1 zł
2 600 000 zł

LEWANDOWSKA Danuta (1927 Warszawa - 1977 Warszawa)

28/75

akryl, technika własna/płótno, 72 x 64 cm
opisany na blejtramie na odwrociu: '28/75 | 28/75'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Struktura przestrzenna, 1974/1975

technika własna, olej, płótno; 104 x 77,5 x 6 cm (wymiar całości
kompozycji w autorskiej oprawie);
opisana na odwrocie: zacz. 1974 oraz 15 / 1975.

Kompozycja 28/1974

olej / płótno
53,5 × 48 cm
opisany i datowany na odwrociu: 28 / 1974 (× 2)

Nr 48, 1975

akryl, żyłka, płótno, drewno, 52,5 x 48 cm
na odwrocie na blejtramie: nr 48/1975

Nr 31/75, 1975 r.

akryl, relief/płótno, 53 x 49 cm
opisany ołówkiem na odwrociu, na blejtramie: '31/75'

Kompozycja nr 1 , 1975

olej, płótno, 53,5 x 48 cm, opisany na odwrocie: "1/1975"

*droit de suite

Kompozycja, lata 70. XX w.

płyta wiórowa, technika własna, 64,5 x 83,5 cm

*droit de suite

Nr 5, 1975 r.

akryl, nić/płyta pilśniowa, 53 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Danuta | Lewandowska | Warszawa | akryl | 5/75'

Błękitne formy, ok. 1967

tech. mieszana, płótno, 62 x 88 cm
sygn. na odwrocie: góra | BŁĘKITNE FORMY | DANUTA LEWANDOWSKA | WARSZAWA

'Nr 26, 1974 r.

akryl/płótno, 55,5 x 48,5 cm
opisany na odwrociu: 'nr 26/1974'

KOMPOZYCJA, 1976

tech. własna, 48 x 53 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Danuta Lewandowska WARSZAWA 1976 r. / akryl 48 x 53 cm

Obraz nr 20, 1976 r.

opisany i datowany na odwrociu: '20/76'

Kompozycja, 1962-1975

technika własna/akryl, płyta pilśniowa, żyłka; 26,5 x 21 cm (w gablotce: 37,5 x 32 cm)
sygnowany na odwrocie: "D. Lewandowska"
- "Kolekcja Pakoska. Sztuka polska", Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2013
Reprodukowany:
- Kolekcja Pakoska. Sztuka polska, katalog wystawy, red. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 111, poz. 81.

KOMPOZYCJA NR 32, 1976

tech. własna, płyta, 63 x 76 cm
sygn. i opisana na odwrocie: nr. 32/1976 r. / akryl.63x76cm. / Danuta Lewandowska /Warszaw

* opłata droit de suite a

Kompozycja nr 26, 1974

technika własna/olej, akryl, płótno, drewno, żyłka; 53,5 x 48,5 cm
opisany na odwrocie (blejtram): "nr 26/1974"

Bez tytułu - czarne, 1973

technika własna, płótno;
53,5 x 48 x 5 cm (wymiar całości kompozycji z oprawą);
sygn. i dat. na odwrocie: D. Lewandowska / 1973 oraz prostokątny stempel DESY (?) z podpisem.

Bez tytułu, 1973

technika własna, płótno;
63,5 x 48 x 5 cm (wymiar całości kompozycji z oprawą);
sygn. i dat. na odwrocie: D. Lewandowska / 1973 oraz dwa prostokątny stempel DESY (?) z podpisem.

Kompozycja nr 49/1975, 1975 r.

akryl, technika własna/płótno, 76 x 63 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `AKRYL nr 49/1975 | DANUTA | LEWANDOWSKA | WARSZAWA`

Obraz nr 17 , 1974 r.

technika mieszana/płótno, 64 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr 17 | 1974 r | Danuta Lewandowska | Warszawa | akryl + olej` oraz opisany na blejtramie: `17/1974 roku`

KOMPOZYCJA I/1974, 1974

olej, collage/płótno,
100 x 76 cm, 104 x 79 cm (wraz z ramą)
dat. na blejtramie na odwrocie: `1/1974`

liczba obiektów: 24