1 zł
2 600 000 zł

BUCHBINDER Szymon (Radzyń Podlaski 1853 - Berlin 1908?)

PETER PAUL RUBENS

Olej, płótno dublowane; 100 x 60,5 cm
Na odwrocie na krośnie napis: S.Buchbinder München

cena wywoławcza: Wykup abonament

Uczony w pracowni, 1885 r.

olej/deska, 18 x 25 cm
sygnowany p.d.: 'S. Buchbinder'
na odwrociu nalepka Windsor and Newton Artists' Colourmen

Czytająca kobieta w naszyjniku z pereł

olej/deska, 22,4 x 16,5 cm
na odwrociu kartka z odręcznie napisanym biogramem artysty w języku niemieckim

Uczony w pracowni, 1885 r.

olej/deska, 18 x 25 cm

- dom aukcyjny Agra Art, maj 2004

Portret dziecka w beciku, 1884 r.

olej/deska, 16,5 x 13 cm
sygnowany l.d.: 'S. Buchbinder' oraz datowany p.d.: '16 Mai 84'

Portret mężczyzny

olej, deska, paleta; 22 x 22 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: S. Buchbinder

Portret w stroju zakonnym, 1873 r.

olej/płótno, 64 x 50 cm
sygnowany i datowany l.śr.: `S. Buchbinder | (...) 73`
na odwrocie na płótnie, pieczątka ze składu przyborów malarskich w Wiedniu

Autoportret

olej/deska,
12 x 19 cm
sygnowany p. śr.: `S. Buchbinder`

DAMA GRAJźCA NA LUTNI, 1880

olej, deska
13.5 x 15 cm
sygnowany l.g.: Buchbinder | 80
Na odwrocie deski lakowa pieczęć z herbowym kartuszem.
Napis kredką: 2804 oraz 15 XII.

GRA W SZACHY, ok. 1890

olej, deska,
37 x 39.5 cm
sygnowany l.d.: S Buchbinder
Na odwrocie nalepka z niemieckim tekstem informującym o artyście (mpis) wg słownika Thieme-Beckera.
Obok fragment nalepki z niebieską obwódką z napisem atramentem (tytuł obrazu ?): Eigensheim (?) | mit f[....].

Uczony w pracowni, 1885

olej, deska,
18 x 25 cm
sygnowany p.d.: S. Buchbinder
Na odwrocie drukowana nalepka o treści: PREPERED PANEL | rysunek: lew-herb-jednorożec z napisem DIEU ET MON DROIT | WINDSOR & NEWTON, | ARTISTS` COLOURMENT | To Her Majesty | and to | T.R.H. THE PRINCE AND PRINCESS OF WALES, | 38, BATHBONE PLACE, W. | AND | NORTH LONDON COLOUR WORKS, KENTISH TOWN, N.W. Na nalepce dopisano ołówkiem: GEMALT 1885. "DER GELEHRTE"

Portret mężczyzny w kapeluszu, 1892

olej, tektura,
17.5 x 13.5 cm
sygnowany l.g.: S. Buchbinder | 92.

ABDYKACJA KRÓLOWEJ BONY

olej na płótnie dublowanym, 71 x 105 cm, po prawej u dołu "Szymon Buchbinder ze zbiorów J.Malczewskiego". Na odwrocie liczne nalepki depozytowe Muzeum Narodowego w Warszawie, na krośnie pieczęć urzędu celnego w Budapeszcie; na ramie tabliczka inwentarzowa Ambasady P.R.L. w Budapeszcie

ABDYKACJA KRÓLOWEJ BONY

Olej na płótnie 71,5 x 105,5 cm
Nie sygnowany
P.d. podpis pismem J. Malczewskiego - "Szymon Buchbinder / ze zbioru J. Malczewskiego"
Na odwrocie nalepki inwentarzowe Muzeum Narodowego w Warszawie.

STUDIUM PORTRETOWE KOBIETY W CHUSTCE NA GŁOWIE

rysunek ołówkiem, 16,5 x 10,5 cm (w świetle p-p)
sygnowany "Szymon Buchbinder"

liczba obiektów: 15