1 zł
2 600 000 zł
/3

KOTARBIŃSKI Wilhelm (1849-1921)

Mgła poranna, po 1900 r.

olej/płótno naklejone na płytę pilśniową, 93 x 35 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż śródziemnomorski

olej/płótno, 35,5 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'W [nieczytelnie] | Kotarbiński'

Przed włoską tawerną, 1880 r.

olej/płótno, 21 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kotarbinski 80'
na krośnie malarskim papierowa nalepka opisana '11a' oraz trudne czytelne napisy

Scena antyczna. Dziewczęta układające kwiaty na tarasie

olej/płótno, 61,5 x 122,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wilhelm| Kotarbiński'
na odwrociu ołówkiem adres: ‘J. Lapine | Paris | 75 rue Ronfert | Rochereau’

Noc księżycowa

olej/płótno, 107,5 x 164 cm
opisany na odwrociu: 'WK'

Syreny

olej, płótno, 89 x 193,5 cm
sygn. p.d.: W. Kotarbiński

Zadumane

akwarela, papier, 47 x 31 cm
sygn. p.d.: W.K.

MGŁA PORANNA, po 1900

olej, płótno (dublaż)
125,5 x 62,5 cm
sygn. p.d.: W | Kotarbiński
Na odwrocie na krośnie l.g. mała drukowana nalepka; na g. poprzeczce krosna wydrapany napis: GÓRA; na poprzeczce dolnej napis ołówkiem: 124 x 62

W załączeniu szczegółowa dokumentacja konserwatorska obrazu opracowana przez pana mgr. Szymona Zarembę, konserwatora dzieł sztuki (Płock 2017).

Kobiety na tarasie

akwarela, papier, 47,5 x 32,2 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Kotarbińsky/Roma

Sielanka rzymska

olej/płótno, 138 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'WKotarbiński'

ULICZKA W RZYMIE, ok. 1880

olej, deska
28,5 x 18 cm
sygn. p.d.: Kotarbińsk/./ | Roma [sygnatura nieco zatarta]
Na odwrocie w górnej części ołówkowy szkic dwóch postaci.
U dołu ołówkiem napis: Kotarbiński/../ | 83212

GWIAZDA WIECZORNA / ZMIERZCH, ok. 1895

akwarela, papier
68 x 34 cm
sygn. u dołu pośrodku: Wilhelm Kotarbiński
- p.d.: W K; - l.d. inicjały [cyrylicą]: E A P
na odwrocie różne napisy ołówkiem - "techniczne" zapisy ramiarza odnoszące się do wymiarów obrazu
i projektowanej ramy (kolumna sumowanych liczb) oraz - trudno czytelne - adnotacje ołówkiem cyrylicą, m.in. /.../ ekstrienno utro 9 /.../

Przed włoską tawerną, 1880?

olej, płótno; 21 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: Kotarbiński 80 (?);
na odwrocie, na blejtramie fragment papierowej nalepki z numerem: 11a (czerwonym piórem) oraz zatarte napisy.

Kobiety na tarasie

akwarela, papier, 47 × 32,5 cm w świetle passe-partout, sygn. l. d.: W. Kotarbińsky/Roma

NOC KSIĘŻYCOWA (FONTANNA W OGRODZIE)

olej, płótno
107,5 x 164 cm
sygn. na odwrocie p.g.: W K

Dziewczyna w malwach

olej, płótno, 130 x 58 cm
sygn. p.d.: Wilhelm/ Kotarbiński

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Kraków
kolekcja prywatna, Wilno (do 1939 roku)

Kobiety na tarasie

akwarela, papier, 47 × 32,5 cm w świetle passe-partout

Serenada księżycowa

olej/płótno dublowane, 105 x 250 cm
sygnowany p.d.: 'Wilhelm | Kotarbiński'

Kazanie w Kafarnaum

olej/płótno, 79 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'Kotarbinsky'

- Sotheby’s, Londyn
- McDougall, Londyn
- Russian Art Auction, McDougall, Londyn
- Russian Art Evening Sale, Sotheby’s, Londyn

Królowa Morza - szkic

olej, tektura; 50 x 39 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa z nr: 22194 z tytułem: Królowa Morza, nazwiskiem twórcy: Kotarbiński Wilhelm, techniką wykonania oraz nazwiskiem właściciela, poniżej napis: Wilhelm Kotarbiński (niebieską kredką); oraz nieczytelny okrągły stempel.

/3
liczba obiektów: 42