1 zł
2 600 000 zł
/8

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Wenus Kapitolińska - studium akademickie, 1882

ołówek, papier; 86 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska / 7. June / 1882.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Widok z paryskiej pracowni artystki, 1907 r.

olej, tektura naklejona na płytę, 46 × 61 cm
sygn. miękkim ołówkiem w warstwie malarskiej p. d.: Olga Boznańska (1)907
Obraz posiada ekspertyzę Adama Konopackiego z 2008 roku

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty

Olej, tektura, 13,2 x 23,4 cm,
sygn. p.d.: Boznańska 1909.
Na odwrocie naklejki: 1. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1909, nr 148 autor: Olga Boznańska Paryż, kwiaty, 2. Salon Sprzedaży dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie (Plac Szczepański 4) nr 0354 oraz odręczna autorska przekreślona inskrypcja z podpisem Olgi Boznańskiej.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny - Stanisław Burtan, po 1920 r.

olej/tektura, 90 x 69 cm
sygnowany l.g.: 'Olga Boznańska'

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Włoszki, około 1902 r.

olej/tektura, 82 x 62 cm
sygnowany l.g.: 'olga boznanska' oraz p.g. ołówkiem: 'olga B'
na odwrociu stemple i nalepki wystawowe, własnościowe i przewozowe
na odwrociu oryginalnej ramy z epoki papierowa nalepka z tytułem pracy
historyczne tytuły pracy: "Jeune fille", "Portrait d’Italienne", "Potrait de Femme", "Donna Italiana"

Praca zostanie uwzględniona w katalogu raisonné dzieł malarskich Olgi Boznańskiej przygotowywanym przez Urszulę Kozakowską-Zauchę (Muzeum Narodowe w Krakowie).

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

KWIATY W WAZONIE, po 1930

olej, deska o sfazowanych krawędziach; kompozycja mieści się w obrębie powierzchni objętej fazowaniem
wymiar w granicach fazy: 36,8 x 25,2 cm; wymiary całości: 41 x 29,3 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET LEKARKI DR JANINY ROMANOWEJ, 1934

olej, tektura
38,1 x 21,9 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Olga Boznańska
datowany - ołówkiem - wzdłuż prawej, pionowej krawędzi u dołu: 18 Oct. 1934
na odwrocie fragment portretu ciemnowłosej kobiety (studium niewiadomego autorstwa)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Autoportret, ok. 1905

olej, tektura
23x20 cm
sygnowany l.d. "Boznańska"; na odwrocie nalepki wystawowe z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz nalepki z danymi pracy w języku polskim i francuskim

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety w kapeluszu (Aleksandra z Jasieńskich Łosiowa?), ok. 1900

olej, tektura, 56 x 45 cm
sygn. p.d.: Hrabiemu/Wincentemu/Łosiowi/ Olga Boznańska
w l.g. rogu ślad nieczytelnego napisu

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET PANI W CIEMNEJ SUKNI

olej, tektura
55 x 39,8 cm
sygn. kredką p.d.: Olga Boznańska
na odwr. nieczytelne ślady napisu w kilku wierszach

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie

olej/tektura, 30 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Olga Boznańska'

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny

olej, tektura, 29,8 × 23,8 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Olga Boznańska
Na odwrocie nalepka z autorskim (?) napisem atramentem: Portrait/L`homme blond/Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety (Blanka Mercère?)

olej/tektura, 75,5 x 59,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Autoportret, około 1930 r.

olej/tektura, 37 x 33 cm
(wymiary w świetle oprawy) na odwrociu papierowa nalepka kolekcji Stefana Hoszowskiego oraz z Muzeum Narodowego w Warszawie

- kolekcja doc. dr. Stefana Hoszowskiego, Kraków
- kolekcja prywatna, Kanada

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY Z DŁUGIMI WŁOSAMI, OK.1888

olej, płótno, 50 x 40 cm
sygn. u dołu: Boznańska
obraz posiada ekspertyzę dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej oraz Urszuli
Kozakowskiej-Zaucha z 30.11.2015

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja rodziny Pelczar
12 Aukcja Domu Aukcyjnego Polswiss Art, 12.12.1991
Wilno, kolekcja doktora Kazimierza Pelczara
zakup z pracowni artystki

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET ANGELA SOMMARUGI, 1930

olej, tektura, 82 x 54 cm
sygn. p.g. ołówkiem: Olga Boznańska
na odwrocie dedykacja ołówkiem: a Mr Sommaruga / Olga Boznańska

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
depozyt Muzeum Miasta Łodzi
Paryż, 2002 - Galerie Marek
kolekcja prywatna Maria Caputo Sommaruga (córka)
Włochy, kolekcja prywatna Angelo Sommaruga

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Wnętrze paryskiej pracowni, 1918 r.

olej, płótno, 68 x 110 cm
sygn. p. g.: olga boznańska/918
na odwrocie szkic aktu

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Szkice postaci - Malarz i modelka oraz profil dziewczyny

ołówek, papier; 13,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olga Boznańska (ołówkiem);
Młodzieńcza praca artystki.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty

olej, tektura, 13,2 x 23,4 cm,
sygn. p.d.: Boznańska 1909.
Na odwrocie naklejki: 1. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1909, nr 148 autor: Olga Boznańska Paryż, kwiaty 2. Salon Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie (Plac Szczepański 4) nr 0354 oraz odręczna autorska przekreślona inskrypcja z podpisem Olgi Boznańskiej.

/8
liczba obiektów: 145