1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Kompozycja (1981)

sygn. dat. na odwrociu
technika własna, pilśnia
23.5x23.5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Relief kartonowy (Multipl), ed. 54/100, 1972 r.

relief/karton, 59 x 42 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'H. Stażewski 1972 ed.54/100'
edycja Galerie Stephen Hoffman

AS 4, 1985

akryl, drewno, płyta; 30,5 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: AS 4 [cyfra w kółku] / 1985 / H. Stażewski
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Francja

RELIEF, 1982

akryl, płyta pilśniowa na płycie pilśniowej
51,5 x 51,5 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem na płycie: 1982 | H. Stażewski
Na odwrocie maszynowo pisana nalepka: Kunstler: Henryk Stażewski | Titel: | Technik: collage - acryl | Grosse: 52 x 52 cm | Jahr: 1982; oraz nalepka z numerem: 02/06/09

Obraz posiada ekspertyzę sporządzoną przez dr Bożenę Kowalską dnia 11 maja 2017, stwierdzającą, że obraz jest oryginalną pracą Henryka Stażewskiego.

Kompozycja geometryczna, 1930/1977

Serigrafia, papier; wym.: 700 x 790 mm; sygn. oł. p.d.: 70/100 H. Stażewski 1930/1977. Bardzo dobry stan zachowania.

Obraz nr 58, 1973

akryl, płyta, 60 × 60 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: "nr. 58 - 1973, H. Stażewski"; pośrodku sygnowany "H. Staż"; dwie pieczątki wywozowe; nalepka Desa zagraniczna

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
Literatura:
- Henryk Stażewski, Múzeum Milana Dobeša, Bratysława 2008, s. 12
- Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2003, s. 15
- Henryk Stażewski, Múzeum Milana Dobeša w Bratysławie, 2008
- Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2003

Projekt do reliefu, 1955 - 1958

gwasz, karton, 33,5 × 24 cm w świetle oprawy
sygnowany p. d. "H. Stażewski"

Proweniencja:

Obraz nr 126, 1975

akryl, płyta, 70 × 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "nr. 126 / 1975 / H. Stażewski"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Kraków
Literatura:
- Henryk Stażewski. Ekonomia myślenia i postrzegania, oprac. M. Jurkiewicz, J. Mytkowska, W. Borowski, Fundacja Galerii Foksal, Warszawa 2005, il. s. 178.

Kompozycja geometryczna, 1974 r.

serigrafia/papier, 29,5 x 30 cm (zadruk) 59,5 x 59,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'HStażewski 1974', opisany l.d.: '99/100'

Relief Nr 32, 1971 r.

akryl/płyta, relief, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 32
- 1971 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowa nalepka depozytowa z Galerii Foksal w Warszawie z opisem pracy oraz nalepka z Galleria Milano w Mediolanie

- Galeria Foksal, Warszawa
- depozyt
- Galleria Milano, Mediolan

Abstrakcja, 1980 r.

akryl/płyta, 34,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1980 | H. Stażewski'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy z DESY

- kolekcja prywatna, USA

BEZ TYTUŁU,1986

olej, deska, 41,5 x 41,5 cm
sygn. na odwrocie: H.Stażewski 1986

KOMPOZYCJA, 1981

akryl, płyta, 33 x 33 cm
sygn. na odwrocie: 1981 / H. Stażewski

Relief nr 4, 1973 r.

akryl/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 4 - 1973 | H. Stażewski'
dedykowany na odwrociu, na blejtramie: 'KOCHANEJ ANDZIE - H. Stażewski'

- dar od artysty, 1982

- Henryk Stażewski. Malarstwo i przyjaźń, Galeria Kordegarda, Warszawa 14.10-13.11.1994

Buty Andy Rottenberg, około 1981 r.

buty skórzane w rozmiarze 39 pomalowane farbą akrylową, 13 x 25,5 x 10 cm (x2)

- dar od artysty, 1981

- Henryk Stażewski. Malarstwo i przyjaźń, Galeria Kordegarda, Warszawa 14.10 - 13.11.1994

RELIEF WOLNOSTOJĄCY BIAŁY, 1961

olej, drewno, pleksiglas
59 x 33,2 x 15 cm
sygn. na pleksiglasie l.d.: 37/100, p.d.: H. Stażewski 1961

RELIEF NR 44, 1978

akryl, technika mieszana, płyta pilśniowa, oprawne w gablotę
z plexi, 35 x 35,2 cm [z oprawą 36,8 x 36,8]
sygn. na odwrocie na płycie pilśniowej: nr 44 | 1978 | H. Stażewski
obok pieczątki zezwalające na wywóz za granicę z numerem i podpisem

RELIEF, 1979

akryl, płyta paździerzowa
44,9 x 44,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: 1979 | H. Stażewski

Obrazowi towarzyszy ekspertyza dr Bożeny Kowalskiej potwierdzająca autorstwo Henryka Stażewskiego.

bez tytułu (relief), 1980

akryl na płycie, 45×45 cm
sygnowany na odwrocie: "H. Stażewski 1980"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
Galeria Art New Media
kolekcja Helmuta Kajzara

Relief nr 61, 1973 r.

akryl/aluminium, płyta pilśniowa, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 61 - 1973 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowa naklejka wywozowa z Desy

- Galeria Sztuki Współczesnej, Nowe Miasto, Warszawa, 1973
- kolekcja prywatna, Europa

liczba obiektów: 616