1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Bez tytułu (Chęciny), 1965 r.

akwarela/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g: `E.Dwurnik 65` oraz pieczęć autorska

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kielce, 1965 r.

akwarela, gwasz/papier, 29 x 41 cm
u dołu opisany ołówkiem na passe-partout: `akwarela "Kielce-DomTech | Dom Technika` oraz sygnowany i datowany l.g.: `DWURNIK 65 KIELCE`

Duże ogórki, małe dynie, 2010 r.

akwarela, tempera/papier, 24 x 32 cm
sygnowany i datowany po środku: `E.DWURNIK 2010`
na odwrociu opisany

Gdańsk, 2011 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: ` E. DWURNIK | 2011`

Chopin, 2010

tusz, papier; 45 x 33 cm (w świetle oprawy);
z prawej u dołu okrągły stempel autorski, wokół którego napis: RYSUNEK E. DWURNIK, oraz dopisany numer: 12 638 / 2010

EDO - Autoportret, 2006

akryl, płótno; 24,5 x 18,5 cm;
na odwrocie napis autorski,
na płótnie: 2006. / E. DWURNIK / = EDO = / XII.07; na krośnie malarskim: NR: XXIII. 279. / = 3847 =

Zoppot

gwasz, papier
45,5 x 54,5 cm
sygn., dat.: E Dwurnik 22.XII.2000 Sopot

Le carrefour

gwasz, papier
45,5 x 54,5 cm
sygn. i dat. p.d. 2000 E. Dwurnik

Larum, 1973 r.

Z cyklu "Sportowcy"
akryl, olej/płótno, 146 x 114 cm
tytułowany wewnątrz przedstawienia: `LARUM`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `E. Dwurnik | 1973`, `241 XV-40` oraz `Sportowcy`
na odwrociu nalepki galeryjne: BWA w Łodzi, ZPAP Galeria Nowa Brama, BWA w Słupsku, BWA Wałbrzych, BWA Kraków, ZPAP Studio w Warszawie, BWA w Białymstoku, BWA Rzeszów Odział w Krośnie, Galeria 72 w Chełmie, BWA Płock, Muzeum Alvara Aalto w Jyväskylä oraz nalepka galeryjna z opisem obrazu

- Edward Dwurnik, Wystawa malarstwa, Galeria Kordegarda, Warszawa 13-28.02.1977, s. 2, poz. 7
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", (08.09-07.10.2001), Cykl XV, poz. 40, nr 241

- BWA, Wałbrzych 1975
- "Dwurnik - Kalina", Galeria Teatru Studio, Warszawa 1975-76
- Galeria Kordegarda, Edward Dwurnik, Wystawa malarstwa 13-28 .02.1977, Warszawa,
- BWA, Łódź, 1978
- Arsenał, BWA Białystok 1979
- "Jyväskylä Talvi Edward Dwurnik, Kuvia Polasta", Aalvar Alto Museo, Jyväskylän, Finlandia, 27.01-20.02.1983
- Galeria 72, Muzeum Sztuki Współczesnej, Chełm 26.01.1984-20.02.1984
- Galeria Nowa Brama, Słupsk, 07-08.1985
- BWA, Opole, 12.1985-01.1986
- BWA Rzeszów - Krosno, 1985

W kawiarni

ołówek, papier, 29,5x42 cm
sygn. p. g.: E. Dwurnik 68 VII Kraków
Pieczątka autora p. d.: RYSUNEK E. DWURNIK 2497

Kościół N.M.P w Krakowie

ołówek, papier, 30x42 cm
sygn. p. d.: E. Dwurnik 67
Pieczątka autora p. g.: RYSUNEK EDWURNIK 876/1967

SZCZECIN (NIEBIESKI), 1998

akwarela, papier, 46 x 54,7 cm
sygn. p.d.: 1998 SZCZECIN - E. DWURNIK

Z cyklu Kraków (1967)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
29.8x42 cm

Penelopa

Akwaforta / papier, 32 x 25 cm

Proszę bardzo, 1972 r., z cyklu Chwila

akryl, olej/płótno, 114 x 146 cm
opisany p.g.: `PROSZĘ BARDZO`
na odwrociu sygnowany i datowany: `E. DWURNIK | 1972` oraz opisany ` Nr. Końcowy 191`
na blejtramie opisany: `V - 17 - 191`
na odwrociu nalepki galeryjne: Związek Artystów Plastyków w Zamościu, Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, Galeria 72 w Chełmie, Galeria Sztuki BWA Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, BWA w Łodzi, Galeria Studio, Biuro Wystaw Artystycznych w Legnicy
- kolekcja prywatna, Poznań
- Związek Artystów Plastyków w Zamościu, 2-30 maja 1974
- BWA w Legnicy, 8 września 1974
- Galeria Studio, Biuro Wystaw Artystycznych w Legnicy, 16 grudnia 1974 - 15 stycznia 1975
- BWA w Łodzi, 1978
- Galeria Sztuki BWA Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, 1982
- Galeria 72 w Chełmie, 20 stycznia 1984 - 20 lutego 1984
- Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, grudzień 1984 - styczeń 1986
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy`, (08.09.-07.10.2001), Cykl V, poz. 17, nr 191

Wilno (zima), 1997 r.

olej/płótno, 61 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: `WILNO - DWURNIK 97`
opisany na odwrociu: `1997 | E. DWURNIK WILNO | IX 886 | 2365`
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy`, (08.09.-07.10.2001), Cykl IX, poz. 886, nr 2365

Kuchnia Eli, 2010 r.

akwarela, tempera/papier, 24 x 31,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `KUCHNIA ELI 2010 | E.DWURNIK`
opisany ołówkiem autorsko na odwrociu: tytuł, data 6.03.2010, wymiar, spis NR. 2289, dwa stemple

Czerwone tulipany, 2008 r.

akryl, olej, płótno, 100 × 73 cm
sygn. i dat. p. d.: E.DWURNIK.08
na odwrocie autorski napis: 2008/ E.DWURNIK/ "CZERWONE TULIPANY"/ NR: XXIII 238-3879

Planty krakowskie (1967)

sygn. dat. p.g.
technika mieszana, papier
29.5x42

Liceum nr 5, 2008 r.

akryl / plotno, 30 x 30 cm, sygn.

liczba obiektów: 1062