1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Schody Jakuba, 1998 r.

gwasz/papier, 43,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'Jan Tarasin 98'

- Jan Tarasin, wystawa indywidualna, Galeria Sztuki Alicji i Bożeny Wahl Jan Tarasin, Warszawa, 1999

cena wywoławcza: Wykup abonament

Narodziny przedmiotów II, 1998 r.

technika mieszana/papier, 33,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 98'

WSTĘPNE ZWIĄZKI, 2008

olej, płótno
110 x 130 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 08
na odwrocie: JAN TARASIN 2008/ "WSTĘPNE ZWIĄZKI"

* opłata z tytułu "droit de suite"

EKRAN, 1963-1965

olej, płótno, 70 x 60 cm
sygn. p.d.: 63-5 Tarasin
opisany na odwrocie: Jan TARASIN 63 / 65 / "EKRAN"
na odwrocie pieczęć: Reproduction Right Reserved / By The Artist, na górnym krośnie:
MISC, na dolnym zniszczona nalepka z tekstem: [...] TARASIN [...] National Museum [...] Poland [...] Art, Tokyo

Bez tytułu, 1978 r.

serigrafia/papier, 43 x 28,5 cm
sygnowany i datowany cienkopisem p.d.: 'J Tarasin 78', opisany l.d.: '52/55'

Żagle

serigrafia barwna/papier, 33,5 x 24,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin'

Zapisy, 2006 r.

serigrafia barwna/papier, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Zapisy 5/60 Jan Tarasin 06'

Bez tytułu, 1977 r.

serigrafia/papier, 29,5 x 40,5 cm
sygnowany i datowany cienkopisem p.d.: 'J Tarasin 77', opisany l.d.: '50/55'

Kontynuacja, 1987 r.

olej/płótno, 97 x 76 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'JAN TARASIN 87'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 87 | "KONTYNUACJA"'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja Galerii Art-On, Halmstad
- kolekcja prywatna, Szwecja

Zapisy, 1993

akwarela, tusz, papier; 29,5 x 39 cm
sygnowany l.d.: "Jan Tarasin 93", na odwrocie: "Zapisy Jan Tarasin 93"

Początek, 1998

olej, płótno; 81 x 60 cm (w oprawie 96,5 x 75 cm)
sygnowany na odwrocie: "JAN TARASIN | 98 | »POCZĄTEK«"

Schody Jakuba, 1992

olej, płótno, 140 x 105 cm
sygn. p. d.: J. Tarasin, opisany na odwrociu: JAN TARASIN 72 | SCHODY JAKUBA

Pochodzenie
- Dom Aukcyjny Polswiss Art, 15.12.2012
- dom aukcyjny Desa Unicum

Przedmioty II, 1996 r.

akwarela/gwasz/papier, 49 x 62 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'JTarasin 96' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 96 | Przedmioty II'

- Galeria ARTEMIS, 2011

*opłata droit de suite

Trzy stany, 2005 r.

akwarela/papier, 43 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 05'

Kompozycja, 1986 r.

mieszana, pastel/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin | 86'

Bez tytułu, 1988 r.

sygnowany i datowany śr.d.: 'J.Tarasin 88'

Niekończący się rejestr, 1987 r.

kredka/papier, 40 x 30 cm
sygnowany i datowany ołówkiem śr.d.: 'JTarasin 1987.'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Jan Tarasin 87 | Niekończący się rejestr'

Początek II, 1999 r.

akwarela/papier, 37 x 51,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 99'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Jan Tarasin 99 | Początek II'

Cezar Balbinus i komandosi

serigrafia/papier, 39,5 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: ‘JTarasin’

WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW III, 1992

olej, płótno
140 x 105 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 92
sygn. na odwrocie na płótnie p.g.: JAN TARASIN 92 | WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW | III
na odwrocie na płótnie dwie podłużne pieczątki zezwalające na wywóz za granicę

liczba obiektów: 751