1 zł
2 600 000 zł
/7

KRZYSZTOFIAK Hilary (HILARY) (Szopienice na Śląsku 1926 - Stany Zjednoczone 1979)

Z cyklu Totemy białostockie, 1964 r., 1964 r.

olej/płótno, 155 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Hilary 64’

cena wywoławcza: Wykup abonament

BEZ TYTUŁU, przed 1960

Olej, płótno;133 x 100 cm
Podpis pod fotografią:
Malarz z żoną Krystyna Miłotworowską w pracowni przy ulicy Smolnej w Warszawie. Z przodu oferowany obraz.

Projekt okładki do dwutygodnika Ruch Muzyczny nr 21, 1966 r.

technika mieszana/papier, 24,5 x 37 cm (arkusz)
opisany na odwrociu: 'H. Krzysztofiak 66 r | m/21 | OKŁADKA DO NR. 21 | UWAGA! KRESKA | 2038 | NATURA'

"Adam i Ewa", 1971 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Hilary 72'
na blejtramie nalepka z opisem obrazu

Projekt okładki do dwutygodnika "Ruch Muzyczny"

druk, technika mieszana/papier, 24,5 x 36,5 cm

Mgławica, 1959

olej/płótno, 60 x 84,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Hilary 59 r.

Świat, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm
sygn. i dat. p.d.: Hilary 68 r.

Postać, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm

Wierzba, 1973 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Hilary | 73'
sygnowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'HILARY | 6 | 22'

“Ruch Muzyczny, projekt okładki

technika własna/papier, 25 x 35,5 cm

Kompozycja, 1968 r.

tusz, akwarela, papier, 42,5 x 57 w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Hilary 68

Kompozycja, 1976

Litografia barwna, wym. komp.: 480 x 335 mm (plansza: 636 x 480 mm);
sygn. oł. p.d.: Hilary 76; na odwrocie dedykacja autorska. Bardzo dobry stan zachowania.

Planeta pomarańczowa, 1970 r.

olej/płótno, 150 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Hilary'
na odwrociu dwie nalepki z opisem obrazu

Kompozycja, 1966 r.

monotypia/papier, 42 x 29,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Hilary 66'

Kompozycja, 1966 r.

tusz/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: 'Hilary 66'

Świat, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm

Postać, 1968

tusz/karton, 64,5 x 50 cm

TOTEM NR 15 Z CYKLU: TOTEMY ŻOLIBORSKIE

olej/płótno, 130 x 60
na odwrocie na płótnie i krośnie napis: NR 15

TOTEM NR 11 Z CYKLU: TOTEMY ŻOLIBORSKIE, 1966 r.

olej/płótno, 130 x 60 cm
na odwrocie na płótnie i krośnie napis: NR 11 oraz nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie

/7
liczba obiektów: 131