1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

SZKIC TEATRALNY, 1970

flamaster, pastel, papier,
30 x 19.6 cm
sygnatura długopisem p.d.: T kantor, nałożona na stempel autorski: t. kantor [w otoku], śr.: 1970 [odręcznie flamastrem]

cena wywoławcza: Wykup abonament

INFORMEL, 1958

olej/płótno,
53 x 72 cm
opisany na odwrocie:
`T. KANTOR / STOCKOLM / IX 1958`

PROJEKT TEATRALNY

tusz, kredka, tempera/papier,
28,5 x 16 cm
sygn. p. d. : `Kantor`
na odwrocie naklejka: Galerii Foksal z napisem: `dep. Wiesław Borowski`

STRACH NA WRÓBLE

tusz, kredka, tempera/papier,
22 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d. : `Kantor / Pologne`, w l.d.: `epouvantail`

KOŃ MÓJ NIEZWYCIĘŻONY, 1952

monotypia/papier,
28,5 x 16 cm
opisany i sygn. u dołu: `Koń mój niezwyciężony Kantor 7.XI.52`
W załączeniu opinia Bożeny Kowalskiej

Kompozycja (1966)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
41.5x46

Kompozycja, 1963

olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: 5. 1963/ Kantor

PROJEKT DEKORACJIDO AKTU I

do przedstawienia "TURCARET czyli FINANSISTA" Alaina René Lesage`a, 1953
monotypia, 28 x 20 cm w świetle passe-partout
sygnowany u dołu pośrodku "Kantor"

PROJEKT DEKORACJIDO AKTU II

sygnowany l. d. "Kantor"

Obraz, 1963 r.

olej/płótno, 71,5 x 62 cm
sygnowany i datowany p. d.: `6.1963 Kantor`
na odwrocie papierowa naklejka z Galerie de France oraz naklejka z opisem: `TADEUSZ KANTOR | PEINTURE (Paris 6.1963) | (..)` (opis powtórzony na płótnie)

Scena obozowa

piórko, tusz, akwarela,
19 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor

Scena obozowa

piórko, tusz, akwarela
19 x 28 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor

PROJEKTY KOSTIUMÓW I SCENOGRAFII DO SZTUK TEATRALNYCH

Piętnaście projektów do sztuk teatralnych

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1963

Olej, karton naklejony na płytę pilśniową;
67 x 96 cm (w świetle listwy)
Sygnowany p.d.: 2, 1963 | Kantor
Obraz posiada ekspertyzę.

POSTACIE

tusz, akwarela, kredka, gwasz,
29 x 21 cm w świetle passe-partout, sygnowany na okrągłej pieczęci
" T Kantor"

LAS PALMAS, 1984

kredka, tusz, gwasz, 30,5 x 22 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.g. "t.Kantor /1984", na odwrocie ręką artysty "Las Palmas 29.3."

Bez tytułu, 1973

olej, płótno;
80 x 100 cm
sygn. na odwrocie: T. Kantor/ "Bez tytułu"/ 1973/ Kraków
Na krośnie: podarunek/ geschenk/ souvenir a MR. Wielgus/ Sztokholm

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, płótno,
50 x 60,7 cm;
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie na płótnie nieczytelna pieczęć: 0 / SENN... ER / .... / PARIS,
na blejtramie pieczęć: SENNDIIER / Vol... / Rue de la Grande / PARIS

PEINTURE, 1965

olej, płótno
81.5 x 100 cm
sygnowany p.d.: Kantor.
Na odwrocie na płótnie: T. KANTOR | CRACOVIE | 7, 1965 | "peinture".
Na krośnie: 100 x 81 | 40 fig. (w ramce)

SCENA ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO

flamaster, pastel, papier
29.5 x 20.8 cm
sygnowany p.d.: T. Kantor, wyżej okrągła pieczęć autorska z sygn.: T. Kantor i napisem w otoku: t. kantor

liczba obiektów: 554