1 zł
2 600 000 zł
/5

GROTTGER Artur (1837-1867)

Przysięga, 1867

ołówek, papier jasnobrązowy; 39,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AG (monogram wiązany) / w Paryżu 1867-;
stan zachowania: drobne uszkodzenia papieru na krawędziach.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pejzaż ze skałami i lasem, 1860

ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60

GROTTGER Artur (1837-1867)

Szkice ust

ołówek, papier; 27,8 x 40 cm;
u dołu napis na naklejonym kartonie: Autentyczność rysunku / Artura Grottgera / stwierdzam / 5/IV 99 Gerson;
na odwrocie inicjał wiązany: AG;
arkusz przed konserwacją.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret dziewczyny w wianku na głowie

ołówek, papier 36 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

Kompletny zestaw grafik z cyklu: Lituania

6 plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga,
4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie;
druk artystyczny, papier; 50 x 35 cm (wymiar teki), rzadkie wydanie (przed 1890 r.) Adama Kaczurby z Krakowa, plansze w tece płóciennej z epoki do innego wydania.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret kobiety w wieńcu bluszczowym

ołówek/papier, 36 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'AG'

GROTTGER Artur (1837-1867)

Polonia - zestaw 9 heliograwiur

zawierający prace: 1. Obraz symboliczny Polski, 2. Pobór w nocy, 3. Kucie kos, 4. Bitwa, 5. Schronisko rannych, 6. Obrona dworu, 7. Spustoszenie, 8. Żałoba, 9. W lesie po bitwie;
heliograwiura, papier; 23 x 28 cm (odcisk płyty), na pierwszej planszy podpis autora na płycie: Rysował Artur Grottger; niektóre sygn. na płycie; poniżej każdej z grafik drukowany napis, tytuł, w języku polskim i francuskim; cykl ujęty w oryginalną oprawę.
Wiedeń, Nakładca Franciszek Bondy, 1888;
Stan zachowania: plansza Pobór w nocy - konserwacja rogu arkusza (poza kompozycją).

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lithuania, 1888

cykl 6 heliograwiur na kartonie; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
niektóre sygnowane przez artystę na płycie; prace opisane poniżej kompozycji: "HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU",
niżej w języku polskim i francuskim tytuł sceny oraz oznaczenie: "GROTTGER PXT".

GROTTGER Artur (1837-1867)

ALBUM GROTTGERA IV WIECZORY ZIMOWE

Wiedeń, wyd. Franciszek Bondy, 1892.
Teka 36 x 51 cm, zawiera plansze - 29 litografii (brak Portretu malarza Tepy) oraz stronę tytułową i arkusz ze wstępem autorstwa Alfreda Szczepańskiego
Obwoluta podklejona, strona tytułowa i wstępu z ubytkami, podklejone

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wojna, 1888

kompletny cykl 11 sztuk, heliograwiury na kartonie; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
niektóre sygnowane przez artystę na płycie, wszystkie sygnowane pod kompozycją: HELIOGRAVURE V.ANGERA WE WIEDNIU.
Poniżej każdej z grafik tytuł w języku polskim i francuskim oraz znak: GROTTGER PXT.

GROTTGER Artur (1837-1867)

6 plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga, 4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie;
heliograwiura, papier; 47 x 33 cm (wymiar arkusza), na każdej z prac napis p. d.: HELIOGRAWURE J. BLECHINGERA WE WIEDNIU.; napis l. d.: GROTTGER PXT; na każdej z prac tytuł pośrodku u dołu oraz poniżej napis: NAKŁADCA FRANCISZEK BONDY WE WIEDNIU.

GROTTGER Artur (1837-1867)

PROJEKT POMNIKA - ALEGORIA WIEKU XIX

Ołówek, papier; 18,5 x 10,2 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: AG (wiązane), przy dolnej krawędzi z prawej: Artur Grottger

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zestaw pięciu grafik

1. Znak: heliograwiura, papier; 29 x 22,4 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d. w kompozycji: 18AG65; poniżej napisy, tytuł i wydawca;
2. Zdrada i kara: litografia, papier; 27,3 x 33,3 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d. w kompozycji: AG1867; poniżej napisy, tytuł i wydawca;
3. Schronisko rannych: litografia, papier; 23 x 28,6 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d. w kompozycji: AG; u dołu pośrodku tytuł;
4. Na nieszporach: litografia, papier; 30 x 21,6 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d. w kompozycji: AG; poniżej napisy, tytuł i wydawca;
5. Pójdź ze mną w dolinę łez: litografia, papier; 31,6 x 21,8 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d. w kompozycji: AG / 1866; poniżej napisy, tytuł i wydawca.

GROTTGER Artur (1837-1867)

PORTRET MŁODEJ DAMY

Ołówek, papier, 18,5 x 12,5 cm,
niesygnowany.
Opinia dr. K. Buczkowskiego oraz J. Czerneckiego.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret starca

olej, płótno naklejone na deskę, 45 × 35 cm,
sygn. monogramem wiązanym p. śr.: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zestaw 6 heliograwiur

1. Znak, heliograwiura, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
2. Puszcza, heliograwiura, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
3. Bitwa, heliograwiura, papier; 21,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
4. Odjazd na wojnę, heliograwiura, papier; 28,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
5. Pod murem więzienia, heliograwiura, papier; 27,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
6. Spustoszenie, heliograwiura, papier; 21 x 26 cm (w świetle passe-partout)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret starca

olej, płótno naklejone na deskę, 45 × 35 cm

GROTTGER Artur (1837-1867)

Cygan, Wiedeń, 1892 r.

heliograwiura / papier, 28 x 20 cm, sygn.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Szarża, 1858

Akwarela werniksowana; owal, wym.: 30,5 x 27 sygn.: p.d.: Artur Grottger / 858. Sygnatura powtórzona niżej: Artur Grottger. Praca oprawiona w stare pp, naklejona górnym brzegiem na karton. Na odwrocie kartonu obszerna informacja o artyście w języku niemieckim.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Adam Jerzy Czartoryski, 1858

Autolitografia; wym. komp.: 302 x 251 mm; wym. planszy: 620 x
445 mm; grafika kaszerowana; sygn. pł. w obrębie kompozycji (l.d.) monogramem wiązanym AG 1858; poniżej kompozycji na planszy faksymile autografu; pod owalem nota wydawnicza: Ged.[ruckt] bei Jos.[eph] Stoufs, Wien. Stan zachowania: foksing na planszy, litografia w bardzo dobrym stanie. Lit.: Katalog portretów osobistości…, t. I, Warszawa 1990, poz. 831, tamże dalsza literatura; Rzadkość: Jan Bołoz Antoniewicz, w opracownaiu: Grottger, Lwów 1910 wymienia tylko 3. egz. litografii (patrz ss. 146-147)!

/5
liczba obiektów: 90