ROSEN Jan (1854 Warszawa - 1936 Warszawa)
gwasz, akwarela, tektura, 48 x 60 cm
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen 1926
na odwrocie napis ołówkiem: No 2 „Szkoła kawalerzysty”, na tekturze, zasłaniającej obraz po stronie wewnętrznej, odręczny napis ołówkiem: N7 „Nad Niemnem 1812”, na odwrocie oprawy na
cena wywoławcza: Wykup abonament
"Przed śniadaniem na Rotten-Row (Hyde-Park)"
akwarela, gwasz/papier, 32,3 x 45,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Rosen'
Przegląd kawaleryi przed W. Ks. Konstantym na Placu Saskim w Warszawie r. 1824, 1889
chromolitografia barwna, papier; 39,5 x 78 cm (wymiar kompozycji),
47 x 80 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
plansza odbita metodą chromolitograficzną w zakładzie Lemerciera w Paryżu.
Grafika przed konserwacją.
litografia, papier; 12 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J.Rosen.
gwasz, akwarela, tektura, 48 x 60 cm,
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen 1926,
na odwrocie napis ołówkiem: No 2 "Szkoła kawalerzysty", na tekturze zasłaniającej obraz, po stronie wewnętrznej, odręczny napis ołówkiem: N7 "Nad Niemnem" 1812", na odwrocie oprawy nalepka z opisem piórem: Rosen Jan / Na straconą placówkę gwasz i numerem: 01791, oryginalna neoempirowa rama.
na odwrocie napis ołówkiem: No 2 "Szkoła kawalerzysty", na tekturze, zasłaniającej obraz po stronie wewnętrznej, odręczny napis ołówkiem: N7 "Nad Niemnem 1812", na odwrocie oprawy na
gwasz, akwarela, tektura; 48 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen 1926;
na odwrocie napis ołówkiem: No 2 "Szkoła kawalerzysty";
na tekturze zasłaniającej obraz, po stronie wewnętrznej, odręczny napis ołówkiem: N7 "Nad Niemnem" 1812";
na odwrocie oprawy nalepka z opisem piórem: Rosen Jan / Na straconą placówkę gwasz i numerem: 01791; oryginalna neoempirowa rama.
gwasz, akwarela, papier; 17 x 21,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen / 1908;
na odwrocie nalepka po francusku z krótką informacją o artyście: Peintre d' histoire d'origine suédoise / né a Paris en 1843. / Peintures dans les Musées de: / Copenhague, Helsingfors, Stockholm / (Bénézit) oraz nalepka francuskiej firmy ramiarskiej
gwasz, papier;
30 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen 1927
gwasz, akwarela, papier; 32,5 x 48,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: J. Rosen / 1885.
olej, deska mahoniowa, 12,5 x 11 cm;
sygn. p. d: J. Rosen
Litografia barwna 400 x 787 mm; plansze odbita metodą chromolitograficzną w zakładzie Lemerciera w Paryżu.
Żołnierz napoleoński na koniu, 1915 r.
piórko, tusz, gwasz, akwarela/papier, 46,5 x 35 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `J. Rosen | 1915`
Estymacja: 18 000 - 25 000 zł
olej/deska, 43 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Rosen | 1909`
Estymacja 40 000 - 50 000 zł
sygn. p. d: J. Rosen
olej na desce, 45 x 54 cm,
sygnowany p.d. "J. Rosen /1909"
na odwrocie mocno podniszczona kartka wystawowa z tytułem obrazu.
Gwasz, akwarela, papier;
27 x 38,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: J. Rosen 1924
Gwasz, akwarela, papier; 25 x 20,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: J. Rosen 1901
olej, deska mahoniowa,
12,5 x 11 cm;
sygn. p. d: J. Rosen