1 zł
2 600 000 zł

MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Zaułek - motyw z południa Francji

olej, tektura naklejona na sklejkę; 53,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Muter

cena wywoławcza: Wykup abonament

`Akt kubistyczny`, ok. 1912 r.

olej/płótno,
88 x 115 cm
sygnowany p. d.: `Muter`
ODWROCIE: nieukończona kompozycja "Kobiety nad morzem"
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Lempertz w Kolonii
LITERATURA: katalog aukcji z dnia 4.12.2004 r., dom aukcyjny Lempertz, poz. 1215 (repr.)

`Portret dyrektora des Beaux Arts w Paryżu`, ok. 1935 r.

olej/płótno,
73,5 x 60,5 cm
sygnowany l. g.: `Muter`
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Artcurial w Paryżu
LITERATURA: katalog aukcji z dnia 28 czerwca 2005 r., dom aukcyjny Artcurial, poz. 255 (repr.)

Macierzyństwo, ok. 1920 r.

olej/płótno,
84 x 73 cm
sygnowany l. d.: `Muter`
POCHODZENIE: 1) Galerie Bellier w Paryżu; 2) Galerie Gmurzynska w Kolonii; 3) aukcja Dom Aukcyjny Lempertz w Kolonii
LITERATURA: 1) katalog aukcji z dnia 7 czerwca 2000 r., dom aukcyjny Lempertz, poz. kat. 353 (repr.); 2) L. Skompska (red.), Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004, poz. kat. 85, s. 78 i 159 (il.)

Łódki w porcie

Olej, sklejka,
50 x 61 cm
Sygn. p.d. Muter
Na odwrocie: Orage sur le port/ N 12 Muter

Pejzaż z Avignon, 1937

Olej, tektura;
61,5 x 80,5 cm
Sygn. l.d. Muter; 61,5 x 80,5 cm

Na odwrocie dwie nalepki z Galerie Gmurzyńska z informacjami o obrazie i nazwiskiem artystki

Femme ŕ la robe rouge

olej, płótno
46 x 38 cm
proweniencja : Ancienne collection de Wojciech Fibak ; Petit Palais, Genčve
bibliografia: École de Paris. Artysci Zydowscy w Kolekcji Wojciecha Fibaka, IRSA, Kraków 1998, p. 200 (repr.)

Portret mężczyzny

olej/sklejka, 92,3 x 64,7 cm
sygnowany l. g.: `Muter`
Odwrocie: dwie naklejki francuskiej firmy przewozowej - naklejka wystawowa Galerii Bargera w Kolonii - naklejka Domu Aukcyjnego Christie`s

Na plaży

akwarela, papier,
31,6 x 48,1
sygn. p. d.: Muter

Uliczka

akwarela/papier,
48,5 x 33,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `Muter`, p. d.: `Rue de Venise`

Nature morte aux raisins

olej, karton
sygn. l.d.
37 x 45 cm

Obraz dwustrony: Pejzaż, ok. 1925, Portret mężczyzny, l. 40. XX w.

olej, płótno,
40 x 55 cm (w świetle ramy);
sygn. l. d.: Muter

Portret Georga Poltiego

olej, płótno
90 x 72 cm
sygn. l.g. Muter i p.g. G. Polti

Portret kobiety, 1922

olej, sklejka;
45,5 x 37,8 cm
sygn. l.g. Muter

Portret młodej kobiety

olej, płótno;
55 x 33 cm
sygn. l.d. Muter

PORTRAIT DE MONSIEUR ROZYCKI, 1916

olej, płótno
sygn. i d. p.g.: " Muter 1916"
100,50 x 100 cm
Proweniencja: The Bargera-Gmurzynska Gallery, Cologne 1987
colelction particuliere
Wystawiany: Varsovie, Musée National et Poznan, Musée national, "Polish Painting in the Ewa Wojtek Fibak Kolekcja", 23 mai-25 octobre 1992, reproduit en couleurs p. 62

LES PETITES FILLES, OK. 1913-1915

Olej, płótno, na odwrocie druga kompozycja (Paysage)
sygn. l.d.: "Muter"
109 x 85 cm
Kolekcja particuliere
Wystawiany: Varsovie, Musée National et Poznan, Musée national, "Polish Painting in the Ewa Wojtek Fibak Kolekcja", 23 mai-25 octobre 1992, reproduit en couleurs p. 60

RUE DE L`ARRIVEE, ok. 1920

Akwarela, papier
sygn. l.d.: "Muter" oraz opisany p.d.: "rue de l`arrivée"
49 x 34,50 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż

PORTRET KOBIETY

olej/płótno,
56 x 43 cm
sygnowany p. g.: `Muter`

liczba obiektów: 376