1 zł
2 600 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja, 1964

olej, płótno, relief, 48 × 32 cm
opisany na blejtramie: 48 × 32 „KOMPOZYCJA” 1964 | STEFAN KRYGIER - TECH. MIESZ.;
odręczny opis na płótnie z wystawy retrospektywnej w Muzeum Historii Miasta Łodzi z 1999

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Abstrakcja geometryczna, 1968 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Krygier 68'

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Warstwy przestrzeni, 1978

olej, płótno, 120 × 60 cm
sygn. p. d.: S. Krygier 78
opisany z tyłu: „WARSTWY PRZESTRZENI” |OLEJ |120 × 60 - 1978

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Akt IV, z cyklu Akty symultaniczne, 1988

olej, płótno, 125 × 90 cm
sygn. p. d.: S. Krygier 88,
opisany z tyłu: GRUNT KLEJOWY FARBY TALENS REMBRANDT |Z CYKLU AKTY SYMULTANICZNE „AKT IV” |ROZM. 125 × 90 |OLEJ |STEFAN KRYGIER |ŁÓDŹ

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Portret W. Strzemińskiego, 1982

olej, płótno, 120 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: S. Krygier 82,
na blejtramie: STEFAN KRYGIER ŁÓDŹ / PORTRERT W. STRZEMIŃSKIEGO / OLEJ / GRUNT KLEJOWY /120 X 70
wystawiany: Powidoki awangardy Strzemiński i uczniowie, Piękna Gallery, Warszawa, styczeń – marzec 2017
reprodukowany: Powidoki awangardy Strzemiński i uczniowie [katalog wystawy zbiorowej], Piękna Gallery, Warszawa 2017, okładka tylna; The Pseudogroups of Stefan Krygier [katalog wystawy indywidualnej] Green Point Projects, Nowy Jork, Warszawa 2018, s. 16.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Bez tytułu, 1977

olej, płótno, 81 x 65 cm
sygnowany p.d.: S. Krygier 77
reprodukowany: The Pseudogroups of Stefan Krygier [katalog wystawy indywidualnej] Green Point Projects, Nowy Jork, Warszawa 2018, s. 62.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kobieta z różą, 1964 r.

olej, płótno, 48 × 30,5 cm
opisany na blejtramie: KOBIETA Z RÓŻĄ
270 1964; do obrazu dołączone potwierdzenie
autentyczności przez Monikę Krygier, córkę artysty

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja (1964)

sygn. dat. p.d.
technika własna, płótno
58x58.5 cm

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Nofret, 1965

drewno, wys. 170 cm
sygn. na dole: STEFAN KRYGIER 1965 r "NOFRET"

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja geometryczna, 1970 r.

olej/płótno, 56 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Krygier | 70'
na odwrociu datowany i opisany na blejtramie: 'wym. 56 x 56 1970 r.'

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Wielokrotność, 1965

relief/olej, tkanina, płótno; 73,5 x 164,5 cm
sygnowany na odwrocie: "STEFAN KRYGIER | »WIELOKROTNOŚĆ« 1965 | OLEJ/PŁÓTNO/
RELIEF 73X164 | WYST. ŁÓDŹ ‚65 | POZNAŃ ‚66 | I. 70"

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

WENUS II, 1989 r.

olej/płótno, 79,5 x 52,5 cm
sygnowany p.d.: S.Krygier 89
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie na górnej listwie krosna: olej | Wenus II | Farby, Talens, Rembrandt | 79 x 52,5 | w kółku cyfra 29

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

SYMULTANICZNE KONSTRUOWANIE PRZESTRZENI, 1994 r.

olej/płótno, 81,4 x 64, 7 cm
sygnowany d.śr.: S.Krygier 94
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie na górnej listwie krosna: Symultaniczne konstruowanie przestrzeni | olej | 82 x 66 | dedykacja

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

BEZ TYTUŁU, 1978

olej, płótno
82 x 65 cm
sygn. p. d.: S.Krygier 78

* opłata z tytułu "droit de suite"

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Z CYKLU SYMULTANIZM FORMY NIKE II, NAD BRZEGIEM MORZA, 1989

olej, płótno
95,5 x 82,5 cm
sygn. p.d.: S.Krygier 89
na odwrocie:
"z cyklu Symultanizm formy "Nike II" "Nad brzegiem morza"

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Judyta i Holofernes, 1992

olej, płótno, 129 × 49 cm
sygn. p. d.: S. Krygier 92 oraz opisany na odwrocie

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja (1952)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
42x29 cm

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Postacie z piramid 2, 1963/64

olej, płótno, 160 × 54 cm
sygn. p. d. monogramem wiązanym: SK/64 na odwrocie na blejtramie: POSTACI Z PIRAMID II 1963

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Postacie z piramid 1, 1964

olej, płótno, 155 × 30 cm
opisany na blejtramie: POSTACI Z PIRAMID I 1964

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Inwazja czerni, 1957

olej/płótno, 39 x 72,5 cm
sygn. p.d.: S. KRYGIER 57
sygn. i opisany na blejtramie: S. KRYGIER / "INWAZJA CZERNI" - 1957 - 46 x 38

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Inwazja czerni, 1957

olej/płótno, 39 x 72,5
sygn. p.d.: S. KRYGIER 57

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Znaki, 1957

olej/płótno, 39 x 72,5
opisany na krosnach: STEFAN KRYGIER / "ZNAKI" / 1957 / 39 x 72,5

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

linoryt/papier, 48 x 27,5 cm
opisana u dołu ołówkiem: `linoryt 1/10 Stefan Krygier`

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja z niszami, 1957 r.

olej/płótno, 44,5 x 44 cm
sygnowany i datowany l.d.: `S.KRYGIER 57`

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Z cyklu Egipt, 1963 r.

olej/płótno, 42 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. Krygier | 63`

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Z wizytą

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
39.5x29.5 cm

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Bez tytułu, 1977 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. Krygier 77`
na odwrociu na blejtramie: `S. KRYGIER 198R`

- dar artysty
- kolekcja prywatna
- 2001, Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa
- kolekcja prywatna

Literatura:
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 104, poz. kat. I. 113.

Estymacja: 7 000 - 9 000

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Miasto (abstrakcja), 1957 r.

olej/płótno, 29,5 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. KRYGIER |57`

- ze spuścizny rodzinnej artysty
- kolekcja prywatna

Literatura:
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 98, poz. kat. I. 30.

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Czerwień i biel, 1957 r.

olej/płótno, 96 x 120 cm
opisany na blejtramie: `96 x 120 1957 "CZERWIEŃ I BIEL"`

- kolekcja prywatna

Literatura:
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 98-99, poz. kat. I. 33.

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Konstrukcja przestrzeni, 1966 r.

linoryt tłoczony, barwny/papier, 77 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S.Krygier 66`

Inny tytuł prezentowanej grafiki to "Eo ipso". Istnieje 8, powstających od 1964, roku wersji tej grafiki w tym większość to linoryty barwne, tłoczone. We wszystkich wariantach barwnych występuje wyłącznie kolor czarny i czerwony oraz szary ale wyłącznie w powierzniach tłoczonych.

Literatura:
- Bożena Kowalska, Stefan Krygier, "Poezja", 1969, nr 11, s. 45, repr. pt. "Eo ipso" (1967).
- Stefan Krygier 1923-1997, katalog wystawy, Muzeum Historii Miasta Łodzi, listopad-grudzień 1999, Łódź 1999, s. 125, poz. kat. III. 32.

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Tancerki egipskie (1965)

sygn. dat. p. d.
linoryt
23x23 cm

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Rzuty przestrzeni, 1966

tłoczenie, papier,
77 x 47 cm;
sygn. i dat p. d.: S Krygier / 66 r.;
opis. l. d.: "Rzuty przestrzeni" / 10/4

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Rzuty przestrzeni, 1966

tłoczenie, papier,
77 x 47 cm;

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja geometryczna

litografia, papier
94 x 68 cm;
sygn. p. d.: Stefan Krygier

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Rzuty przestrzeni, 1966

tłoczenie, papier,
77 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Krygier / 66 r.; opis. l.d.: "Rzuty przestrzeni" / 10/4

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Apollon spojrzenie poziome, 1991

olej, płótno, 53 x 69 cm; sygn. i dat. p.d.: S. Krygier 91; na odwrocie napisy autorskie oraz nalepka Muzeum Sztuki Współczesnej Fundacji Stichting Veranneman w Belgii

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja w czerwieni, 1962

collage, papier, 42 x 29 cm;
sygn. i dat. p.d.: St. Krygier 62 r.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Abstrakcja, 1969

gwasz, tusz, papier,
wymiary w świetle passe-partout: 117,5 x 81
sygn. p.d.: Stefan Krygier 69

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja w czerwieni, 1962 r.

collage/papier, 42 x 29 cm
sygnowany i datowany p. d.: `St Kryger 62`

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Florencja, 1965

linoryt, papier, 62,5 x 47 cm (w świetle passe-partout);
opisany l.d.: Linoryt 1/10. Florencja / S. Krygier 1965 r.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja brązowo-czarna

olej, tektura, 40 x 34,5 cm;
sygn. p.d.: St. Krygier

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Emanacja przestrzeni III

olej, płótno, 80 x 67 cm;
sygn. p.d.: S. Krygier
na odwrocie nalepki wystawowe

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Bez tytułu (4 tancerki egipskie) (1965)

sygnowany, datowany p.d.
linoryt
23x23

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

olej, płótno, 53 x 69 cm;
sygn. i dat. p.d.: S. Krygier 91; na odwrocie napisy autorskie
oraz nalepka Muzeum Sztuki Współczesnej Fundacji Stichting Veranneman w Belgii

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja (1961)

sygnowany, datowany p.d.
gwasz, papier
118x81.8

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja monochromatyczna, 1957

tusz, papier,
32 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: St. Krygier 57.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

tusz, akwarela, papier,
28 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie: Stefan Krygier

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Twarz kobiety, 1954

gwasz, papier,
73 x 55,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: S. Krygier 54

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja, 1956

gwasz, papier,
112,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Stefan Krygier 56 r.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja, 1959

akwarela, gwasz, papier,
114,5 x 77 cm ; (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Stefan Krygier 59 r.

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Zagrożenie (1972)

olej, płótno
72x73
niesygnowany

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja z kulami 1992

olej, płótno, 60 x 60 cm; sygn. i dat. p.d.: S. Krygier 92

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja (1964)

olej, płótno, relief
48x32
niesygnowany

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Akt z dwiema kulami (1992)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
60x60

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Florencja (1965)

sygnowany dat.l.d.
linoryt
59.8x46

KRYGIER Stefan (1923 - 1997)

Kompozycja 1977

olej, płótno, 60 x 60 cm; sygn. i dat. p. d. - S. Krygier 77

liczba obiektów: 58