1 zł
2 600 000 zł
/21

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, 1960 r.

olej/tektura, 26,5 x 34 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1971

olej, płótno
82 x 108 cm
sygn. p.d.: Lenica
na odwrocie po środku: A. Lenica | Warszawa | 1971

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, lata 60. XX w.

gwasz, tusz, papier
34,7 x 46 cm
sygn. oł. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

SPOSOBY BYTÓW, 1965 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany p.d.: Lenica
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: A. Lenica | 1965 | „Sposoby bytów” | 54 x 65 oraz pieczątka na płótnie Desa | Galeria Sztuki Współczesnej | „Zapiecek”

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W strefie błękitnej, 1967

olej, płótno; 35 x 32 cm;
sygn. p. g.: lenica;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. Lenica / 1967 / w strefie / błękitnej

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja z błękitem i czerwienią

gwasz, papier; 29,5 x 41,5 cm w św. p-p.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Chwycić zieleń, 1962 r.

olej/płótno, 83 x 75 cm
sygnowany l.d.: 'Lenica'
opisany na odwrociu: 'A. LENICA | WARSZAWA | 1962 | 75 x 83 | "CHWYCIĆ ZIELEŃ"'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Powrót, 1946

olej, karton, 89,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.: Lenica 1946

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 40 x 57,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier milimetrowy, 29 x 41 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, kredka, papier;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rozczłonkowanie, 1970

technika mieszana, collage, sklejka; 57,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica; opisany na odwrocie: ALenica / WARSZAWA / 1970 / ROZCZŁONKOWANIE.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

gwasz, papier
61 x 86 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Figury w świetle nocy, 1957-1969

olej / płótno
109 × 89 cm
sygnowany p.d.: Lenica
na odwrociu opisany: Figury w świetle nocy | A. Lenica. | Warszawa | 1957-1959-69 | 89 × 109

LENICA Alfred (1899 - 1977)

"Nr 7", 1960 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu opisany: 'No 7'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja zielona

gwasz/papier, 13,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gwałt, 1969

olej, płótno; 100x80 cm, sygnowany l.d.: "Lenica", na odwrocie: "A.Lenica | Warszawa | 1969 | "Gwałt"

*droit de suite

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Wojna, 1957 r.

olej/płótno, 87,5 x 108 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALFRED LENICA | WARSZAWA | 1957 | „WOJNA” | 108 x 87'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Erotyk 9, 1966 r.

gwasz/papier, 30 x 42 cm (arkusz)
sygnowany wśród kompozycji: 'Lenica'
na odwrociu opisany i datowany: 'A. Lenica | 1966 | Erotyk 9'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Smugi i plamy 1, 1953 r.

gwasz, lak/papier, 43 x 60,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALenica | Smugi i plamy 1 1953'

/21
liczba obiektów: 411