1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

M5, 1966

olej, płótno, 57,5 x 57,5 cm
op. na odwrocie: FANGOR/ M5/ 1966

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa

Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2015;
Wojciech Fangor. Space as play, Muzeum Narodowe w Krakowie, 2012.

REPRODUKOWANY:
Szydłowski S., Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości [katalog wystawy], Wrocław 2015, str. 91;
Szydłowski S., Wojciech Fangor. Space as play [katalog wystawy], Kraków 2012, str. 165;
Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2010, str. 48.

cena wywoławcza: Wykup abonament

M 6,1970 r.

olej/płótno, 121,9 x 121,9 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M6 1970 | 48’ x 48’ '
na odwrociu naklejka z Irving Galleries w Milwaukee i papierowa naklejka galeryjna z opisem pracy

- Irving Galleries, Milwaukee - kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone - kolekcja prywatna, Polska

Red 2, 1961 r.

olej/płótno, 134 x 84 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR 1961 | RED 2'

- Gres Gallery, Waszyngton - kolekcja prywatna, USA - kolekcja prywatna, Polska

- Gres Gallery, Waszyngton

MA 32, 1971

olej, płótno, 142 x 142 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ MA 32 1971/ 56" x 56"
na blejtramie: DEP. 674/134/94

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup bezpośrednio od artysty

REPRODUKOWANY:
Szydłowski S., Wojciech Fangor. Space as play [katalog wystawy], Kraków 2012, str. 184.

Hatifa, 1961 r.

offset/papier, 83,5 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

Powrót, 1960 r.

offset/papier, 85 x 58,5 cm
sygnowany p.g.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

Mury Malapagi, lata 50. XX w.

offset/papier, 61 x 86 cm
sygnowany l.d.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry; niewielkie naddarcie na lewej krawędzi

pierwsze wydanie plakatu pochodzi z 1952 roku, drugie wydanie plakatu pochodzi z lat 50. XX w.

- Porównaj: Wojciech Fangor, Mury Malapagi, rotograwiura, 1952 [w:] Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 127, poz. 265 (il.)
- Porównaj: Wojciech Fangor, Mury Malapagi, rotograwiura, 1952 [w:] Mistrzowie polskiej sztuki plakatu, Krzysztof Dydo, Bielsko-Biała 1995, s.28 (il.)

Plakat do wystawy w Summit Art Center w New Jersey , 1973 r.

offset/papier, 35,5 x 51 cm
sygnowany odręcznie piórkiem p.d.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

SU 14, 1971 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | SU 14 1971 | 50 x 50" '
na odwrociu naklejki depozytowe z Muzeum Narodowego w Poznaniu

- zakup bezpośrednio od artysty, 2002

- w latach 2012-16 obraz znajdował się na ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu
- "Wybór - Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz", Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 12.08 - 10.10.2010
- "Fangor. 50 lat malarstwa", Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa, 1990

- Wybór - Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz, katalog wystawy w Państwowej Galerii Sztuki, Sopot 2010
- Fangor. 50 lat malarstwa, katalog wystawy w Państwowej Galerii Sztuki Zachęta, Warszawa 1990

Krajobraz, około 1948 r.

olej/płótno, 80 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Kendart, Nowy Jork, 2002
- kolekcja prywatna, Charlotte, Karolina Północna, 2002 - 2013
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

- "Wojciech Fangor", wystawa indywidualna w Klubie Młodych Artystów, Warszawa 1949 (prawdopodobnie)

Chris Sztyber, Mój Drugi Świat. Kolekcja malarstwa polskiego, [red.] Jarosław Wach, Kielce 2012, s. 65

Bez tytułu, 1967 r.

akwatinta barwna/papier, 35 x 34 cm (zadruk) 61 x 51 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '40/60 1967 Fangor'

SU 10, 1972 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | SU 10 1972 | 50 x 50" '
na odwrociu papierowa nalepka depozytowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu

- "WYBÓR. Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz", Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 12.08-10.10.2010

- WYBÓR. Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 27 (il.)

#30, 1963

olej, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ #30 1963

REPRODUKOWANY:
Wojciech Fangor. Space as play, red. Stefan Szydłowski, MNK, Kraków, 2012, s. 121.

Motyw miejski - Zima, 1943

olej, sklejka, 14 x 19,8 cm;
sygn. l. d.: WFangor / 43
na odwrocie napis odręczny: Fangor 1941.

Czesław Czapliński, Summit, Nowy Jork, 16 X 1988

fotografia czarno-biała,
30 x 40 cm

Portret mężczyzny, 1948 r.

olej/płótno, 85 x 60 cm
sygnowany p.g.: `Fangor`

SU 31, 1973 r.

olej/płótno, 129,54 x 175,26 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | SU 31 1973 | 51" x 69" `

- Galeria Chalette, Nowy Jork
- kolekcja Christiana Chatmana, Waszyngton (od 1973 r.)

SU 38, 1973 r.

olej/płótno, 172 x 106,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR SU 38 1973`

SU 37, 1973

olej, płótno, 130 x 175 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU37/ 51X69

M 5, 1966/2001

serigrafia, papier
67 x 67 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: M 5 - 4/50, p.: Fangor 1966/2001

Autorska replika graficzna obrazu M 5 z 1966 roku.

liczba obiektów: 235