POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
olej, płótno
64 x 51 cm
nie sygnowany, na odwrociu okrągła pieczątka: ...../ Quelly X / LONDON.W.
Wystawiany i reprodukowany: Piotr Potworowski: 25 X - 24 XI 2001 Art New Media, Fundacja im. Piotra Potworowskiego, katalog wystawy CD - rom, malarstwo, poz. 11.
cena wywoławcza: Wykup abonament
PROJEKT KOSTIUMU MOLLY DO SZTUKI THORNTONA WILDERA POŚREDNICZKA MATRYMONIALNA, 1959
Przedstawienie "Pośredniczki matrymonialnej" w reżyserii Jerzego Kreczmara w 1959 r. w Warszawie, w Teatrze Współczesnym.
tusz, akwarela na papierze, 42 x 30 cm,
sygnowana p.d. monogramem "PP"; w lewym górnym rogu napis "Molly / III".
Na odwrocie niebieską kredką [obcą ręką]: "Pośredniczka matrymonialna" / Potworowski / [i ołówkiem] Drapińska"
Olej, płótno naklejone na deskę, collage; 50 x 75 cm
Sygnowany l. d. na owalu: P. Potworowski
Na odwrocie w l. g. narożniku nalepka: 84. (w kółku) małe podchal/owalne
poziome | 1959 (ostre) | 50x75 | cm | Piotr Potworowski; poniżej nalepka: 84.
Wzdłuż górnej krawędzi napis: GÓRA; poniżej na listwie: TOP,
na listwach po bokach dwie pionowe strzałki. Na dolnej listwie odwrócony napis: Piotr Potworowski Niedzica 1959.
PORTRET DWÓCH KOBIET, ok. 1960
olej, płótno,
68 x 78.5 cm
olej, collage, płótno
26,7 x 31 cm
piórko, tusz, akwarela, papier, 20 x 25 cm
(w świetle passe-partout); nie sygn.
1956
Olej na płótnie 37 x 50 cm
Niesygnowany
Pochodzenie - zbiory rodzinne
1953-1955 r.
Olej na płótnie 49 x 65 cm
Niesygnowany
Pochodzenie - zbiory rodzinne
Projekt scenograficzny do "Wesela" S. Wyspiańskiego
Akwarela, gwasz, papier, 22 x 33,5
akwarela, papier, 34 x 23,7
p. g. napisy: Priam / ociec panny młodej / dziad z workiem / Jasiek i kasper / czerwone
PROJEKT KOSTIUMU MOLLY DO SZTUKI THORNTONA WILDERA POÂREDNICZKA MATRYMONIALNA, 1959
tusz, akwarela na papierze, 42 x 30 cm, sygnowana p.d. monogramem "PP"; w lewym górnym rogu napis "Molly / III". Na odwrocie niebieską kredką {obcą ręką}: "Pośredniczka matrymonialna" / Potworowski / [i ołówkiem} Drapińska"
MARTWA NATURA ZE ÂWIECZKAMI, l. 50. XX w.
akwarela, tusz, papier,
21 x 26,8 cm (w świetle ramy),
w prawym dolnym rogu poprzecznie liczba: "120" (stempel)
KOBIETA W SUKIENCE W PASKI Przed 1953 r.
Akwarela, tusz na papierze
20 x 25,5 cm
Niesygnowany
Pochodzenie - kolekcja rodziny artysty
Olej na płótnie
49 x 65,5 cm
Niesygnowany
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
32 x 23 cm (w świetle oprawy);
datowany l.d.: 1937 na odwrocie wtórny napis: Malował Piotr Potworowski. Umarł w Londynie w 1962 r. / Jest to portret synka - malował go w Grębaninie, gdzie często / przyjeżdżał - był to majątek hrabiów Mańkowskich.
kredka olejna na płótnie,
12,5 x 23,5 cm,
na odwrocie nalepka poznańskiej "galerii r", w załączeniu potwierdzenie autentyczności wystawione przez Irenę Moderską z Poznania