1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Kompozycja, 1971

gwasz, papier; 57 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem), dat. p. d.: 19/71 (ołówkiem).
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971;
poniżej dedykacja: Drogiemu Mikołajowi 30.V1971 / Maria Marcin Jan Berdyszak.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, 1971

akryl, deska, 46 x 40 x 3 cm

Sytuacje I, 1959

gipsoryt, papier żeberkowy; 42 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: Sytuacje I 32 x 30 gipsoryt JBerdysz 1959 (ołówkiem);
na odwrocie opis: JAN BERDYSZAK / POZNAŃ ... (ołówkiem).

Obszar koncentrujący, 1976-1978

akryl, płyta; 70x70 cm, sygnowany na odwrocie: "OBSZAR KONCENTRUJĄCY | LXXI. | JAN | BER |DYSZ | AK | 1976 | 1978 | AKRYL"

*droit de suite

Szczątki jako wyspy, 2008

akryl, płyta, płótno; 130x66 cm, sygnowany l.d.: "2008", na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK | 2008 | 130x66 cm | SZCZĄTKI JAKO WYSPY"

*droit de suite

Koło podwójne i kwadrat, 1969

tempera, karton; 75,5x57 cm, sygnowany na odwrocie: "Koło podwójne | i kwadrat | 1969| JAN | BER | DYSZ | AK"; nalepka wystawowa z BWA "Arsenał" w Poznaniu

*droit de suite

KOŁO POTRÓJNE, 1963

tempera, gwasz, karton
68 x 44,5 cm
sygn. na odwr. g. [tuszem:] JAN | BER | DYSZ | AK | [oł.:] 1963 | Koło | potrójne | [tuszem:] tempera | i gwasz; p.d. oł.: 68 x ą45 cm; niżej niebieską kredką w kółku: Światło | ramy | 71 x 55,5 cm

BEZ TYTUŁU, 1978 r.

tusz/papier, 30 x 37 cm
sygnowany i datowany oł. l.d.: 1978, JAN | BER | DYSZ | AK

Kompozycja kół X., 1962 r.

olej/płótno, 140 x 93 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kompozycja | Kół X. | JAN | BER | DYSZ | AK | 1962'

Apres passe-partout, 2004

akryl, papier; 77,5 x 77 cm.

Obszar koncentrujący LXV, 1978-80 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 180 x 4,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1978-80 | OBSZAR KONCENTRUJĄCY LXV. | -AKRYL-'

Kompozycja, 1969 r.

akwarela, tusz/papier, 42 x 30 cm
datowany ołówkiem l.d.: '19 | 69'

bez tytułu (kompozycja kół), 1962

gwasz, tusz, papier
41,5×22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. „JAN | BER | DYSZ | AK | 1962”

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier
29x21 cm

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier
29x21 cm

Bez tytułu, 2005 r.

akryl na kartonie, 76 x 56 cm, sygn.
Dar Rodziny.

In silence, 1975 r.

akryl, papier, 55 x 67 cm,
sygn. i dat. śr.d.:

Passe-par-tout trojakie, 1992

akryl, płótno, deska; 127 x 230 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: · PASSE-PAR-TOUT-TROJAKIE· / AKRYL / JAN / BER / DYSZ / AK / 1992;
na odwrocie oznaczenia techniczne pracy

Koła, 1962

olej, gwasz, papier; 40,6 x 21 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Relief XII, 1963 r.

relief, relief/stal, inny, deska, stal, 70 x 60 x 21 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN BERDYSZAK | RELIEF XII | stal-drewno | 60x70 | 1963'

liczba obiektów: 417