PROCAJŁOWICZ Antoni Stanisław (1876 Rodatycze - 1949 Kraków)
litografia barwna, papier, 46,5 x 26,5 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'AntProcajłowicz | Pisary 1904', opisany p.g. 'Arkawin'
Litografia pochodzi z "Teki Melpomeny", wydanej w 1904 r. w Krakowie
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia barwna, papier, 40 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: AntProcajłowicz/Pisary 1904, opisany p. g. Arkawin
Michał Przybyłowicz i Stanisława Wysocka, karykatury z Teki Melpomeny, 1904 r.
autolitografia/papier, 9,7 x 11 cm
sygnowane na kamieniu p.d.: 'apr'
1) 10,5 x 11 cm, 2) 9,7 x 11 cm
olej, tektura, 20 x 27 cm
sygn. p. d.: A. PROCAJŁOWICZ
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
litografia barwna/papier, 46,5 x 26,5 cm
- Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965
- Grafika polska ok. 1900 roku, Kraków 1968
Olej, tektura; 43 x 36 cm
Sygnowany l.d.: A.S.PROCAJŁOWICZ; p.g.: A.S.PROCAJŁOWICZ / II 19..
*opłata droit de suite
Olej, płótno; 41 x 56 cm
Sygnowany p.g.: A.S.Procajłowicz
*opłata droit de suite
olej, tektura, 33 × 43,5 cm
sygn. p. d.: A. S. Procajłowicz
Helena Arkawin, Michał Przybyłowicz i Stanisława Wysocka, 1904 r.
autolitografia/papier, 10,5 x 10 cm (pojedyncza praca)
Praca pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku
LIETRATURA:
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 6, s. 191
olej, tektura; 50 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. S. PROCAJŁOWICZ / 1943
olej, płótno naklejone na tekturę; 36 x 44 cm;
sygn. p. d.: A. S. Procajłowicz / 1903.
na odwrocie nalepka z informacją o pracy oraz wystawie w Zachęcie w 1904 r.
olej, tektura, 20 x 27 cm
sygn. p. d.: A. PROCAJŁOWICZ
litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5cm
sygn., dat. i opis. na kamieniu l. d.: 'AntProcajłowicz | Pisary 1904'
olej, tektura; 27 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: A.S. PROCAJŁOWICZ / 1936
olej, tektura, 23 x 23,3 cm;
sygn. p.d.: A S Procajłowicz | 1911
na odwrocie autorski (?) napis tuszem: "Po deszczu" | 100 MK | ASProcajłowicz | Kraków.
Ponadto nalepka wystawowa (druk, atrament): Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, ul. Bismarka 8 Telefon Nr. 28444 | Nr. 32 Procajłowicz | "Po deszczu" | 100 M
Obraz reprodukowany lub opisany w:
- S. Krzysztofowicz-Kozakowska, Jan Stanisławski i jego uczniowie, Wyd. Kluszczyński, Kraków 2005, il. na s. 43;
- Wielka encyklopedia malarstwa polskiego, Wyd. Kluszczyński, Kraków 2011, il. na s. 520.
olej, sklejka, 21,5 × 22 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: PROCAJŁOWICZ
olej, sklejka, 22,5 × 23,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Gienkowi (?)/1906 AntProcajłowicz
na odwrocie szkic malarski z przedstawieniem orientalnej sceny
litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5cm;
sygnowana, datowana i opisana na kamieniu l.d.: ‘AntProcajłowicz/ Pisary 1904
olej, tektura, 22 x 22 cm,
sygn. l.d.: AS. Procajłowicz Czorsztyn 1910
autolitografia barwna, 46 x 26,5 cm,
sygnowana na kamieniu, l.d.
"A. Procajłowicz/Pisary 1904", z "Teki Melpomeny", 1904
M
Autolitografia barwna/papier, 46,5 x 26,5 cm
sygnowana, datowana i opisana na kamieniu l. d.: `AntProcajłowicz | Pisary 1904`
opisany p. g.: Arkawin (na kamieniu) Autolitografia barwna z "Teki Melpomeny", Kraków 1904.
SNOPY ZBOŻA w PODGÓRSKIM PEJZAŻU
olej na tekturze, 42,5 x 59,5 cm,
sygnowany p.d. "A. S. PROCAJŁOWICZ"
olej, płótno naklejone na tekturę: 23 x 31,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: A.S. PROCAJŁOWICZ
olej na płótnie, 45,5 x 33 cm,
sygnowany p.d.
"A. S. PROCAJŁOWICZ".
olej, płyta,
20 × 25 cm
sygn. p. d.: A.PROCAJŁOWICZ
Estymacja: 7 000 - 9 000 zł
olej/deska, 28 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: `A. S. Procajłowicz | 1922` (ukryte pod ramą)
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
olej/deska, 22 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d: `A.S. Procajłowicz | 1909`
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
CHATY Z CZERWONYMI DACHAMI W WIEJSKIM PEJZAŻU
olej na tekturze,
21,5 x 26,6 cm, sygnowany p.d.
"A. S. PROCAJŁOWICZ".
akwarela, papier, 42,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A.S.PROCAJŁOWICZ / 1940;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.
olej, tektura, 22,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: A. Procajłowicz/ 1903
olej, tektura, 22,5 x 29 cm;
Michał Przybyłowicz; Władysława Ordonówna; Stanisława Wysocka, 1904
Trzy litografie naklejone na oryginalny podkład. śr. wym.: 105 x 110 mm; każda sygn. na pł.: ASP; Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 697-699, s. 210.
akwarela, papier,
42,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
akwarela, papier,
Autolitografia;
wym.: 460 x 265 mm;
sygn. pł. l.d.: A. Procajłowicz Pisary 1904; tytuł w obrębie kompozycji. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.
PEJZAŻ LETNI ZE STOGIEM SIANA I KRÓWKAMI
Olej, tektura;
16,8 x 27,5 cm
Sygnowany p.d.: A. J. PROCAJŁOWICZ
Litografia barwna na ark. 15,5x11,5 cm z 1904 (Ślady kleju na odwrocie. Dwa ptaki na ozdobnej tablicy z nazwiskiem właściciela księgozbioru. Ekslibris sygnowany datowany na kamieniu. Przykład ekslibrisu secesyjnego (reprodukcja w: M.Grońska "Ekslibrisy", War. 1992, ilustr. 44))
olej, sklejka,
35 x 40 cm
sygn. l.d.: A.S. Procajłowicz
Litografia barwna
form. 14,3x10 cm
z 1904
(Egz. nieco obcięty, ślady kleju na odwrocie, w dolnej części wpisany odręcznie numer inwentarzowy. Dwa ptaki na ozdobnej tablicy z nazwiskiem właściciela księgozbioru. Ekslibris sygnowany datowany na kamieniu. Przykład ekslibrisu secesyjnego (reprodukcja w: M.Grońska "Ekslibrisy", War. 1992, ilustr. 44))
olej, płótno naklejone na tekturę, 17 x 34 cm;
sygn. l. d.: A. PROCAJŁOWICZ
na odwrocie napis: Nieśwież / (Park, Zamek)
litografia barwna, papier
46,5 x 26,5 cm
sygn. l. d.: AntProcajłowicz/ Pisary 1904 (na kamieniu), opisany p. g.: Arkawin (na kamieniu)
litografia barwna, papier;
46,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: AntProcajłowicz/ Pisary 1904 (na kamieniu), opisany p. g.: Arkawin (na kamieniu).
Autolitografia barwna z "Teki Melpomeny", Kraków 1904.
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 22, 4 x 31 cm,
sygnowany l. d. "A. S. PROCAJŁOWICZ"
Olej, tektura, 22 x 30 cm,
na odwrocie sygnatura z dedykacją malarza: Kochanemu Karolowi A. Procajłowicz, Kraków
Akwarela, papier, 47 x 51 cm,
sygn. p.d.:A. Procajłowicz, Porąbka 1920, na odwrocie dedykacja: Kochanemu... A. Procajłowicz Kraków 30.I.1927
olej, tektura, 27,5 x 34 cm
sygn. p.d.: A.S. Procajłowicz / 1918
na odwrocie sygn. ołówkiem: AS Procajłowicz
akwarela, papier, 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A.S.PROCAJŁOWICZ
olej, tektura, 27 x 34 cm;
sygn. p. d.: A. PROCAJŁOWICZ
litografia barwna, 55 x 48 cm
sygn. p.d.: A.S. Proca ; l. margines: Zakład Art. Lit. A. Pruszyńskiego Kraków
akwarela na papierze, wym.: 50 x 18 cm,
sygn. p.d.: A.S. Procajłowicz 1948
akwarela na papierze, wym.: 53 x 16,5 cm,
sygn. p.d.: A.S. Procajłowicz
olej, tektura, 22,5 x 23 cm;
sygn. l. d.: PROCAJŁOWICZ
litografia, papier, 14 x 10 cm;
sygn. p.d.: AProcajłowicz; l.d.: Kraków 1904 r.
akwarela, papier, 27,5 x 36,5 cm
sygn. l.d.: A.S. Procajłowicz
litografia barwna; 40,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l.d.: AProcajłowicz, p.d.: DRUK ZAKŁAD ART. LIT. A.PRUSZYŃSKI, KRAKÓW
Dziewczyna w chuście, około 1905
Litografia barwna na papierze; 40,5 x 32 cm w świetle passe-partout
po lewej stronie u dołu napis: ZAKŁAD ART. LIT. A. PRUSZYŃSKI, KRAKÓW
olej, płótno; 35,5 x 54,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: A. S. PROCAJŁOWICZ
1. akwarela, papier,
wym.: 53 x 17 cm,
sygn. p.d.: A.S. Procaja?owicz
2. akwarela, gwasz, papier,
wym.: 50 x 18 cm,
sygn. p.d.: A.S. Procaj?owicz 1948
Dziewczyna w chuście, ok. 1905
litografia barwna;
wymiary: 385 x 300 mm;
sygn. na płycie p.d.: A. Procajłowicz, l.d.: Zakład Art.
Lit.: A. Pruszynski, Kraków. Stan zach.: dobry
olej, tektura, 22,5 x 27,5 cm;
sygn. l.d.: A. S. PROCAJŁOWICZ / 1909
gwasz na papierze,
32,2 x 22,2 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. "A. S. PROCAJŁOWICZ"
Olej, płótno naklejone na tekturę;
17,4 x 33,9 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: A. PROCAJŁOWICZ
Na odwrociu po śr. pieczątka 35 | I. WADOWSKI | MARSZAŁKOWSKA 121 | W Warszawie, Tel. 1514
sygnowany, datowany śr.d.
olej, tektura
15.2x23.4
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I POMARAŃCZAMI, 1939
olej na płótnie,
49,8 x 50 cm,
sygnowany p.g. "ASPROCAJŁOWICZ / 1939"
litografia barwna, wym.: 465 x 266 mm,
sygn. pł. l.d.Grafika z: Teka Melpomeny, Kraków 1904.
olej na tekturze, wym.: 17 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: PROCAJŁOWICZ
olej, tektura, wym.: 30 x 37 cm
sygn. pd.: A.S. Procajłowicz
Olej, tektura; 25 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany czarnym olejem p. d.: AS PROCAJŁOWICZ | 1916.
Olej na sklejce 25,5 x 32,5 cm
Sygnowany p.d. - "A. Procjałowicz"
Olej, tektura; 26,6 x 32,9 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: A. S. PROCAJŁOWICZ | 1949
Na odwrocie napis odręczny (autorski ?): ASProcajłowicz | Sad
olej, płótno; 35,5 x 54,5 cm;
olej, sklejka, 27,5 x 34 cm; sygn. p.d.: A. Procajłowicz 1921.
akwarela, papier, 33,5 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A.S. PROCAJŁOWICZ
sygn. p.d.
akwarela papier
33.5x51 (w świetle passe-partout )
litografia barwna,
46,5 x 26,6 cm
sygnowana l.d.: "ASProcajłowicz/ Pisary 1904", p.g.: "Arkawin"
Litografia z "Teki Melpomeny" (1904).