1 zł
2 600 000 zł
/3

BEDNARSKI M. Krzysztof (ur. 1953)

Moby Dick (piccolo), 2016 r.

aluminium, 28 x 13,5 x 11,5 cm
sygnowany, datowany i opisny na spodzie
ed. 4/8

cena wywoławcza: Wykup abonament

Neo Moby Dick

2018
rzeźba, aluminium, akryl
55 x 23 x 25 cm
sygn. na spodzie: Neo Moby Dick – Maska | KM Bednarski | 2018

Moby Dick - maska, 2012 r.

brąz, patyna zielona (na zewnątrz), patyna czerwona (wnętrze), 61 x 23 x 25 cm
sygnowany i datowany: 'KM Bednarski 2012'
unikat

Moby Dick (piccolo)

2016
Rzeźba, aluminium, 28 cm x 13,5 cm x 11,5 cm
Sygn., dat, tytuł i edycja na spodzie
Edycja: 1/8

Moby-Dick-Maska, 2006

brąz, 58x23x23 cm,
sygn. KM Bednarski 2006, unikat
pochodzenie: kolekcja artysty

Marks-Profeta, 2010

brąz patynowany i polerowany; 80,5 x 57,5 x 33 cm; edycja 1/4
sygnowany na gwieździe z tyłu: KM Bednarski 2010

Marks kolorowy, 1997 r.

żywica syntetyczna termoutwardzalna, wata szklana, akryl,
wym.34,5 x 40 x 35 cm;
sygnowany, wewnątrz dedykacja dla prof. Piotra Szuberta

1 i 1/2 Marksa, 2013 r.

aluminium polerowane, 38 x 67 x 38 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'KM Bednarski | 2013'

Moby Dick - Maska perforowana, 2009

brąz polerowany i patynowany; 56 x 22 x 23 cm; unikat
sygnowany: "KM Bednarski 2009"

Bałkański klin

1999
rzeźba, brąz, lakier emaliowy, wosk, 42 x 36 x 28 cm
sygn. u podstawy rzeźby

Perfumowany proletaryat

1986
instalacja składająca się z półlitrowej, szklanej butelki czystej wódki oraz rysunku:
tusz, pisak, karton, 43 x 33 cm;
rysunek sygn. dat. i tytuł na przodzie; obiekt sygn. i dat. na banknocie na butelce

Portret zbiorowy I, 1980 r.

aluminium, żeliwo, 31 x 30 cm
sygnatura wewnątrz: 'Bednarski a. p. I/IV 1980'
- kolekcja prywatna, Włochy
- Krzysztof M. Bednarski. Ritratto totale di Karl Marx 1977-1989, Roma 1991, s. nlb. (il.)
- Waldemar Baraniewski, Krzysztof Bednarski Scultore Polacco, "Art & Business" 1997 nr 6 s. 38 (il.)

XXX (pamięci Jerzego Grotowskiego)

Technika: Rysunek tuszem na papierze, rama, szkło.
Data powstania: 2002
Wymiary: 43 cm x 33 cm
Sygnatura: KM Bednarski 2002, na odwrocie doczepiony druk z reprodukcją plakatu

Marks kolorowy, 1997 r.

żywica syntetyczna termoutwardzalna, wata szklana, akryl, 34,5 x 40 x 35 cm
sygnowany i dedykowany z tyłu rzeźby: 'dla Andy Rottenberg | Bednarski | con Amore'

- dar od artysty, lata 90.

Laska , 2011/2014 r.

aluminium, 94 x 24 x 23,5 cm
sygnowany, datowany i wtórnie dedykowany: 'dla Andy 23 IV 2014 | con Amore KM Bednarski'
praca na aluminiowej podkładce, 4 x 17, 5 cm (śr.)

Green, 1989-96 r.

olej/płótno, sklejka, szkło, 43 x 51 cm
sygnowany p.d.: 'BEDNARSKI'

- dar od artysty, lata 90.

Sen ślimaka, 2013 r.

odlew/brąz, 22 x 20 x 20 cm
sygnowany i datowany z boku: 'KM Bednarski 2013'

Portret zbiorowy, 1980, 2005 r.

forma, instalacja/aluminium polerowane, plexiglas, stal, 29 x 27 x 20 cm
sygnowany i datowany, na aluminium: 'KM Bednarski 80', na pleksiglasie: 'KM Bednarski 2005'

- porównaj: - Waldemar Baraniewski, Krzysztof Bednarski Scultore Polacco, "Art & Business" 1997 nr 6 s. 38 (il.)
- Bednarski 1995, kat. 22, il. 34
- Krzysztof M. Bednarski. Ritratto totale di Karl Marx 1977-1989, Roma 1991, 3 il. s. nlb.
- Krzysztof M. Bednarski. Portret totalny Karola Marksa/ Total Portrait of Karl Marx, 1977-2009,
katalog wystawy w Muzeum Górnośląskim, Bytom 2009, s. 11 (il.)

Z OGRODU OWOCÓW ZAPOMNIANYCH, 2002 r.

Assamblage/plastikowe opakowania, płyta, rama z surowego nieheblowanego drewna, szkło,
60 x 38 cm
sygnowany p.d.: KMB oraz dedykcja "Z ogrodu owoców zapomnianych dla Antka- KMB"
sygnowany i datowany na odwrocie: Krzysztof Bednarski | 2002

Marks kolorowy (pomarańczowy), 1997 r.

żywica syntetyczna, wata szklana, akryl, 33 x 32 x 33 cm
sygnowany z tyłu: 'Bednarski', sygnowany i datowany wewnątrz: 'KMB '97'

- Art Poznań 2005. Targi sztuki, Stary Browar-Słodownia (wystawa Galerii Stefana Szydłowskiego), Poznań 6-9.05.2005, wystawiono 4 szt. (kat.)
- "Krzysztof M. Bednarski. D'aprs Daumier", Galeria Stefan Szydłowski, Warszawa 11.12.2004-11.01.2005 (kat.)
- "Karl-Marx-Pulcinella", Teatro Greco, Rzym 29.04-13.05.2003 (bez kat.)
- "Topos Polonicus" (wystawa w ramach: Stockholm Art Fair, Sollentunamąssan, Sztokholm 6-9.03.2003], wystawiono 9 szt.
- "Artistinvetrina. Krzysztof M. Bednarski. Luglio", Fendissime, Rzym, kwiecień 1999 (kat.)

- Krzysztof M. Bednarski, Portret totalny Karola Marksa 1977-2009, red. Maryla Sitkowska, Bytom 2009, s. 134 (il.)
- Pięć dni dotykania sztuki, "Gazeta Wyborcza - Poznań", 5.05 2005, s.1 (il.)
- Jarosław Kossakowski, Płótna, rzeźby, instalacje. Metamorfozy i przejścia, "Spotkania z Warszawą - Kalejdoskop kulturalny", nr 3 (28), 1999 s. 71, 74 (tłum. ang.), (il.)
- Krzysztof Bednarski, Passaggio scuro IV (omaggio a Mario Schifano), katalog wystawy indywidualnej, Fondazione Orestiadi, Baglio Di Stefano, Gibellina 1999, (il. na okładce i wewnątrz folderu)
- Krzysztof M. Bednarski. Pasaż Buty włoskie, Prace z lat 1976-1999, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa 1999, s. 4 (il.)

/3
liczba obiektów: 46