzy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICE GŁÓW KOBIECYCH, ok. 1920-23

Pędzel, tusz, papier 38,5 x 28 cm
Sygn. po prawej u dołu ołówkiem: Jmalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY NA TLE PEJZAŻU, 1906 r.

Olej, deska; 58 x 47 cm
Sygn. p.g.: JMalczewski -1906
Na odwrocie fragment nalepki z odręcznym napisem: "Po mojej śmierci .......| Córka (?) Julii Potockey | 1919. 20/11

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Leontyny Gogulskiej, 1909-1911

olej, tektura,
64.5 x 80.5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny z maskami

olej, tektura,
80 x 65 cm
Sygnowany p.g.: J Malczewski 1913 Na odwrocie nalepka wystawy w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych z tytułem obrazu - Portret męski z postaciami.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena z powstania 1863

olej, płótno,
55.5 x 98 cm
Sygnowany l.d.: J Malczewski Na odwrocie opinia dr.Kazimierza Buczkowskiego z 26 marca 1959 r. potwierdzającą autorstwo Malczewskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelka w pracowni malarza

olej, płótno,
57.5 x 45.5 cm
Sygnowany p.d.:J Malczewski Na krosnach nalepka antykwariatu Abe Gutnajera w Warszawie przy ul. Mazowieckiej 16

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa starego fauna

olej, tektura,
47 x 39 cm
Sygnowany l.g.: "J Malczewski"; datowany p.g.: "1906"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiejska zabawa

olej, jedwab naklejony na tekturę
sygn. p.d.: J. Malczewski
wym.: 34 x 68 (wachlarz)
(Ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

olej, płótno
sygn. p.g.: J. Malczewski (1)902
wym.: 40 x 50 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Józefa Karmańskiego

olej, deska, 49,5 x 67 cm;
sygn. l.d. - J. Malczew / 1901
na odwrocie nalepka z wystawy Malarstwo i grafika Jacka Malczewskiego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie 1999.
Por. T. Grzybkowska, Świat Obrazów Jacka Malczewskiego, Warszawa 1966, s. 219, il. 26.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zamyślona kobieta, 1918

kredka na papierze, 26 x 40 cm
sygnowana p.d.: "4 maj/ J. Malczewski/ 1918"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

piórko na papierze, 31,5 x 22 cm (w świetle p-p)
sygnowany śr.d.:
"Jacek Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta i fauny, około 1910

olej na tekturze, 111 x 59,5 cm
sygnowany l.d.: "J. Malczewski"
wystawiany: Jacek Malczewski (1854-1929), Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie 1999,
Opinia Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaczytana

olej na tekturze, 45,5 x 54,2 cm
na odwrocie poświadczenie autentyczności przez Leszka Ludwikowskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret damy na tle morza, ok. 1915-1919

olej na płótnie, 90 x 73 cm
sygnowany p.d.: "J. Malczewski/ 19 (?)"
na odwrocie nieczytelna okrągła pieczątka

liczba obiektów: 1290