1 zł
2 600 000 zł

KRZYŻANOWSKA Michalina (1883-1962)

DWÓR PEREMYLSKI, 1916

Olej, sklejka;
35 x 43 cm
Sygnowany p.d.: Michalina Krzyżanowska | 1916 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z białymi chmurami

olej, tektura,
25,5 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: MichalinaKrzyżanowska
na odwrocie kompozycja: Pejzaż z jeziorem

Ruiny kościoła oo. Dominikanów w Warszawie, sygnowany

olej, sklejka; na odwrocie szkic olejny i kartka z danymi biograficznymi autorki
30,5 x 42,5 cm

PEJZAŻ GÓRSKI, 1927

Olej, sklejka; 31,5 x 42,5 cm
Sygnowany p.d.: MichalinaKrzyżanowska | 927
Na odwrocie papierowa nalepka: MUZEUM NARODOWE | W WARSZAWIE | Nr. inw. 185294 | Nr. kat. 322 Na nalepce częściowo czytelna pieczątka: WYDANO ... | (….] MUZEUM NARODOWEGO i druga nalepka z odręcznym napisem Krzyżanowska 20

Kwiaty

olej, sklejka, 58 x 44 cm;
sygn. l.d.: Michalina Krzyżanowska
na odwrociu nr 116

PEJZAŻ Z FRYDMANA, 1923

Olej, płótno; 78 x 101 cm
Sygnowany l. d.: Michalina Krzyżanowska 1923
Obraz wystawiany na wystawie monograficznej pt.: Michalina Krzyżanowska, Muzeum Łazienki Królewskie, Stara Kordegarda, grudzień 1999 (nr kat. 12).

Pejzaż z kościółkiem, 1931

olej, płótno,
98 x 111 cm
sygnowany p.d.: Michalina Krzyżanowska 1931

DWÓR PEREMYLSKI, 1916

Olej, sklejka; 35 x 43 cm
Sygnowany p. d.: Michalina Krzyżanowska | 1916 r.
Na odwrocie obraz - studium okna oraz nalepka inwentaryzacyjna Muzeum Narodowego w Warszawie: Nr. Inw. 185322, nalepka kolekcjonerska, nalepka papierowa z napisem: Dwór Peremylski | N: 32/ 12 zł oraz naklejka z nazwiskiem artystki i numerem 20.

PEJZAŻ

Olej, płyta; 26 x 34,8 cm
Niesygnowany
Na odwrocie obraz przedstawiający klasycystyczny dwór w miejscowości Peremyl na Wołyniu w zachodniej Ukrainie oraz naklejka papierowa Muzeum Narodowego w Warszawie: Nr. Inw. 185292 Nr. Kat. 318

Kwiaty

olej, sklejka, 58 x 44 cm;
na odwrociu nr 116

Wzgórze z krzyżami w okolicach Wiśniowca, 1929 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany l. d.: "Michalina Krzyżanowska 1929"

Pejzaż odwrócony z rzeką

olej/tektura, 22 x 32 cm (w świetle passe- partout)
na odwrocie nalepki depozytowe Muzeum Narodowego w Warszawie

Pomidory

olej, tektura, 31,5 x 22,5 cm;
sygn. p.d.: Michalina Krzyżanowska

Łąki zalane powodzią, 1961

olej na sklejce, 68 x 83 cm
sygn. p.d.: "Michalina Krzyżanowska 1961 r."
na odwrocie nalepki wystawowe

PEJZAŻ Z RZEKĄ

Olej, tektura; 21,1 x 30,2 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie naklejka: "MUZEUM NARODOWE |
W WARSZAWIE | nr kat. 320 | nr INWENT. 185301;
"Wydano z | depozytu | Muzeum Narodowego | w Warszawie;
nalepka z odręcznym napisem: KRZYŻANOWSKA 20

KAZIMIERZ NAD WISŁĄ, 1938 r.

Olej, sklejka; 30,5 x 42 cm
Sygn. p.d.: Michalina Krzyżanowska | 1938 r
Na odwrocie fragment nalepki papierowej z widocznym napisem piórem: ....lina Krzyża.owska | Kazimierz oraz
nalepka papierowa z numerem inwentarza Muzeum Narodowego w Warszawie 185534, gdzie obraz był zdeponowany w latach 1951 do 1959.

PRZED BURZĄ

olej na płótnie,
82 x 92 cm,
na odwrocie kartka z danymi obrazu i autorki

Kazimierz Dolny

olej, sklejka, 31 x 42 cm; sygn. p.d.: Michalina Krzyżanowska/ 1938
na odwrocie: nalepka z Muzeum Narodowego w Warszawie

Zalane łąki, 1961

olej, tektura,
67.5 x 83 cm
sygnowany p.d.: Michalina Krzyżanowska 1961.

Mak, 1958

olej, tektura; 33,5 x 28,5 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Michalina Krzyżanowska 58r.

liczba obiektów: 45