1 zł
2 600 000 zł

POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)

olej, płótno 100x300cm, 4 części

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej, płótno, 30,5 x 61 cm

Pejzaż, ok. 1953

akwarela/papier,
47 x 59 cm (w świetle passe-partout), niesygn.
Wyst.: Piotr Potworowski: Prace z lat 1953-57, Galeria Klimy Bocheńskiej, Fabryka Trzciny, 6 - 20 kwietnia 2006, Warszawa

Pejzaż nadmorski + Na scenie, lata 30. XX wieku

akwarele na szarym papierze;
wym.: 35 x 50 cm; 1.
sygn. oł. p.d.: Potworowski, 2. oł. 2. oł. p.d.: T.P.
Prace na dwóch stronach jednej karty

Bez tytułu, 1958 r.

olej, gwasz/papier,
53 x 38 cm (w świetle passe-partout0
sygn. p.d.: `P.Potworowski`
na odwrocie dedykacja autorska i data

Martwa natura ze świeczkami

akwarela, tusz, papier, 21 x 26,8 cm;
p. d. stempel: 120

olej, płótno, 20,5 x 56,5 cm

olej, płótno, 25,5 x; 46 cm
sygn na blejtramie: T. POTWOROWSKI (ołówkiem);

Pies, lata 50 XX w.

akwarela, tusz, papier, 18 x 24 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: Peter 19

Erotyk, 1953-1955

akwarela, tusz, papier, 19 x 24 cm (w świetle passe-partout)

Płonące zady wg Hoghart`a, przed 1946

olej, płótno, 25,5 x 46 cm
sygn. p.d.: TP
pierwotnie na odwrociu naklejka: "The REDFERN GALLERY Ltd. / 20 Cork Street / Burlington Gardens / Bond Street, London, W.1 / Title “Burning the Rumps" / Artist T. POTWOROWSKI. / Purchaser Miss Przewozska (sic) / Date January 1946

Kobieta przed lustrem, ok. 1958

kredka, tusz, papier, 20,2 x 13,3

Toskania, ok. 1953

technika mieszana, sklejka, 19 x 34 cm
sygn. p.d.: P.POTOWROWSKI poniżej: P.P
na odwrociu: P. Potworowski / Toscany / priz Ł 20
lewy środek: 71 x 131 / 19 x 341
Rodzina artysty
Praca posiada certyfikat wydany przez syna artysty - Jana Potworowskiego.

PROJEKT KOSTIUMU, ok. 1959-1961

pastel, akwarela, papier milimetrowy
29.7 x 20.9 cm
napisy dłg. l.g. pionowo: 41 | 42 |43 | 45, wzdłuż. g. kraw.: Pelikan, Bajkow, Doktór, Sekretarz, p.g. oł.: Wilno

Projekt kostiumu, ok. 1959-61

akwarela, gwasz, papier milimetrowy
29.7 x 20.8 cm
napisy dł. l.g.: 44 Lokaj., oł. p.g.: Wilno

29.7 x 20.9 cm
napisy dłg. l.g. pionowo: 36. | 37 | 38 (zamazany)| 39.| 40., wzdłuż. g. kraw.: Kamerjunker, Szambelan, Oficer (skreślone oł.), Mistrz ceremonji, p.g. oł.: Warszawa, IV, na wysokości barków postaci po p.: Jasno (niebieską akw.) | niebieski | i czerwo (oł.:), p.d. oł.: lampasy

Wnętrze - szkic

rysunek, kredka, tusz, papier,
16,2 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
niesygnowany

Martwa natura

olej, tektura, 34,5 x 47 cm;
sygn. p.d.: Piotr Potworowski
Na odwrocie naklejka wystawowa

liczba obiektów: 190