1 zł
2 600 000 zł
/19

MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Pejzaż prowansalski

olej, deska, 55 x 46 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Most na Rodanie, ok. 1940-45

olej, płótno, 38,2 x 55 cm
sygn. l.g.: Muter

Odpoczynek w lesie

akwarela, papier, 34,5 x 24 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Muter

Łodzie w porcie

akwarela, ołówek/papier, 34,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'muter.'

Pejzaż z Allevard, 1919 r.

olej/płótno, 80,5 x 80,5 cm
sygnowany p.d.: ‘Muter’
na krośnie malarskim dwie nalepki Galerie Gmurzynska, nalepka z numerem: '74', nalepka firmy transportowej oraz nalepka konserwatora dzieła sztuki informująca o przeniesieniu oryginalnych nalepek z pierwotnego krosna

Geranium, około 1920 r.

olej/sklejka, 60,5 x 50,5 cm
sygnowany l.g.: 'Muter'
na odwrociu nalepki wystawowe

Pejzaż prowansalski

olej/sklejka, 41 x 33,1 cm
sygnowany l.d.: 'MUTER'
na odwrociu rysunkowy szkic do portretu kobiety

Martwa natura z winogronami

olej, płyta, 36,5 × 44 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: MUTER

MARTWA NATURA Z WINOGRONAMI, po 1940

olej, sklejka
28,8 x 38,5 cm
sygn. l.g.: Muter

W oborze / Dziewczynka z misą jabłek

(obraz dwustronny)
olej, płótno, 60,5 x 72 cm
sygn. p.g.: Muter
na odwrocie nalepka inwentarzowa Muzeum Miasta Łodzi z opisem pracy
na odwrocie na blejtramie napis czarnym flamastrem: 12620 Mela MUTER No 7/8/7 B. Nawrocki 1988

Port w Collioure, lata 20. XX w.

olej, płótno, 65 x 79 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: Muter

Macierzyństwo

olej/płótno, 96 x 80 cm
sygnowany p.g.: 'Muter'
opisany na odwrociu: 'Depôt | Reservé | Retrouvé en 1962 | Nettoye superficiellement | M'; na krośnie malarskim opisany oraz nalepki aukcyjne

Uliczka w Carpentaras (recto) / Studium krów (verso), lata 20. XX w.

akwarela, tusz/papier, 47,5 x 31,5 cm
sygnowany p.d.: 'Muter' (recto) oraz sygnowany monogramem u dołu kompozycji: 'M' (verso)

Martwa natura z dzbanem i wiśniami

olej, sklejka naklejona na deskę;
51 x 61,5 cm.

Pejzaż z Villeneuve-les-Avignon

akwarela, papier, 33 × 48,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Muter

Martwa natura z rybami, krewetkami i cytrynami

olej/deska, 46,5 x 54,5 cm
liczne nalepki na krosnach malarskich: nalepka Galerie Gmurzynska z opisem pracy oraz numerem 138, nalepka domu aukcyjnego Sotheby's, nalepka francuskiej firmy ramiarskiej DELF oraz dwie nalepki szwajcarskiej firmy transportowej Rudolphe Haller.

Panorama miasta Collioure na południu Francji

akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter;
na odwrocie Portret kobiety wykonany tuszem z napisem ołówkiem w języku francuskim; oraz napis Collioure. (tuszem).

Macierzyństwo, około 1909 r.

olej/tektura, 110 x 90 cm
sygnowany l.g.: 'Muter'
na odwrociu papierowe nalepki aukcyjne

Świt w Marsylii (L'aube à Marseille), około 1932 r.

olej/płótno, 65 x 80 cm
sygnowany l.d.: 'Muter'
na krośnie malarskim papierowa nalepka aukcyjna

Portret mężczyzny z fajką

olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany p.g.: 'Muter'

/19
liczba obiektów: 376