1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

ROMAN RUSZCZYC POD TULLNEM, 1883

akwarela, papier,
38 x 55 cm
sygnowana l.d.: Juliusz Kossak | 1883

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Bitwa pod Iłżą

akwarela, papier;
45 x 67 cm
sygn. l.d.: Juliusz Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Apoteoza Marii Medici

olej, płótno;
73 x 60 cm
niesygnowany

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

NA WESELE !, 1891

akwarela, papier
26.3 x 17.5 cm
sygnowana l.d.: JKossak | 1891 (inicjały wiązane)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KRAKOWSKI DRUŻBA, 1896

akwarela, papier
39.5 x 23.2 cm
sygnowana l.d.: JKossak | 1896 (inicjały wiązane)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

NA LISA SANKAMI, 1883

akwarela, gwasz, papier
53.5 x 97.5 cm

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PRZEJAŻDŻKA POWOZEM, 1852

olej, płótno
55.7 x 65 cm
sygnowany l.d.: J. Kossak 1852

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Je¼dziec na koniu, 1893

litografia podkolorowana akwarelą;
wym.: 27 x 21 cm;
sygn. l.d.: Kossak 1893; poniżej kompozycji dedykacja Juliusza Kossaka z datą 1898.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Rewizja w drodze, 1881

akwarela, papier; 25 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.d.: Juliusz Kossak/ 1881

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Motyw z wojen napoleońskich, 1868

tusz, piórko, papier, 27 x 49,5 cm
sygn. l.d.: Juliusz Kossak 1868

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

UŁAN LWOWSKIEJ GWARDII NARODOWEJ, 1891

akwarela, papier
31.5 x 24 cm
sygnowany l.d.: Zygmunt Ajdukiewicz | Monachium 1889

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

SCENA HISTORYCZNA POD WAWELEM

akwarela, karton, 62,8 x 97 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1883.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PAN PASEK W BITWIE POD LACHOWICZAMI (właśc.: POŁONKź) - EPIZOD Z PAMIĘTNIKÓW TEGOŻ, 1889

Akwarela na zarysie szkicu ołówkowego, papier naklejony całą powierzchnią na bibułę i obwodem na nowszą nakładkę (naśladującą passe-partout z epoki); 33,4 x 47,2 cm (w świetle wspomnianej nakładki; wymiary papieru dublującego: 37,5 x 52,2 cm, jego dolna i górna krawęd¼ o nieregularnym obrzeżu).
Sygnowany pędzelkiem i akwarelą w tonacji brunatnej po lewej ponad dolną krawędzią: Juliusz KossaK | 1889 ; na górnej listwie ramy po środku na papierowej taśmie oklejającej odwrocie współczesna nalepka pracowni pozłotniczej (złoty, leżący prostokąt o zaokrąglonych narożnikach): Pracownia Pozłotnicza/ St. Twardy / W-we, ul. Śniadeckich 12/16 / Egz. od 1880 r.
Stan zachowanie: naprawione przez podklejenie rozdarcie (lub przetarcie) w prawym górnym narożniku.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Koniowodny z bojowym rumakiem husarskim

(Luzak pancernych, Luzak pancernych na tle bitwy), 1888 r.;
akwarela, papier, 28 x 32,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1888.
Ekspertyza Andrzeja Dzięciołowskiego (pracownika Działu rysunku polskiego, Muzeum Narodowego w Warszawie).

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakowiak na koniu, 1892 r.

akwarela, gwasz, papier, 28,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Kossak / 1892

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Konny Krakus, 1885

akwarela, gwasz, papier
28.5 x 22.5 cm
sygnowana p.d.: Juliusz Kossak | 1885
Z tyłu na ramie drukowana nalepka niemieckiego zakładu ramiarskiego oraz stempel: 190498.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

MARSZ, MARSZ DĄBROWSKI..., 1897

akwarela, papier
53.5 x 42.7 cm
sygnowana p.d.: Juliusz Kossak | 1897

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Hucuł na koniu

akwarela, papier, 31,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1899

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakowiak na koniu

akwarela, papier, 32 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1899

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

SPOTKANIE KRÓLA JANA III Z CESARZEM LEOPOLDEM, 1882

gwasz, akwarela, tusz,
44,5 x 36,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "Juliusz Kossak / 1882"

liczba obiektów: 438