1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pędzący zaprzęg

piórko, tusz, papier, 21 x 34 cm. Na odwrocie Koń w stajni oraz sygnowanie: J.Malczewski i numer: 35 Ze zbiorów Marii Malczewskiej.
Por.: Jacek Malczewski 1854 - 1929. Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 1998, s. 13, il.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

JUŻ ŁAN ZŻĘTY, ok. 1918

olej, dykta, 67 x 57,2 cm; sygnowany u dołu z prawej [wzdłuż krawędzi] : J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOMPOZYCJA SYMBOLICZNA

olej, płótno, 123,5 x 73 cm; sygnowany u dołu z prawej: Jacek Malczewski 1898 - 18/8 1910

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno
47,4 x 26 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa kobiety w profilu, 1905

olej, deska; 37 x 46 cm;
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: J. Malczewski 1905

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic - dziewczyna przy studni, lata osiemdziesiąte XIX wieku

akwarela, papier; 35 x 17 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po środku u dołu: J.Malczewski | Ukraina

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA SYMBOLICZNA, ok. 1890

olej na tekturze, 15,5 x 30 cm, sygnowany l.g. "J.Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia głów postaci

ołówek, tusz lawowany, akwarela, papier, 13 x 22 cm; sygn. p.d.: JMalczewski;
na odwrocie studia postaci oraz okrągła pieczęć Ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium okuć księgi

akwarela, ołówek, papier, 31 x 29,5 cm (w świetle oprawy); napis. l.d.: okucie książki/ kościelnej znajdującej się/ u Bożego Ciała w Krakowie; na odwrocie pieczęć ze zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do „Zatrutej studni"

olej, tektura, 25 x 35 cm; sygn. p.g.: J. Malczewski/ 1901
Na odwrocie: nalepka PP Desa - O. Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Na progu dworu

olej, sklejka, 70 x 104 cm, sygn. p.d.: Jacek Malczewski 1920

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret podwójny, jesienią, ok.1906

olej, płótno, 64 x 94 cm, Ekspertyza Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

GŁOWA UKRZYŻOWANEGO (?) CHRYSTUSA W KORONIE CIERNIOWEJ, ok. 1925 r.

Kredki, węgiel, pastel, biele gwaszem, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 35,8 x 67,7 cm
Sygn. p. d. twardym ołówkiem: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CÓRKA JULIA WE WNĘTRZU, 1923 r.

Olej, płótno, 57,5 x 66,5 cm
Sygn. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: J Malczewski 1923
Na odwrocie napis odręczny: Drogiemu Feliksowi Meyznerowi w 1922 |
J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM RYSUJĄCEGO MĘŻCZYZNY

Ołówek, papier; 19 x 24,5 cm w świetle passe - partout
Na odwrocie okrągła pieczęć z herbem w centrum: "ZE ZBIORÓW | MARJI MALCZEWSKIEJ"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM ANTYCZNEJ GŁOWY MĘDRCA

Ołówek, papier; 24 x 18 cm w świetle passe-partout

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z CYKLU

Olej na płótnie naklejonym na tekturę 62 x 47 cm
Sygnowany p.d. - "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICOWNIK

10 kartek różnych szkiców ołówkiem i kredką, jeden szkic datowany "Lipiec 1897", w fabrycznym "Zeszycie rysunkowym" J. F. Fiszera, w Krakowie, w formacie
20 x 25 cm, na obu okładkach okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DWÓR W WIELGIEM, 1922

szkic rysunkowy piórkiem, 14,5 x 19 cm (w świetle passe-partout), datowany p.d.: "czerwiec 1922", na odwrocie napis: "Wielgie dom rodzinny ojca artysty"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SIANOKOSY

piórko, tusz, 36 x 46,5 cm, sygnowany p.d.: "Murarka (?) 1908/Malczewski", w lewym dolnym rogu - pieczęć wdowy po artyście z herbem Tarnawa

liczba obiektów: 1290