1 zł
2 600 000 zł

CHROMY Bronisław (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

Smok wawelski, bozzetto

brąz patynowany, 31 x 14 x 17 cm
sygnowany na spodzie: `B. CHROMY`

- Porównaj: Bronisław Chromy, [red.] Jerzy Madeyski, Kraków 2008, s. 64 (il.)

cena wywoławcza: Wykup abonament

PAW

Brąz patynowany, wys. 56 cm

MRÓWKA

Brąz patynowany, kamień, 35x15 cm

Kot

kamień, brąz; wys. 16,5 cm;
sygn.: CHROMY (na głowie kota);

Owieczka

kamień, metal; wys. 31 cm

Para ibisów

brąz patynowany, drewno złocone; wymiar ok.: 6,5 x 11,5 x 5 cm

Zestaw 3 medali

1/ kolisty; av.: pośrodku postać w sutannie, w pozie oranta ze wzniesionymi ramionami, nad głową otwór - tworzący aureolę; wzdłuż krawędzi napis: "KANONIZACJA SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II"; rv.: postać jw., wokoło napis: "WYSTAWA FILATELISTYCZNA KRAKÓW 2014"; sygn.: "B. CHROMY" / nr "74"; brąz odlew, patyna, średnica 10,8//11 cm, grubość 2 cm.
2/ kolisty, ażurowy; av.: pośrodku znaczek z ząbkowaną krawędzią i gołąbkiem pokoju w locie; w otoku napis: "ZA ZASŁUGI DLA ROZWOU PUBLIKACJI FILATELISTYCZNYCH"; rv.: pośrodku napis: "KRAKÓW"; w otoku "POLSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW"; na rancie sygn.: "B. CHROMY"; brąz, odlew, patyna, średnica 7,6 cm, grubość 1 cm; etui: tektura, czerwone kaliko, biały ryps, tkanina czerwona wzorzysta, 11 x 11 x 2,2 cm.
3/ kolisty, reliefowy; av.: kręgi układu słonecznego i napis: "UNIVERSITAS JAGIELLONICA CRACOVIENSIS"; rv.: kręgi jw.; pośrodku poziomy pas z wyobrażeniem stojącego tłumu postaci; na brzegu sygn.: "CHROMY"; brąz, odlew, srebrzenie galwaniczne; średnica 8,7 cm; grubość 0,6 cm; etui - tektura, pąsowa skóra, złocone tłoczenia introligatorskie, atłas, plusz; 13,5 x 13,5 x 2,8 cm.

Zestaw 8 medali

1/ kolisty, reliefowy, ażurowy; av.: pośrodku zarys stadionu, z napisem: "X / LAT / 1970/ 1980" (prześwit wokół rzymskiej dziesiątki) i sylwetkami biegaczy; rv.: wokół "X" - zarysy biegaczy, lekkoatletów, kolarzy, piłkarzy; b. sygnatury; brąz, odlew, patyna; średnica ca 8,5 cm, grubość 1 cm; etui: tektura, płótno, jedwab, plusz, 13,8 x 13,9 x 3 cm.
2/ kolisty, ażurowy, reliefowy, w kształcie rozerwanej uszczelki; av.: pośrodku stojąca maleńka postać, po bokach poziomo napis: "ZA MĄD / ROŚĆ" // "I DOBRĄ / ROBOTĘ"; rv.: napis: "GAZETA KRA / KOWSKA / 1985"; na rancie sygn.: "B. CHROMY"; brąz, odlew polerowany, patyna; średnica 11//11,5 cm, grubość 2,8 cm; etui- tektura, skóra pasowa, złocone tłoczenia, plusz fioletowy, 17,6 x 17,6 x 3,7 cm.
3/ kolisty, reliefowy; av.: profil Lenina, w kole; z lewej napis: "W 100 ROCZNI / CĘ URODZIN / W. I, LENINA / 22. IV . 1970"; powyżej zarys gór, u dołu Barbakan krakowski; rv.: profil Lenina oraz "mapa" z nazwami miejscowości, w których bywał Lenin; b. sygnatury; brąz, odlew, patyna; średnica 8,2 cm, grubość 0,7 cm.
4/ kolisty, reliefowy; av.: Sokół ze sztangą w szponach, obok herb Zakopanego, wyżej napis: "KRAJOWY ZLOT SOKOLSTWA POLSKIEGO / ZAKOPANE / 11 - 13. 06. 2004"; rv.: napis w 3 łukach: "1894 - 110 LAT - 2004 / T. G. "SOKÓŁ" / W ZAKOPANEM"; z prawej strony brodata twarz 3/4 w lewo; obok napis: "WŁADYSŁAW / hr. ZAMOYSKI / 1852 - 1922"; brąz, odlew, patyna; średnica 8,7 cm, grubość 0,9 cm.
5/ kolisty, ażurowy; av.: pośrodku otwór, ze stojącą postacią Kopernika; na krawędzi u dołu napis: "I LICEUM EKONOMICZNE IM. M. KOPERNIKA W KRAKOWIE"; rv.: napis: "ROK ZAŁOŻENIA 1882"; brąz, odlew, patyna zielona; średnica 8,6 //9,2 cm; grubość 1,1 cm.
6/ półkulisty; av.: na wypukłej stronie - napis: "VIII / BIENNALE / PLAKATU / POLSKIEGO / KATOWICE / 1979"; rv.: na powierzchni płaskiej - wy obrażenie płacht plakatów; brąz, odlew, patyna; srednica 4,3 cm, wys. 2 cm.
7/ kolisty, reliefowy; av.: nieregularne wgłębienie z zarysem drzew; napis: "XXX LAT PRL / 1944 / 1974"; rv.: w nieregularnym wgłębieniu zarysy kopalni i napis: "SOSNOWIEC"; niżej herb miasta pod koroną muralis; na rancie sygn.: "B. CHROMY"; brąz, odlew, srebrzony; średnica 9,3 cm, grubość 1,2 cm; etui - tektura, płótno białe i niebieskie, srebrne tłoczenia, satyna, 13 x 13 x 2,2 cm.
8/ sześciokątny, reliefowy; av.: napis: "1945-1980 / XXXV LAT KRAKOW / SKICH ZAKŁADÓW / ELEKTRONICZNYCG / UNITRA - TELPOD"; rv.: zarys oka, ze znakiem firmowym UNITRY w źrenicy; brąz, odlew, patyna zielona; 7,2 x 9,3 x 1,3 cm; etui - tektura, kaliko imitujące brązową skórę, sukno, satyna; 2,4 x 10,7 x 12,6 cm.

Madonna z dzieciątkiem

brąz patynowany / opal, wys.42 cm, sygn.

Chrystus ukrzyżowany, ok. 1977

Brąz patynowany; studium do rzeźby Z życia do życia znajdującej się w nowohuckim kościele Arka Pana; ostateczna wersja rzeźby, odlana przez miejscowych hutników, dominuje w nawie świątyni.

Rodzina

brąz patynowany, kamienie półszlachetne;
33 x 26 x 46 cm

Zestaw 3 medali okolicznościowych

1. Medal "Joanni Paulo II (...)"
awers: w centrum stojąca postać papieża z wyciągniętymi do góry rękoma; u góry napis JOANNI PAULO II SERVO VERITATIS "; rewers: pośrodku dwa berła pod koroną muralis; w górnym otoku napis: " IMMEMORIAM DOCTORATUS H.C. UNIVERSITAS JAGIELLONICA 22 JUNI 1983 "; brąz lany ?; 8,2 x 9,8 cm;
2. Medal "100 lat archiwum (...)"
awers: w centrum kompozycji napis: 100 LAT WOJEWóDZKIEGO ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W KRAKOWIE oraz daty rocznicowe: 1878-1978 u dołu medalik z bramą miejską; rewers: u góry symboliczny tort ze świeczkami poniżej druga strona medalika przedstawiającego Orła Białego; brąz; 7,6 x 8,3 cm
3. Medal "Wojewódzki Konserwator Zabytków (...)"
awers: w centrum po lewej: dwa księżyce w kształcie rogala odwrócone od siebie, napis po prawej: WOJEWóDZKI KONSERWATOR ZABYTKóW ARCHEOLOGICZNYCH W KOSZALINIE.
rewers: wzdłuż medalu po prawej trzy stągwie napis po lewej: XV LAT OCHRONY ZABYTKóW ARCHEOLOGICZNYCH W WOJEWóDZTWIE KOSZALIŃSKIM 1958-1973. - brąz; 5,8 x 6,6 cm

Rodzina

niesygnowany
brąz patynowany
33x26x43

Dwa medale okolicznościowe

Medal "500 rocznica urodzin Kopernika"
awers: w centrum stojąca postać astronoma, wokół przenikające się sfery niebieskie; w otoku napis: "W 500 ROCZNICĘ URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA"; rewers: pośrodku dwie tarcze herbowe pod corona muralis [herby Torunia i Krakowa]; w dolnym otoku napis: "ME GENUIT TORUNIA - CRACOVIA ME ARTE POLIVIT";
brąz, lany, patynowany, średnica 12 cm. Polska, 1973.

Owieczka

brąz patynowany / kamień, wys.20 cm, sygn.

Sowa

brąz patynowany, wys.: 39,5 cm

Literatura:
porównaj - Jerzy Madeyski, Bronisław Chromy, Kraków 1994, s. 73 (il.)

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Anioł

brąz
wys. 85 cm.

Bez tytułu, 2013 r.

rzeźba, kamień, brąz, wys. 40 cm, sygn.

Rzeźba z okazji rocznicy przybycia franciszkanów do Krakowa

Rzeźba z okazji rocznicy przybycia franciszkanów do Krakowa, z wizerunkami braci zakonnych w partii centralnej i donatorów zakonu: św. Kingi i księcia Bolesława Wstydliwego, brąz, odlew, sygn. na podstawie: B. Chromy, wys. 10,5 cm, szer. 13,5 cm

liczba obiektów: 254