1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Bez tytułu, 1981

akryl, deska, płyta pilśniowa, 33 x 33 cm (58,5 x 58,5 cm z oprawą)
sygn. na odwrociu: 1981 | H. Stażewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, 1976

akryl/płyta, 22,5 x 22 cm
sygn. i dat. na odwrociu: 1976 / H. Stażewski oraz słabo czytelna pieczątka: DOZ ... z numerem: DZ III 95986

RELIEF NR 72, 1974

akryl, płyta, 64,5 x 64,5 cm
sygn. na odwrocie: nr. 72 H. Stażewski 1974
na odwrocie naklejka depozytowa z numerem D.3198/159

PROWENIENCJA:
Wrocław, kolekcja prywatna
depozyt Muzeum Narodowego we Wrocławiu

RELIEF NR 12, 1975

akryl, płyta, 64,5 x 64,5 cm
sygn. na odwrocie: nr 12 1975 H. Stażewski
na odwrocie naklejka depozytowa z numerem D.3198/161, oraz naklejka eksportowa na
wystawę "15 Polnische Künstler " w Augsbure w 1978 roku.

PROWENIENCJA:
Wrocław, kolekcja prywatna
Augsburg, Ratusz Miejski, 15 Polnische Künstler, 30 wrzesień - 5 listopad 1978.

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1930/1977

serigrafi a, papier, 69,5 x 78 cm
sygn. i opisany p.d.: 77/100 H.Stażewski 1930/1977

KOMPOZYCJA, 1929/LATA 70. XX W.

serigrafi a, papier, 52 x 62,5 cm
sygn. p.d.: H.Stażewski

REDUKTIONEN, 1976

serigrafi a, papier, 32 x 32 cm
sygn. p.d.: H. Stażewski 1976
edycja: E/A 10/20
teka 4 serigrafi i Henryka Stażewskiego opatrzona tekstem Ryszarda Stanisławskiego została wydana w 1977 roku w 30 egzemplarzach i 12 edycjach autorskich, sygnowanych i numerowanych (10/20)

Kompozycja geometryczna, 1983 r.

akryl/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1983 | H. Stażewski'
na odwrociu nalepka transportowa i nalepka z domu aukcyjnego Agra-Art w Warszawie z 2003 roku

- Agra-Art, 2003
- kolekcja instytucjonalna, Polska
- Henryk Stażewski. Reliefy, Galeria Starmach, Kraków, styczeń - marzec 2001
- Henryk Stażewski. Reliefy / Reliefs, katalog wystawy w Galerii Starmach, Kraków 2001, s. 15 (il.)

Kompozycja geometryczna, 1930/77 r.

serigrafia/karton, 70 x 79 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: '73/100 H.Stażewski 1930/1977'

Bez tytułu, 1979 r.

akryl/płyta pilśniowa, 43,5 x 44 cm
opisany i datowany na odwrociu: '1979 | H. Stażewski'
na odwrociu pieczęć oraz papierowa nalepka z opisem pracy w języku niemieckim

- Galerie Hoffman, Niemcy

Kompozycja, 1977

akryl, płyta pilśniowa; 35 x 35 cm (wymiar całości kompozycji w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski oraz słabo czytelna pieczątka: WOZ ... z numerem: OZ III 4412 / 87.

Chopin

autolitografia, papier, 63 × 40 cm
sygn. ołówkiem p. d.: H. Stażewski
l. d. ołówkiem: autolitografia N12/odbito
150 egz.

akryl, płótno, 50 x 50 cm, sygn. p.d.: H. Stażewski

*

Relief multiple

sygn. na odwrociu
technika własna (metal, płyta)
38x25 cm

Relief, 1967 r.

relief, metal biały/płyta pilśniowa, 42 x 34 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1967 | H. Stażewski'

- Galeria Starmach, Kraków, 1. połowa lat 90.
- kolekcja prywatna, Kraków

Kompozycja abstrakcyjna VII, 1958 r.

relief, olej/płyta pilśniowa, 29,5 x 41,5 cm
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy, nalepka wystawowa z Galerie Chalette, nalepka wystawowa z Musée d'Art et d'Histoire w Genewie oraz etykieta z informacją o udziale pracy w genewskiej wystawie

- zakup bezpośrednio od artysty
- Galeria Chalette, Nowy Jork, zakupiony w maju 1961
- kolekcja prywatna, USA

- "6 Contemporary Polish Painters", Galerie Chalette, Nowy Jork, kwiecień 1961
- "Construction and Geometry in Painting. From Malevitch to
'tomorrow'", Galerie Chalette, Nowy Jork, marzec 1960
- "Pologne. 50 Ans de Peinture", Musee d'art et d'Historie, Genewa, 24.10-29.11.1959
- "Henryk Stażewski. Malarstwo", wystawa indywidualna, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Galeria Kordegarda, Warszawa, maj 1959

- Henryk Stażewski, katalog prac, Warszawa 1965, s. nlb. (il.)
- Dobrochna Strumiłło, Kolorowe reliefy Henryka Stażewskiego, "Projekt", nr 4(31), 1962, poz. 48 (il.)
- 6 Contemporary Polish Painters, katalog wystawy w Galerie Chalette, Nowy Jork 1961, s. nlb. (il.)
- Wystawa prac Henryka Stażewskiego, katalog wystawy w Kordegardzie gmach Ministerstwa kultury i Sztuki, Warszawa 1959, s. nlb. (il.)

Refief nr 21, 1975 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 61,5 x 61,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 21 | H. Stażewski | 1975'
na odwrociu papierowa nalepka depozytowa z Galerii Foksal

- Galeria Foksal (depozyt)

Relief nr 103, 1975 r.

akryl, tusz/papier naklejony na płytę, 30 x 30 cm
sygnowany na odwrociu: 'H. Stażewski', opisany i datowany na odwrociu: '103 - 1975'

- Galerie Hoffmann, Friedberg

Relief, 1968

relief klejony / akryl, płyta; 51 x 47 cm
sygnowany na odwrocie g.śr.: "H. Stażewski 1968"; d.śr "NW - 16/70"; nalepka "Atelier 72"
- Polish Art Festival | Edinburgh International Festival "Atelier ‘72", 20.08-9.09 1972, Edynburg

Relief, 1970

relief/akryl, płyta; 30x30 cm
sygnowany na odwrocie: "H. Stażewski | 1970"

liczba obiektów: 616