1 zł
2 600 000 zł

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja z balonem, 1980

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. l.d.: Michalik 80

cena wywoławcza: Wykup abonament

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1990 r.

pastel/karton, 29 x 49,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '90'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Antyczny portal, 1985 r.

olej/tektura, 60,5 x 37 cm
obraz uzupełnia 7 tablic z sentencjami greckich myślicieli, wym. 25x17,5cm
na odwrociu nieczytelne stemple wywozowe i nieczytelny numer inwentarzowy oraz numer depozytowy z Muzeum w Częstochowie: 'Ks. dep. 442 06'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Stogi siana o wschodzie, 1989 r.

pastel, papier, 27 x 36,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Michalik ‘89

MICHALIK Marian (1947-1997)

Zakończenie misji, 1996

tech. własna, papier, 63 x 87 cm w świetle passe-partout
sygnowany: l.d. Michalik 96

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1990

pastel/papier, 41 x 66,5 cm
sygn. i dat. l.d.: M. Michalik 90

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1990

pastel/papier, 41 x 66,5 cm

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1996 r.

pastel/papier, 42,5 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '96'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja z balonem, 1980

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. l.d.: Michalik 80

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja (Martwa natura antytetyczna), 1992

olej, płótno; 100,3 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Cisza o zmierzchu

serigrafia barwna, papier, 40 x 48,5 cm (wymiar odbitki),
43,5 x 52,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d. z płyty: M. Michalik;
tytuł l. .: "CISZA O ZMIERZCHU" XXIII/XXV (ołówkiem);
pośrodku u dołu napis: SERIGRAFIA (ołówkiem)

MICHALIK Marian (1947-1997)

Gra pozorów

olej/płyta, 70,5 x 102 cm (wymiary w oprawie autorskiej)
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '80'
na odwrociu autorska naklejka z opisem, naklejka z napisem: 'GODŁO | rita', wycinek prasowy z 1981 roku, naklejka z BWA "Arsenał" w Poznaniu z 1986 r, fragmenty niezachowanej naklejki wystawowej oraz stemple wywozowe

MICHALIK Marian (1947-1997)

Nagrobek

olej/tektura, 60,5 x 37 cm
obraz uzupełnia 7 tablic z sentencjami greckich myślicieli, wym. 25 x 17,5 cm

- dar bezpośrednio od artysty dla Andrzeja Niewinnego Dobrowolskiego, pisarza, tłumacza, dziennikarza i aforysty
- depozyt Muzeum w Częstochowie w latach 2006 - 2016

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1994 r.

pastel/papier, 42 x 64 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '94'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1995 r.

pastel/papier, 61 x 82 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '95'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja, 1992

olej, płótno; 100,3 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Przygotowanie do podróży, 1991 r.

olej/płótno, 45,5 x 55,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik 91', opisany na odwrociu: ' "PRZYGOTOWANIE DO PODRÓŻY" '
opisany na blejtramie: 'REISE VORBEREITUNG | MICHALIK'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z glinianym dzbanem, 1987 r.

olej/płyta, 69 x 89 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Michalik `87 `
na odwrociu opisany: `MARIAN MICHALIK | 42-200 Częstochowa ul. Szwoleżerów 29| Tytuł: Martwa natura z glinianym dzbanem | Technika: olej na płycie | wym. 69 x 80 cm Rok 1987``

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1984 r.

pastel/papier, 36,5 x 46,5 cm
sygnowany l.d.: `Michalik `84`

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z butelką, 1989 r.

olej/płótno, 55 x 65,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Michalik 89`

MICHALIK Marian (1947-1997)

Cisza o zmierzchu

pastel, papier; 52 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Michalik M.;
na odwrocie napis ołówkiem: "CISZA O ZMIERZCHU" /53 x 64/
Praca eksponowana i reprodukowana:
Wystawa: Kolekcja Top Art, Pałac Lubomirskich, Warszawie, 23.05-01.06.1997, poz. 8

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura

Olej/płótno, 53x64 cm

MICHALIK Marian (1947-1997)

akwarela, pastel/papier, 61 x 81,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `M. Michalik`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MICHALIK Marian (1947-1997)

Jedna z wersji

Olej/płótno, 90x80 cm

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż morski

pastel, papier, 31 x 47,5 cm,
sygn. l.d.: Michalik [19]89

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z zegarem

sygn. l.d.
pastel, papier,
70x100 cm

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura

olej/płyta pilśniowa, 90x70cm

MICHALIK Marian (1947-1997)

POCHMURNE NIEBO NAD RZEKĄ, 1991

Pastel, papier; 47 x 65 cm
Sygnowany l.d.: M,` Michalik,` 91,`

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1984

olej/płótno, 60 x 70 cm
sygnowany l.d.: `Michalik 84`

Estymacja: 15 000 - 19 000

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z dzbanem (w typie trompe l`oeil), 1994

olej, płyta;
40 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Michalik.`94.

MICHALIK Marian (1947-1997)

Gra pozorów, 1980

olej, płyta, 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: MICHALIK `80
Na odwrocie nalepki: autorska i z Biura Wystaw Artystycznych w Poznaniu

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż z rozlewiskiem, 1993

pastel, papier, 40 x 62 cm,
sygn. l.d.: Michalik `93

MICHALIK Marian (1947-1997)

Próba pozowania, 1986 r.

olej/płótno,
70 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Michalik 86`
sygnowany i opisany na odwrociu

MICHALIK Marian (1947-1997)

Gra pozorów, 1980 r.

olej/płyta,
69 x 100 cm
napis w l.d.: `GRA POZORÓW`, dat. p.d.: `AD 1980`
na odwrociu: autorska naklejka z opisem, naklejka `GODŁO rita`, wycinek prasowy z 1981 r. oraz naklejka BWA "Arsenał" w Poznaniu z 1986 r. oraz stemple wywozowe

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1987

olej, płótno,
66 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Michalik `87

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1989

pastel, tektura, 31,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Michalik `89

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1987

olej, płótno,
66 x 74 cm;

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1989

pastel, tektura,
31,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Michalik `89

MICHALIK Marian (1947-1997)

Przesłuchanie, 1981 r.

olej/płótno,
61 x 72 cm
sygnowany i datowany l.d.: `MICHALIK 81`, opisany na odwrociu: ` MARIAN MICHALIK | ul. Szwolerzerów 29 | (?) | Title: INTERROGATORY | Nature: oil | Dimensions: 61 x 72,5 cm`

MICHALIK Marian (1947-1997)

pastel, papier,
43 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Interrogatory, 1981

olej, płótno,
60 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: MICHALIK 81

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1991

pastel, papier,
40,5 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Michalik `91

MICHALIK Marian (1947-1997)

KORDIAŁ KORZENNY, 1984

olej, płótno,
60.5 x 70.5
sygnowany l.d.: Michalik `84
na odwrocie stempel zezwalający na wywóz za granicę

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1992

pastel, papier,
68 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Michalik 92

MICHALIK Marian (1947-1997)

pastel, papier,
43 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Flug Verbande

olej, płótno, 100x120cm,
(na odwr. napis l.g. rama krosna "MARIAN MICHALIK FLUG - VERBANDE")

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1992 r.

pastel/papier, 68 x 77 cm (w świetle passe - partout)
sygn. l. d.: `Michalik 92`

MICHALIK Marian (1947-1997)

Przed zachodem słońca, 1991

pastel, papier, 40 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Michalik `91

MICHALIK Marian (1947-1997)

Zachód słońca

sygn. l.d.: Michalik `92

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1991

pastel, papier, 26 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Michalik `91

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż o zachodzie, 1990

pastel, papier,
41 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d: Michalik `90

MICHALIK Marian (1947-1997)

MARTWA NATURA WE WNECE, 1996

olej, plyta pilsniowa,
60 x 60 cm
sygnowany l.d.: M.Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

MARTWA NATURA Z OBRAZEM, 1991

pastel, papier,
49 x 64 cm
sygnowany l.d.: Michalik`91

MICHALIK Marian (1947-1997)

Poszukiwany, 1994

pastel, papier, 96 x 66 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Michalik `94;
na odwrocie nalepka z wystawy Obrazów Bielska Jesień nr obrazu 0694/171/94;
w załączeniu xero potwierdzenia zakupu i autentyczności

MICHALIK Marian (1947-1997)

Poszukiwany, 1994

pastel, papier, 96 x 66,
sygn. i dat. l.d.: Michalik ` 94;
na odwrocie nalepka z wystawy Obrazów Bielska Jesień nr obrazu 0694/171/94; w załączeniu xero potwierdzenia zakupu i autentyczności

MICHALIK Marian (1947-1997)

Spóźniona wiadomość, 1996

olej, płótno, 100 x 90 cm;
sygn. i dat. l.d.: Michalik `96,
na odwrocie na blejtramie stemple wystaw: "Bielska Jesień" i "Polscy Surrealiści"

MICHALIK Marian (1947-1997)

Małe szkatuły szczęścia, 1990

olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l.d.: Michalik 90;

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura w pejzażu, 1996

pastel, papier,
60 x 90 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: M : Michalik : 96 :

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1995

pastel, papier,
63 x 84 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Michalik `95

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1995

pastel, papier,
58 x 80 cm (w świetle passe-partout);

MICHALIK Marian (1947-1997)

CHMURY, 1990 r.

Pastel, papier
56 x 87 w świetle passe-partout
Sygnowany l. d. białym pastelem: M. Michalik - 90

MICHALIK Marian (1947-1997)

MARTWA NATURA, 1993

Pastel, papier
54,5 x 84,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l. d.: białym pastelem: Michalik 93

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura w chmurnym pejzażu, 1993

olej, płótno,
81 x 91 cm
sygn. p.d.: MiCHALiK. `93

MICHALIK Marian (1947-1997)

MARTWA NATURA 1995 r.

Pastel na papierze
63 x 84 (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Michalik 95"

MICHALIK Marian (1947-1997)

pastel, papier
42,5 x 63,5 cm

MICHALIK Marian (1947-1997)

Niebo o świcie, 1991

pastel, 42,5 x 67 cm
sygn. p.d.: "Michalik` 91"

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1994

pastel, 42,5 x 67 cm
sygn. p.d.: "M. Michalik` 94"

MICHALIK Marian (1947-1997)

Niebo o zachodzie słońca, 1990

pastel, 42,5 x 67 cm
sygn. p.d.: "Michalik' 90"

MICHALIK Marian (1947-1997)

MARTWA NATURA Z CEBULĄ, 1995 r.

Pastel, karton; 48 x 67,7 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany białym pastelem l. d.: Michalik `95

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura ze skrzynką, 1989

olej, płótno, 55,4 x 65,4
sygn. l. d.: Michalik` 89

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pochwała baroku [tryptyk], 1992

olej, płyta pilśniowa,
90 x 143 cm
sygn. na odwr. środkowej części l.d.: Marian Michalik | [adres i dane o obrazie], na odwr. prawej części l.g. nalepka z tytułem: "UND NEUES | LEBEN STEIGT | AUS DEM MŰLL"

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z żółtymi dzbankami

Pastel, papier, 68 x 77 cm; (w św. oprawy)
Sygn. l.d.- Michalik `93

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż z burzowym niebem 1991

pastel, papier, 43,5 x 67 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: M. Michalik `91

MICHALIK Marian (1947-1997)

MARTWA NATURA Z BAŃKAMI MYDLANYMI, 1996 r.

Pastel, karton; 48,8 x 70 cm
Sygnowany białym pastelem l.d.: M. Michalik. 96

MICHALIK Marian (1947-1997)

CHMURY, 1994 r.

Pastel, karton; 35,8 x 48,1 cm
Sygnowany szarozielonym pastelem l.d.: M. Michalik. 94.

MICHALIK Marian (1947-1997)

Piramida 1993

pastel, papier, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l.d.: Michalik 93

MICHALIK Marian (1947-1997)

akwarela, gwasz, papier, wym. 42,5 x 63,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Co nam zostanie z tych lat (tryptyk), 1977

olej, płyta pilśniowa,
70 x 94 cm
sygnowany na lewym skrzydle l.d.: MICHALIK 77 na odwrocie nalepka z opisem obrazu

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1997

olej, płyta pilśniowa,
59 x 59 cm
sygnowany l.d.: Michalik, na odwrocie l.g.: III/1997

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura

pastel, papier, 53,5 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

pastel, papier, 42,5 x 63,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z cebulą

olej, płótno, 80 x 100 cm; sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Co nam zostanie z tych lat 1977

olej, płyta pilśniowa, 79 x 108 cm;
sygn. i dat. p. d.: Michalik 77,
na odwrocie nalepka autorska z nr katalogu autorskiego 1977/63

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura

pastel, papier,
53.9 x 65 cm
sygnowany l.d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Chmury, ok. 1996

pastel, papier,
42.8 x 63.5 cm
sygnowany l.d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura: z cyklu Stan wojenny

pastel, papier, 60 x 80 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

pastel, papier, 42,5 x 63,5 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Z CYKLU STAN WOJENNY, 1995

olej, płótno,
120 x 121 cm
napis na odwrocie l.g.: M.MICHALIK

MICHALIK Marian (1947-1997)

PRZED BURZĄ, 1991 r.

Pastel, karton; 40 x 62 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d.: Michalik 91

MICHALIK Marian (1947-1997)

MARTWA NATURA

olej na płótnie, 60 x 60 cm, sygnowany l. d. "M. Michalik",
wystawiany: Michalik 1947 - 1997, Częstochowa 1998, zob. katalog wystawy.

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura 1997

olej, dykta, 60 x 60; sygn. l. d.: Michalik, dat. na odwrocie: III / 1997

MICHALIK Marian (1947-1997)

BEZ TYTUŁU, 1985

olej, płótno,
80.3 x 90.5 cm
sygnowany l.d.: Michalik 85

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura

olej, tektura, 67x41 cm,
sygn. l.d.: - M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura

olej, płótno, 70x90 cm,
sygn.l.d.: - Michalik

liczba obiektów: 94