1 zł
2 600 000 zł

BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)

DZIEWCZYNA Z DZBANEM

Pastel na papierze
47,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partou)
Sygnowany p.d. - "WBorowski"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dzieci bawiące się z kozłem

pastel, ołówek, papier, 27 x 32,5
sygn. p.d.: W Borowski

PORTRET ŻONY

ołówek, olej na papierze,
26 x 18 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "WB."

Lato, ok. 1930

pastel, karton,
91 x 69 cm

Napad zbójników na dyliżans

litografia, papier, tło kolorowane akwarelą, wym.: 324 x 410 mm,
sygn. oł. p.d. (w obrębie kompozycji).

Martwa natura z jabłkami

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 39 x 29 cm
sygn. l.d.: "WBorowski"

Scena idylliczna w sadzie

pastel, papier
92x69.5
sygnowany l.d.

"Praca. Budujemy dom", ok. 1950

olej, płótno 80 × 90,5
sygnowany u dołu po prawej: "WBorowski"
na odwrocie kartka Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych i druga uszkodzona i nieczytelna

Na balkonie

Akwarela, ołówek papier, 19 x 13 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- WB

Martwa natura z jabłkami

olej, płótno, 46,5 x 33,5 cm; sygn. p.d.: Wborowski

Ilustracje do Iliady Homera

XXIV tablice o wymiarze 54x44cm
pastel na papierze, sygn.

Scena na balkonie

tusz lawowany, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
19 x 13 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: W.B.

Autoportret, ok. 1950

olej na płótnie,
wymiary: 94 x 75 cm,
sygn. l.d. "W. Borowski".

PORTRET ŻONY

Olej, papier; 27,8 x 19,3 cm. Sygnowany ołówkiem p.d.: WB
Na odwrocie nalepki z wystaw:
1. Muzeum Narodowe w Gdańsku, z dopiskiem: Wystawa: |
Kolekcja pakoska - wokół | krakowskiej "Sztuki" | IX. 2001 - I. 2002
2. Muzeum Okręgowe w Toruniu, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska. Wokół krakowskiej | "Sztuki"": 11. 08. - 29. 10. 2000 r.
3. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, z dopiskiem:
Wystawa czynna od 12. 03. 01. | do 03. 09. 2001 r.

PORTRET DŁUGOWŁOSEJ DZIEWCZYNY

Pastel na papierze 42 x 32 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "W.Borowski"

Martwa natura z jabłkami i butelką

olej, płótno na płycie, 40,5 x 30 cm; sygn. l.d.: WBorowski

Martwa natura

sygnowany l.d.
olej płótno /tektura
40.4 x 31.5

PORTRET ŻONY

Olej na papierze 26 x 18 cm
Sygnowany monogramem p.d. - "WB"

Szczęście rodzinne

pastel, papier
73 x 90 cm

liczba obiektów: 108