1 zł
2 600 000 zł
/31

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Bez tytułu, 1973 r.

akryl, płyta, 60 x 60 cm,
na odwrocie naklejka

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1986 r.

akryl, płyta, 55,5 x 66,5 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: 1986/H. Stażewski

Kompozycja, 1970 r.

akryl/płyta, 18 x 24 cm
sygnowany p.d.: 'H. Stażewski'
18 x 24 cm (kompozycja), 33 x 38,5 cm (wraz z oprawą autorską)
sygnowany i datowany na odwrociu: '1970 | H. Stażewski'

Bez tytułu, 1977

akryl, relief, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski oraz stempel wywozowy z numerem poniżej.

Tryptyk, lata 40-te XX w.

- Łódki i wioślarze
ołówek, karton naklejony górną krawędzią na tekturę, 16 x 12,5 cm,
na odwrocie szkic postaci kobiecej;
sygn. ołówkiem p. d.: H. Stażewski;
drobne plamki na marginesach.
Rysunki pochodzą ze szkicownika artysty z lat 40. XX w.
- Rybacy nad rzeką
ołówek, karton; 9,8 x 7, 9 cm;
na odwrocie szkice łódek.
- Pejzaż z rzeką
ołówek, kartonie; 9,9 x 8 cm;
na odwrocie szkic żaglówki z postacią.

Nr 30, 1976 r.

olej, relief/deska, 43,5 x 43,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 30 | 1976 | H. Stażewski'
na blejtramie nalepka z opisem pracy w języku niemieckim

Relief nr 112, 1976 r.

akryl/płyta, 38,5 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 112 | H. Stażewski | 1976 r.'
na odwrociu naklejka z Galerii Foksal z opisem pracy

Relief nr 72, 1975 r.

akryl/płyta, 40 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 72 | H. Stażewski | 1975 r.'
na odwrociu naklejka z Galerii Foksal

Relief nr 73, 1973

akryl, aluminium, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: H. Stażewski / nr 73 1973, na odwrocie nalepka Galerii Foksal z opisem pracy

Relief, 1970

akryl, aluminium, płyta, 42,5 x 42,5 cm
sygn. na odwrocie: 1970 H. Stażewski

Kompozycja geometryczna

serigrafia/papier, 11,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem u dołu pracy: 'H. Stażewski'

Kompozycja, 1976 r.

serigrafia/karton, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: ‘H. Stażewski 76’ oraz opisany ołówkiem l.d.: ‘54/100’

Okładka do zbioru wierszy Andrzeja Partuma, 1970 r.

litografia barwna/papier, 16 x 16 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski'

Martwa natura

akwarela/papier, 46 x 32 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Stażewski 1943'

Zestaw trzech kompozycji, 1984

serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem); nakład: 15/150 (ołówkiem).

Bez tytułu, 1977

akryl, płyta, 45,3 x 45,2 cm
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski

Kompozycja nr 111, 1979

akryl, płyta, 30 × 30 cm
sygn. i opisany na odwrocie: nr 111/1979/H. Stażewski

Kompozycja geometryczna - tryptyk, 1984

każda z prac sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).

Portret Ireny Surdyk, 1943

ołówek, papier; 33 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Stażewski / 1943 (ołówkiem).

Biały relief, 1979

akryl, relief / płyta
34,5 × 34,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 1979 | H. Stażewski

/31
liczba obiektów: 616