1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Pisarz i jego natchnienie, 1928

olej, płótno, 41,5 × 53 cm w świetle ramy
sygn. i dat. u dołu: 1928/Wlastimil Hofman (do góry nogami)
na blejtramie stemple składu materiałów malarskich Iskra & Karmański z Krakowa

cena wywoławcza: Wykup abonament

SAMOTNY ŚWIERK, 1960

Olej, tektura; 27 x 12,5 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil 1960 / Hofman

AUTOPORTRET Z PALETĄ, 1968

Olej, pilśnia; 81 x 61 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1968

Żniwa, przed 1918 r.

olej/tektura, 36 x 37 cm
sygnowany u dołu: 'Vlastimil Hofmann'

Eloe - portret żony artysty (Adzia), 1915 r.

olej/płótno, 22 x 29 cm
sygnowany monogramem artysty, datowany i opisany l.g.: 'VH 1915 Praha'
opisany na odwrociu: '"Eloe" | ("Adzia") | 'Wlastimil H' oraz nieczytelny napis ołówkiem

Po pożodze, 1953

olej, płótno; 49 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1953.

Starzec

olej/deska, 39 x 48 cm
sygn. p.d.: "Wlastimil Hofman"
pochodzenie: kolekcja prywatna

Głowa starca w futrzanej czapce, [1939]

olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1939
Na odwrocie napis autorski (?) l. g. 1956/ SZKL./ PORĘBA; p. g. MALOW:/ w KRAKO=/ WIE 1939.
U dołu autorska dedykacja pisana czarną farbą: P. Wielm Maryi/ Góreckiej na/ pamiątkę pozowa-/nia/ Wlastimil Hofman

Krakowiaczek

olej, sklejka; 20,5 26,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Postać śmiejącej się dziewczyny - szkic, [ok. 1908]

ołówek, papier; 23,5 x 15 cm;
rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego

Szkice głów, [ok. 1910]

ołówek, papier: 17 x 10,5 cm;
rysunek na odwrocie zadrukowanej kartki

ALEGORIA - PRZEMIJANIE, 1918

olej, tektura
56 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimił | Hofman | 1918
Na odwr. napis ołówkiem: P. Hania; ponadto ozdobny stempel z czytelnym słowem: Düsseldorf.

PORTRET MŁODZIEŃCA. WIOSNA, 1908

olej, płótno
57 x 57 cm
sygn. p.d.: Vlastimil | Hofmann | 1908

WĘDROWIEC, ok. 1920-1925

olej, sklejka
35 x 50,2 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman
Na odwrocie napisy ołówkiem: Rama ze sznurkiem szkło; 51 x 35

Pastuszek i starzec, 1914

olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.

Wędrowiec [Sybirak], 1921

olej, tektura naklejona na sklejkę; 73,5 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1921.

Pallas Atena Polska, 1957 r.

olej/sklejka, 40 x 55 cm
sygnowany l.d. 'Wlastimil Hofman | 1957'

Ellenai i Eloe - scena symboliczna, 1921 r.

olej/deska, 33,5 x 22 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1921'

Na korcie, 1918

olej/płótno, 55 x 44,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil Hofmann 1918

liczba obiektów: 1577