1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Kompozycja, 1981

kredka, flamaster, papier;
51 x 72,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tarasin 81

cena wywoławcza: Wykup abonament

Deszcz, 1969 r.

tusz/papier, 52 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `J.Tarasin 69`

Falujące wątki I, 2003 r.

akwarela/papier, 36 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 2003`
na odwrociu opisany ołówkiem: `Jan Tarasin 2003 | Falujące wątki I`

Faza dynamiczna II, 1984

olej, płótno, 90x120 cm
sygn. Jan Tarasin 84
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1984/ "FAZA DYNAMICZNA"/ II

Wielki pożar, 1974

olej, płótno, 138,5 x 99 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Tarasin 74` opisany na odwrocie: `JAN TARASIN 1974 | "WIELKI POŻAR"`

tusz, papier, 27 x 41 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. Tarasin

Komplikacja II, 1991 r.

olej/płótno, 110 x 140 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 91`
na odwrociu, na płótnie napis autorski: `JAN TARASIN 91 | KOMPLIKACJA II`; poniżej podłużna pieczątka oraz kartka z liczbą 16; na krośnie napis: ASPEGER/HÖCHERL

Piramida

sygn. p.d.
serigrafia
26.7x27.4 cm

Okno

sygn. p.d.
serigrafia
26x37.2 cm

Kompozycja, 1960

Litografia barwna, wym.: 205 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: JTarasin 60; dodatkowo trzy reprodukcje. Katalog wystawy w Galerii "Krzywe Koło".

Zamki, 1976

serigrafia, papier,
36,5 x 25,5 cm (odbitka);
sygn. i opisana u dołu: Zamki 17/25 Jan Tarasin 1976 (89)

grafika, 30,5 x 42 cm, (potwierdzona autentyczność).
Dar Rodziny.

Dalmatyńczyk

sygn. p.d.
serigrafia
36.8x27.4 cm

Tory, 1990

serigrafia, papier;
39 x 27 cm;
sygn. i dat. długopisem p. d.: JTarasin 90

Gry i zabawy, 1976

serigrafia, papier;
39,8 x 59,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: JTarasin 1976
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Jan Tarasin / Gry i zabawy 1976

Dwie strefy, 2008

serigrafia, papier;
72,5 x 51,5 cm (wymiar kompozycji),
100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem u dołu pod kompozycją: Dwie strefy 52/69 JTarasin 08

W hołdzie P. Breuglowi, 1987 r.

olej/płótno, 150 x 118 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 87`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 87 | W HOŁDZIE P. BREUGLOWI` oraz papierowa nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta z naklejonym numerem `48`

- Galeria Centrum Sztuki Studio, Warszawa, styczeń-luty 1988

- Bogusław Borch-Wiśniewski, Alfabet wyobraźni, "Stolica" nr 11, 13.03.1988 (il.)
- Jan Tarasin - malarstwo, rysunek, katalog wystawy, [oprac.] Zbigniew Taranienko, Centrum Sztuki "Studio", Warszawa 1988, s. 5

Narodziny przedmiotów XX, 1997

olej, płótno; 120,5 x 140 cm;
sygn. l. d.: Jan Tarasin 97
na odwrocie napisy autorskie: JAN TARASIN 97/ NARODZINY PRZEDMIOTóW/ XX.

Struny I, 2005 r.

akwarela/papier, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: `Jan Tarasin`
na odwrciu opisany ołówkiem: `Jan Tarasin | Struny 1 2005`
LITERATURA: Jan Tarasin : malarstwo i prace na papierze 2005-1959, red. Z. Gajewski, Państwowa Galeria Sztuki Sopot, 2006, poz. 53

Przedmioty, 1977 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm
opisany l.d.: `Przedmioty` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 77`
Z teki grafik Jan Tarsin 1977-1978, edycja 35/40

liczba obiektów: 751