1 zł
2 600 000 zł

KAŁUCKI Jerzy (1931 Lwów - 2022)

PRZEBIEGI XXII, 2012 r.

akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrocie, na listwie blejtramu: Jerzy Kałucki 2012
opisany na odwrocie, na płótnie: PRZEBIEGI XXII

cena wywoławcza: Wykup abonament

Togo, 1993

serigrafia, papier; 79 x 58,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: Kałucki 1993 (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza i opis l. d.: „Togo” 11/35 sérigraphie (ołówkiem)

Mino , 1991/1994 r.

serigrafia barwna/papier, 49 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Kałucki 1991/94' oraz opisany ołówkiem u dołu: '"Mino" 37/50 serigraphie'
69 x 69 cm (w świetle oprawy)

Uchwyt, 1985

olej, płótno, 105 x 120 cm
sygn. na blejtramie: Jerzy Kałucki 1985
opisany na odwrocie: Jerzy Kałucki 1985 „Uchwyt”

Tub, 1993

serigrafia, papier; 80,2 x 59,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 1993 (ołówkiem);
napis u dołu: sérigraphie (ołówkiem);
opis i oznaczenie egzemplarza l. d.: „Tub” 24/35 (ołówkiem)

Przebieg XXVII, 2013

akryl, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na krośnie: Jerzy Kałucki 2013,
na płótnie tytuł: "PRZEBIEG XXVII".

Verita, 1972

olej, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na blejtramie: Jerzy Kałucki 1972
opisany na odwrocie: „VERITA”

Okno, 1994 r.

olej/płótno, 115,5 x 100,5 cm
sygnowany i darowany na blejtramie: ‘Jerzy Kałucki 1994’
opisany na odwrociu: 'OKNO'

Morze Śródziemne, 1994 r.

olej/płótno, 115,5 x 110,5 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 1994'
opisany na odwrociu: ‘MORZE ŚRÓDZIEMNE’

Brzeg, 2018 r.

akryl na płótnie, 90 x 67 cm, sygn.

Prognose, 1999

serigrafia, papier; 80,3 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 1999 (ołówkiem);
napis u dołu: serigraphié (ołówkiem);
opis i oznaczenie egzemplarza l. d.: „Prognose” 9/35 (ołówkiem)

Przebiegi XIX, 2012

akryl, płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: Jerzy Kałucki 2012, opisany na płótnie: PRZEBIEGI XIX
wystawiany:
- Jerzy Kałucki. Przebiegi, Galeria Starmach, Kraków, 5.03-30.04.2013
reprodukowany: Jerzy Kałucki. Przebiegi, [katalog wystawy indywidualnej], Galeria Starmach, Kraków 2013

Teofan, 1993 r.

serigrafia barwna/papier, 82 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Teofan" 19/35 sérigraphié J. Kałucki - 1993'

Tub, 1993 r.

serigrafia barwna, 55,5 x 48 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Tub" 26/35 sérigraphie J. Kałucki - 1993'

Bez tytułu, 1996 r.

tusz/papier, 67,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Kałucki 1996'

POZA PIERWSZYM, zeszyt 8/40, 1996 r.

technika mieszana/papier, folia, 21 x 30 cm
sygnowany oł. na ostatniej stronie oprawy od śr.: 8/40 Jerzy Kałucki
na licu okrągła pieczątka: KOLEKCJA ARTYSTÓW | MUZEUM ARTYSTÓW | GALERIA POTOCKA
na odwrocie pieczątka: GALERIA POTOCKA | KOLEKCJA ARTYSTÓW | MUZEUM ARTYSTÓW | MARIA ANNA POTOCKA | V - VI | 96

Przebiegi XXXIV, 2016 r.

akryl/płótno, 159,5 x 110 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2016'
opisany na odwrociu: 'PRZEBIEGI XXXIV'

Troll, 1997

serigrafia barwna, papier; 69 x 49 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 97 (ołówkiem);
tytuł i oznaczenie edycji l. d.: "Troll" 4/40 (ołówkiem);
napis u dołu: serigrafia (ołówkiem)

Luiza, 1998

akryl, płótno; 140 x 120 cm
sygnowany na odwrocie na krośnie: "Jerzy Kałucki 1998"; na płótnie śr. "Luiza"

Przebiegi XIX, 2012

akryl, płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: Jerzy Kałucki 2012, opisany na płótnie: PRZEBIEGI XIX

Na czerwonym dywanie, 2017 r.

akryl/płótno, 124 x 105 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2017'
opisany na odwrociu: 'NA CZERWONYM DYWANIE'

- Jerzy Kałucki. Przebiegi i konteksty, Galeria Starmach, Kraków, 28.02-31.03.2017

PRZEBIEGI XXXI, 2014

akryl, płótno 160 X 115 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Kałucki 2014 / PRZEBIEGI XXXI

Dżin, 2001 r.

olej/płótno, 190 x 145 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Kałucki 2001 | "DŻIN"'

- "Przebiegi i konteksty", Galeria Starmach, Kraków 2017
- Art Basel, 2016

Przebiegi XXXV, 2016 r.

olej/płótno, 140 x 105 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2016'
opisany na odwrociu: 'PRZEBIEGI XXXV'

Mixt, 2005

akryl, płótno; 60 x 70,5 cm
sygnowany na odwrocie: "Jerzy Kałucki 2005 | »MIXT«"

Bieżnia, 2017 r.

akryl na płótnie, 106 x 82 cm, sygn.

Turmalin, 1996 r.

akryl/płótno, 81 x 70 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 1996'
opisany na odwrociu: "TURMALIN"
na blejtramie nalepka z Galerii Stefana Szydłowskiego w Warszawie

- Galeria Stefana Szydłowskiego w Warszawie
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa

Przebiegi XXIX, 2013 r.

akryl/płótno, 157 x 115 cm
opisany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2013' i na odwrociu: 'PRZEBIEGI XXIX'

- Jerzy Kałucki, Przebiegi i Konteksty, Galeria Starmach, Kraków, 28.02.-31.03.2017
- Julita Deluga, Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy w Galerii Starmach, Kraków 2017, s. nlb. (il.)

Prognose, 1999

oznaczenie egzemplarza l. d.: "Prognose" 8/35 (ołówkiem)

Tub, 1993

serigrafia, papier; 80 x 60 cm;
oznaczenie egzemplarza l. d.: "Tub" 27/35 (ołówkiem)

TWICE, 2001

olej, płótno, 140 x 110 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Jerzy Kałucki 2001 / "TWICE"

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Andzelm Gallery, Lublin

Piórko, 1996 r.

olej/płótno, 81 x 70 cm
na blejtramie papierowa nalepka z galerii Stefana Szydłowskiego z opisem obrazu

- Galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Baldwin, 1996 r.

olej/płótno, 81 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 1996'
opisany na odwrociu: '"BALDWIN"'
na odwrociu papierowa naklejka z galerii Stefana Szydłowskiego z opisem obrazu

Przebiegi VI, 2010 r.

akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: ' Jerzy Kałucki 2010'
opisany na odwrociu: 'PRZEBIEGI VI'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków
- Jan Kałucki. Przebiegi, Galeria Starmach, Kraków, marzec-kwiecień 2013
- Jerzy Kałucki, Przebiegi, red. Julita Deluga, Galeria Starmach, Kraków 2013

Punto, 2016 r.

akryl na płótnie, 70 x 60 cm, sygn.

Prognose, 1999

Tub, 1993

Mixt, 2005

olej, płótno, 70,5 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Kałucki 2005

Przebiegi XXII, 2012 r.

akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2012'
opisany na odwrociu, na płótnie: 'PRZEBIEGI XXII'

- "Jerzy Kałucki. Przebiegi", Galeria Starmach, Kraków, 5.03-30.04.2013

- Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2013

Mino

serigrafia
50 x 50 cm

Przebiegi XXIII, 2012 r.

akryl/płótno, 160 x 115 cm
opisany na odwrociu: 'PRZEBIEGI XXIII'

- "Jerzy Kałucki. Przebiegi", Galeria Starmach, Kraków, marzec - kwiecień 2013

Przebiegi V, 2010

akryl, płótno, 150 x 100 cm
opisany na odwrocie na blejtramie: Jerzy Kałucki 2010
na odwrocie: PRZEBIEGI V

Jerzy Kałucki. Przebiegi [katalog wystawy], red. Julita Deluga, Galeria Starmach, Kraków 2013.

Jerzy Kałucki. Przebiegi, Galeria Art NEW media, Warszawa 2015.
Jerzy Kałucki. Przebiegi, Galeria Starmach, Kraków 2013.

Kompozycja, 2010 r.

ołówek/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JK. 2010'

Przebiegi XXI, 2012 r.

akryl/płótno, 160 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:`Jerzy Kałucki 2012 | PRZEBIEGI XXI`

Przebieg IX, 2011

olej, płótno, 150 x 105 cm
opisany na odwrocie: Jerzy Kałucki 2011/ PRZEBIEG IX

Bez nazwy, 1999

olej, płótno, 110x120 cm
opisany na odwrocie: Jerzy Kałucki 1999 / "BEZ NAZWY"

Przybysz, 2015 r.

akryl na płótnie, 80 x 60 cm, sygn.

Mixt

olej, płótno, 70,5 x 60 cm,
sygn. na blejtramie Jerzy Kałucki 2005

Kompozycja, 2010

technika mieszana, tusz, papier; 21 x 10 cm;
sygn. i dat. p. d.: JK. 2010.

Przebiegi XIX, 2012 r.

akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `Jerzy Kałucki 2012`
opisany na płótnie: `PRZEBIEGI XIX`

Bez tytułu, 1992 r.

tusz, ołówek/papier, 72 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Kałucki 1992'
na odwrociu nalepka galeryjna z opisem obrazu

SYRIUS

Akryl, płótno, 120 x 110 cm

Pula, 1997 r.

akryl/płótno, 140 x 120 cm
na blejtramie sygnowany i datowany: `Jerzy Kałucki 1997`
tytułowany na odwrociu: "Pula"
- kolekcja prywatna, Kraków
- "Fragment", Galeria Arsenał, Białystok, 17.10-16.11.1997
- Jerzy Kałucki, katalog wystawy, Galeria Arsenał, Białystok 1997 (il.)

Przebiegi XVI, 2011 r.

akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: `Jerzy Kałucki 2011`
na odwrociu opisany: `PRZEBIEGI XVI`
- Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2013, reprodukcja

HELIOS

Akryl, płótno 120 x 110 cm, sygnowany na blejtramie Jerzy Kałucki 1999 "Helios"

BIAIS 2, 2009

olej, płótno, 140 x 115 cm,
sygn. na blejtramie: Jerzy Kałucki 2009
na odwrocie: "Biais 2"

Meteo, 1989 r.

akryl/płótno, 90 x 96,5 cm
na odwrociu opisany: `Jerzy Kałucki | "Meteo" `, na blejtramie: `Jerzy Kałucki` 1989`

Czterdzieścipięć, czterdzieściosiem, 1997 r.

akryl/płótno, 120 x 140 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Kałucki 1997`

- kolekcja prywatna, Kraków

- Bożena Kowalska, Przestrzenie Jerzego Kałuckiego/Jerzy Kałucki`s Spaces, Warszawa 2006, il. 41, s. 65
- Bożena Kowalska, W poszukiwaniu ładu. Artyści o sztuce, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Galeria EL, Elbląg, 2001, il. 33, s. 92

Cross, 2014 r.

akryl na płótnie, 102 x 73 cm, sygn.

Przebiegi XXIV, 2012 r.

akryl/płótno, 160 x 110 cm
sygnowany i opisany na blejtramie: `Jerzy Kałucki 2012` oraz tytuł autorski na odrociu: `PRZEBIEGI XXIV`

Jerzy Kałucki, Przebiegi, katalog wystawy, [tekst] Julita Deluga, Galeria Starmach, Kraków 2013, s. 53

Jerzy Kałucki, Przebiegi, Galeria Starmach, Kraków, 5.III. - 30.IV.2013

OC

Olej, płótno, 120 x 110 cm,
sygn. na blejtramie Jerzy Kałucki 1999 OC

Prognoza

serigrafia 14/30
63,5 x 76,5 cm

Troll

Serigrafia, 40 x 37 cm (całość 69 x 49 cm),
sygn. l.d.: Troll, 4/40 /Serigraphie i p.d.: J. Kałucki 97

Set

akryl, płótno, 120 x 111 cm,
sygn. na odwrocie: Jerzy Kałucki 2000 "Set"

Bilboquet, 2013 r.

akryl/płótno, 60 x 50 cm, sygn.

Rondo

akryl, płótno, 120 x 111 cm,
sygn. na odwrocie (krosno) Jerzy Kałucki 2000

Prognose, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 80 x 59,5 cm
sygnowana i opisana ołówkiem u dołu: `"Prognose" 6/35 serigraphié J. Kałucki 1999`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Luiza (1998)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
141x120 cm

Dafne, 2000 r.

olej/płótno, 110 x 85 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Dafne`, na blejtramie: `Jerzy Kałucki | 2000`;

Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Frażelot, 2004 r.

akryl/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `Jerzy Kałucki 2004` na płótnie napis: `Frażelot`

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Milet, 2005 r.

akryl/płótno, 120 x 110 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Kałucki 2005 "MILET" `

Pochodzenie: Aukcja charytatywna, Bunkier Sztuki, Kraków

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 30 000

Kompozycja, 1999 r.

akryl/płótno, 160 x 134,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Kałucki 1999`

Estymacja: 15 000 - 30 000 zł

Banlo, 1989 r.

akryl/płótno, 111 x 95,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Kałucki | "Banlo" | 1989`

Estymacja: 12 000 - 25 000 zł

Dafne, 2000 r.

akryl/płótno,
110 x 84 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Kałucki 200 | "DA FNE "`

Estymacja: 18 000 - 20 000

Wiza, 2006 r.

akryl/płótno
90 x 73 cm
sygn.

Berek, 2009 r.

akryl/płótno,
81 x 73 cm,
sygn.

Milet, 2005

akryl/płótno
120 x 110 cm

Mixt, 2005

akryl, płótno;
70 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Kałucki 2005/ "MIXT"

Akne, 1994

olej, płótno;
73 x 66 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Kałucki/ AKNE/ 1994

Flażelot, 2004 r.

akryl/płótno,
100 x 80 cm
na odwrocie, na płótnie napis: "FLAŻELOT" na blejtramie napis: `Jerzy Kałucki 2004`

Mały łuk cytrynowy, 2009 r.

akryl/płótno, 85 x 81 cm, sygn.

Luiza, 1998

akryl, płótno,
140 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Kałucki 1998 / Luiza

Rożek, 2008 r.

olej/płótno,
85 x 60,5 cm,
sygn.

HALO, 2000

olej/płótno,
85 x 75 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `HALO` na blejtramie `Jerzy Kałucki 2000`

Stawka, 2007 r.

olej/płótno, 90 x 73 cm, sygn.

Bez tytułu, 2006 r.

olej/płótno, 70 x 60 cm, sygn.

Flażelot, 2004

akryl, płótno,
100 x 80 cm
na odwrocie, na płótnie napis: "FLAŻELOT"
na blejtramie napis: Jerzy Kałucki 2004

Mixt, 2005 r.

DAFNE, 2000

olej, płótno,
110 x 85 cm
na odwr., na płótnie napis czarną farbą: "DAFNE",
na blejtramie napis: Jerzy Kałucki 2000

TRAP 2004

akryl, płótno,
65 x 55 cm
sygn. na odwrocie czarna farbą: "TRAP"; na blejtramie : Jerzy Kałucki 2004

Trap, 2004 r.

akryl/płótno,
65 x 55 cm,
sygn.

Halo, 2000

olej, płótno,
85 x 75 cm
opis tył: HALO na blejtramie Jerzy Kałucki 2000

AKNÉ 1994 r.

Olej na płótnie
73 x 65 cm
Sygnowany na krosnach - "Jerzy Kałucki 1994"
Obraz opisany na odwrocie

Prognoza, 199

serigrafia/papier,
80 x 64cm

Konstrukcja biała, 1962-63

olej, płótno, collage,
72 x 74 cm
sygn. na odwr. śr.: Jerzy Kałucki | 1962, na g. żerdzi krosien: JERZY KAŁUCKI "KONSTRUKCJA BIAŁA" 1963 r. (72 x 74)

Akne

olej, płótno
sygn. na blejtramie: Jerzy Kałucki 1994 oraz na odwrocie płótna: Jerzy Kałucki "Akne" 1994
wym.: 73 x 65,5 cm

liczba obiektów: 96