1 zł
2 600 000 zł

TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)

Bukiet kwiatów, 1920

olej, płótno, 61 x 65 cm
sygn. i dat. p.d., mała naprawa

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kwiaty, 1925 r.

olej/płótno, 33 x 55 cm
sygnowany p.g.: 'W. Terlikowski' oraz sygnowany i datowany p.d.: 'W. de | Terlikowski | 1925'
na odwrociu papierowa nalepka firmy ramiarskiej

- kolekcja instytucjonalna, Polska

Pejzaż z sosnowym zagajnikiem, 1929 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. de Terlikowski | 1929'

ANEMONY

olej, płótno, 61 x 46 cm
sygn. dwukrotnie: g.ś.: 1928/Terlikowski oraz p.d.: W.Terlikowski/1928
opisany na odwrocie: Anemony

Dziecko

olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. po lewej stronie, wzdłuż krawędzi: W Terlikowski (końcówką pędzla)

Martwa natura z kwiatami i pantofelkami, 1943

olej, płótno; 41 x 27 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski, dat. l. d.: 1943

Łodzie w porcie Dinard, 1936

olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1936 W. Terlikowski

Łódź rybacka, 1915

olej, płótno, 32 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski / 1915

Portret dziewczynki, 1931

olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: 31./ W. de Terlikowski;
napis autorski l. d.: FEZ

Hiszpańska tancerka

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'

- kolekcja spadkobierców artysty
- kolekcja prywatna, Francja

Portret mężczyzny (na odwrociu: Martwa natura z bukietem róż), 1921 r.

olej/płótno, 53 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'A. ARESSY | W. de Terlikowski | 1921'
Obraz dwustronny - na odwrociu martwa natura z bukietem róż.

- kolekcja prywatna, Francja

Kwiaty w wazonie, 1938

olej, płótno; 54,5 x 37,5 cm;
sygn. wydrapana w mokrej farbie p. d.: W de Terlikowski / 1938

Pejzaż z południa Francji, 1919

olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 / Terlikowski
Na odwrocie: Martwa natura

Port

olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski

Kwiaty, 1932 r.

olej, płótno, 44 × 33 cm
sygn. i dat l. d.: 1932/Wł. Terlikowski

Wenecja

olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski

Pejzaż z mostem, 1934

olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1934 / Terlikowski (ryta końcówką pędzla w malaturze)

Pejzaż, 1928 r.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. de Terlikowski 1928'

Anemony w wazonie, 1947 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'Terlikowski | 1947'

Motyw paryski

olej, płótno; 73 x 54cm
sygn.p.d.: Terlikowski

liczba obiektów: 490