1 zł
2 600 000 zł

MODZELEWSKI Jarosław (ur. 1955, Warszawa)

Do bufetu KC, 1983 r.

akwarela, ołówek/papier, 39,5 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DO BUFETU KC | Jarosław Modzelewski | 1983 | akwarela'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wieczór

tempera żółtkowa, akryl
41 x 36 cm

Bandery, 2009 r.

tempera żółtkowa/płótno, 180 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | 2009 | "Bandery" | 180 x 140 | tempera ż.'

- Wystawa z cyklu "Sztuka Polska" - Różni malarze z ASP w Warszawie, Galeria "A" im. Michała Faryseja Stargardzkiego Centrum Kultury, Stargard Gdański, 28.10-10.12.2016
- Uśpiony kapitał - sztuka z kolekcji Bożeny i Andrzeja Bonarskich, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa, 29.05-29.07.2012
- Jarosław Modzelewski. a. przyroda, b. przemysł, c. kultura i wypoczynek (szeroko rozumiane), Galerii aTak, Warszawa, 27.05-31.07.2010
- Wystawa z cyklu "Sztuka Polska" - Różni malarze z ASP w Warszawie, Galeria "A" im. Michała Faryseja Stargardzkiego Centrum Kultury, Stargard Gdański 2016 (reprodukcja na plakatach i zaproszeniach)
- Jarosław Modzelewski. a. przyroda, b. przemysł, c. kultura i wypoczynek (szeroko rozumiane), katalog wystawy w Galerii aTak, Warszawa 2010, s. 46 (il.)
- Uśpiony kapitał 3 - Sztuka z kolekcji Bożeny i Andrzeja Bonarskich, katalog wystawy w Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa 2012

Bez tytułu, 2018

ceramika szlachetna, malowany podszkliwnie, szkliwo przezroczyste, unikat
wys. 78 cm, średnica 25 cm,
sygn. u dołu: OKO / Malwina Konopacka / 2018 / Teresa / No 6 / JModzelewski
SPRAGNIENI PIĘKNA 2018 / MNW / Przyjaciele

Scena rodzajowa, 1990 r.

olej/płótno, 136 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "SCENA RODZAJOWA" | olej 136 x 190 | 1990'

- Givon Gallery, Tel Aviv, Izrael

- "Moje obrazy w Białymstoku", Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok, 1991

- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Kraków 2006, poz. kat. 178, s. 173
- Jarosław Modzelewski. Obrazy, katalog wystawy Galeria Prowincjonalna, Słubice; Galerie B, Frankfurt n/O, 1996 (il.)
- Kalendarium, [w:] Gruppa 1982-1992, katalog wystawy, Galeria Zachęta, Warszawa, 1992/1993, s. 48-110
- Danuta Kudła, Modzelewski, "Artelier", nr 1, 1992, s. 27-28 (il.), jako "Młodzi piłkarze"

Karmienie psów, 1987 r.

olej/płótno, 139 x 214 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "Karmienie psów" | olej 139 x 214 | 1987'

- "Mam 32 lata i mieszkam w Warszawie", Pawilon SARP, Warszawa, 1987

- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Kraków 2006, poz. kat. 131, s. 165
- Jarosław Modzelewski. Mam 32 lata i mieszkam w Warszawie, katalog
wystawy, Pawilon SARP, Warszawa, 1987, poz. 25

LEŚNY KRZYŻYK, 2007 r.

tempera żółtkowa/ płótno, 136 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany: JAROSŁAW MODZELEWSKI | LEŚNY KRZYŻYK | temp. żółtkowa | 136 x 120 | 2007 w kółku

Pragnienie złączenia się z Bogiem wg Ikonologii Cesare Ripy, 2017 r.

tempera żółtkowa, akryl na tekturze, 36 x 43 cm, sygn.

Głowa Schillera, 1985 r.

gwasz/papier, 130 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JModzelewski | 1985'
na odwrociu opisany: 'JModzelewski | 1985 | głowa Schillera | gwasz'

- Stare papiery, katalog wystawy indywidualnej, Warszawa, s. 55

Żaglowiec

inkografia, papier, 39 × 59 cm (zadruk), 42,5 × 61,5 w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: JModzelewski
l. d.: 9/100 M

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Czerwona łódka, 2014 r.

tempera żółtkowa/płótno, 60 x 79,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAROSŁAW 2014 | MODZELEWSKI | "Czerwona łódka | 60 x 80 | temp. żółtkowa'

Bohater i anioł, 1987 r.

olej/płótno, 150 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "Bohater i anioł" 1987 | olej 115 x 150'

- kolekcja prywatna, Francja
- "Mam 32 lata i mieszkam w Warszawie", Pawilon SARP, Warszawa 1987; Grupa "Gruppa", Galeria "Na Ostrowie", Wrocław 1988
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Kraków 2006, poz. 125, s. 164
- Jarosław Modzelewski (kat.), 1987, poz. 53; Kalendarium w: Gruppa 1982-1992: Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk, Ryszard Woźniak, Galeria Zachęta, Warszawa, XII 1992 - II 1993, oprac. Maryla Sitkowska

Drzewko oliwne, 2007 r.

tempera/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław 2007 | Modzelewski | "Drzewko oliwne" | temp. ż. | 146x114'

- Salon Letni, Galeria aTak, Warszawa 1-19.09.2009

Para, 2006 r.

gwasz/tempera/karton, 40 x 50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'JModzelewski 2006' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "Para" 2006 | gwasz, temp. | 40 x 50'

*opłata droit de suite

Piesek drapie się za bramą, 2001

tempera żółtkowa, płótno; 80 x 100 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opisana: Jarosław 2001 [data w kółku] / Modzelewski / "Piesek drapie się za bramą" / temp. ż. 80 x 100;
Obraz wystawiany, reprodukowany i opisany: - Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 210, kat. 354, repr.

WIESZANIE PRANIA, 2016

tempera żółtkowa, płótno
60 x 80 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jarosław 2016 [w owalu] | Modzelewski | "Wieszanie prania" | 60 x 80 | tempera żółtkowa

PRZEDWIOŚNIE, 2017 r.

tempera żółtkowa/płótno, 120 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | Przedwiośnie | tempera żółtkowa | 120 x 135 | 2017 w owalu

Pranie brudnych pieniędzy, 2007 r.

tempera żółtkowa/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | 2007 | "Pranie brudnych | pieniędzy" | (mały) 92x73 | temp.ż."
na blejtramie papierowa nalepka z opisem pracy z Galerii aTak

- Pejzaż południa. Toskania 2007, wystawa poplenerowa Jarosława Modzelewskiego i jego gości, Galeria aTak, Warszawa, 8.05.-7.06.2008
- Pejzaż południa. Toskania 2007, katalog wystawy poplenerowej Jarosława Modzelewskiego i jego gości, Warszawa 2008, s. nlb.

Opierający się o ścianę, 1988 r.

olej/płótno, 180 x 90 cm
sygnwany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | 1988 | "Opierający się | o ścianę" | 180x90 olej'

- zakup od artysty, lata 90.

- Przegląd z malarstwa - review of the painting, katalog wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kraków, 05. 2000
- Zivopis molodych, Narodna Kartinaaja Galereja, Lwów; Galeria Pracowni Artystycznych, Moskwa, 1989
- Woyzeck. Po co nam budy? Budy to my mamy w sobie,
Teatr Studyjny, Łódź, 1989
- Utrudniają zwierzętom wypluwanie wziętych do pyska przedmiotów, Galeria DESA, Warszawa, 1988

- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977 - 2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, il. 134, s. 165
- Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa - review of the painting, katalog wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, 05. 2000, Kraków 2000, kat. 20, s. 70 (il.)
- Kalendarium, [w:] Gruppa 1992 - 93, katalog, s. nlb. (il.)
- 6 Kunstmaler aus Warschau, Deutches Herzzentrum,
Berlin, Niemcy,1989, s. nlb. (il.)

liczba obiektów: 369