1 zł
2 600 000 zł

KRAMSZTYK Roman (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Mężczyzna w meloniku (Portret Mateo Hernandeza?)

olej, płótno, 70x 53 cm;
sygn. p.g.: Kramsztyk
na odwrocie napis na ramie: A.F. LAGRANGE

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z południa Francji, ok. 1921 - 22

olej, płótno, 82 x 100 cm
sygn. p.d.: Kramsztyk

olej, płótno, 70x 53 cm;
sygn. p.g.: Kramsztyk

Portret mężczyzny

olej, płótno dublowane, 55 x 46 cm
sygn. l. g.: Kramsztyk

PEJZAŻ Z LA ROCHELLE, ok. 1930

olej, płótno,
54 x 67 cm

Figobranie

drzeworyt barwny, papier,
25,5 x 18,8 cm (w świetle oprawy), 22,7 x 16,7 cm (odcisk płyty);
sygn.: l.d.: R. K (na płycie); p.d.: R. Kramsztyk (ołówkiem)
Por.: "Kramsztyk 1885-1942", Warszawa 1997, drzeworyt - s. 224, poz. kat. 224; obraz - s. 184, poz. kat. I/52.
Jest to graficzne powtórzenie kompozycji o tym samym tytule znajdującej się w Muzeum Sztuki w Łodzi (ok. 1920; olej, płótno, 132 x 97 cm).

Akt

olej, płótno, 92 x 72
nie sygn.

MIASTECZKO NAD ZATOKĄ (PEJZAŻ Z PROWANSJI) Ok. 1914 r.

Olej na płótnie
81 x 100 cm
Sygnowany l.d. - "Kramstyk"
Wystawiany - École de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka, TPSP, Kraków, 1998 r.
Literatura - École de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka, kat. wyst. pod red. J. Grabskiego, Kraków 1998, s. 95 (reprodukcja).
- Słownik Malarzy Polskich od dwudziestolecia międzywojennego do końca XX wieku, tom 2, Warszawa 2001, s. 171 (reprodukcja).
- Roman Kramsztyk. 1885-1942, kat. wyst. pod red. Renaty Piątkowskiej, Żydowski Instytut Historyczny oraz Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, poz. 19, s. 177 (reprodukcja)

Akt kobiecy

Olej, płótno,
100 x 81
Sygn. p. d.: Kramsztyk

PEJZAŻ Z COLLIOURE, 1934

olej, płótno, 65 x 81 cm;
sygn. u dołu nieco z lewej: Kramsztik.

Akt

sangwina, papier 34 x 24 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Kramsztyk

Martwa natura ze skrzypcami

olej, płótno naklejone na tekturę
77,5 x 90 cm

Głowa kobiety

olej, tektura, 36 x 32,5 cm; sygn. l.d.: Kramstyk por.: "Roman Kramsztyk 1885-1942. Wystawa monograficzna"
ŻIH-Zachęta II-III. 1997, Warszawa 1997, poz. kat. 195

Martwa natura

olej, płótno, 73 x 92 cm; sygn. p.g.: Kramsztyk

AKT SIEDZĄCY, po 1920 r.

Olej na płótnie 100 x 81 cm
Sygnowany p.d. - "Kramstyk"

Portret malarza Jana Rubczaka

olej, płótno (dublowane), 100 x 81
sygn. p.d.: Kramsztyk

Siedząca naga kobieta

olej, płótno, 92 x 73 cm;
Na odwrocie napis: pochodzi ze spuścizny po / moim Romanie Kramsztyku Janina Openheir
Por. Roman Kramsztyk. 1885 - 1942. Wystawa monograficzna, opr. R. Piątkowska, II-III. 1997, Warszawa 1997, s. 213, poz. 188, il.

Akt kobiecy

olej, płótno
91 x 71 cm

Akt kobiecy

olej, płótno
98 x 80 cm

liczba obiektów: 130