1 zł
2 600 000 zł

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

RÓŻE olej na tekturze, 33 x 24, 4 cm

na odwrocie: KWIATY, szkic (zapewne poniechany)
Na krośnie kartka z odręcznym napisem "Kwit tymcz. 518 / Boznańska "Kwiaty" oraz drukowana, uszkodzona naklejka "…ARTISTIQUES ENCADREMENTS, Boulevard Raspail, Paris 14"

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

MOTYW MIEJSKI, 1907

olej na tekturze naklejonej na płytę, 46 x 61 cm, sygnowany p.d.
"Olga Boznańska 907"
Ekspertyza Adama Konopackiego.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

RÓŻE, 1900-1910

Olej, tektura,
33 x 24,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

W pracowni

olej, płótno
68 x 110 cm
sygn. p. g.: olga boznańska / 918

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

KWIATY, około 1930

Olej, tektura, 33 x 24,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

W PRACOWNI

olej, płótno, 68 x 110 cm;

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Róże

olej, tektura, 47x 34,
sygn. p.d.: Olga Boznańska
Reprodukowany w albumie: IMPRESJONIZM POLSKI, strona 126 autor: Barbara Kokoska,
Wyd.: Wydawnictwo Ryszard Kluszyczyński, Kraków 2001 r.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY W SZALU, 1913

olej, tektura,
83 x 60 cm
Na odwrocie napisy ołówkiem: W.S.Stimmel oraz Boznańska.
Nalepka paryskiej firmy P.Naves zajmującej się opakowywaniem i przewozem obrazów i dzieł sztuki.
Nalepka Carnegie Institute w Pittsburghu z tytułem obrazu Portrait de jeune femme oraz nazwiskiem i adresem Olgi Boznańskiej.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie, czas powstania: 1928 - 1937

olej, tektura
43,5 x 35,5 cm
Obraz pochodzi z kolekcji rodziny Edwarda Chmielarczyka, kolekcjonera i zarazem

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET IZY BOZNAŃSKIEJ, SIOSTRY OLGI,1887

pastel, papier,
50.5 x 38.4 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: Boznańska 87 ; poniżej mniej wyra¼nie: Boznańska ; po lewej u góry ślady zatartego, autorskiego (?) napisu ołówkiem

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MĘŻCZYZNY

olej, tektura,
29.8 x 23.8 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Olga Boznańska
na odwrocie nalepka z autorskim (?) napisem atramentem: Portrait | L`homme blond | Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

ołówek, papier, 36,5 x 26,5 cm
sygn. p.d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Studium kwiatów doniczkowych

olej, płótno, 30 x 20 cm;
sygn. l.d.: Olga Boznańska
Praca z monachijskiego okresu twórczości artystki. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez dr. K. Buczkowskiego z 16. V. 1950 r.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret dziewczynki

olej, tektura; 34,5 x 26,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

MARTWA NATURA Z JAPOŃSKź LALECZKź, ok. 1920

olej, płótno naklejone na tekturę,
32.7 x 40.8 cm
sygnowany p.d.: Olga Boznańska
Na odwrocie w l.d. rogu owalny stempel o treści: THE PARIS AMERICAN ART Co | 125 | Boul(.) de Monparnasse | et | 2, Rue Bonaparte, 2 | PARIS.
Owalna nalepka z napisem atramentem: 595 | Boznanska | Ponfées (?)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Róże

olej, tektura; 19 x 25 cm;
sygn. p. d.: Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Głowa w hełmie

ołówek, papier
50 x 37 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Szkic z motywem kwiatów-obraz dwustronny

olej, tektura, 33 x 24 cm;
na odwrocie na blejtramie fragment nalepki z paryskiej galerii oraz kartka z nazwiskiem autorki,
nr 518 i tytułem "Kwiaty"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Głowa w hełmie, 1876

ołówek, karton, 44,5 x 32,5
sygn. ołówkiem p.d.: 12 Janvier 1876 / Olga

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1900-1905

Olej, tektura;
74 x 60,5 cm
Sygnowany p. d: Olga Boznańska

liczba obiektów: 145